Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők nektek mi a véleményete...

Szülők nektek mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
Van egy 16 éves lányom, panelben lakunk. Mindig nagyon szigorúan fogtam, de az utóbbi időben kifordult magából egy lány hatására akitől enyhén szólva herotom van, borzasztóan viselkedik, meg ahogy kinéz.. Mindegy.A lényeg hogy ez a lány neten mutogatja a "tökéletes" életét, együtt alszik a kutyájával macskáival egy ágyban. Úgy bánik velük mint egy emberrel. Én mindig is úgy tartottam hogy állatnak a helye az udvaron van nem a lakásban de a lányom most mar hetek óta hisztizik hogy kutyát vagy macskát akar, hiába mondom neki hogy a tiszta lakásba nem való állat, és nem is lesz. Mit tegyek szerintetek hogy ezt megértessem végre vele?
2019. febr. 12. 11:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ebben nem a gyerek dönt... de azért valami kompromisszumos megoldásra tehetsz javaslatot. Degu vagy ékszerteknős, esetleg bevállalósabb (és menőbb) kaméleon, botsáska...
2019. febr. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Ne mond neki kamu dolgokat, mondd meg, hogy te nem szereted az állatokat és ezért nem lesz kutya.
2019. febr. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%

Egy hónap próbaidő ( kutya nélkül). Minden reggel fél hatkor lemegy sétálni egy órát, ha esik, ha fúj, ha este buli volt, akkor is. Este szintén. A zsebpénze egy részéről lemond a kutyakaja javára. Hetente háromszor ágyneműt cserél, kimossa, kivasalja. Minden nap porszìvózik, a kanapét átkeféli. A sor folytatható a végtelenségig, kreativitás kérdése.


Ha annyira kutyázhatna, önkénteskedjen egy menhelyen, vagy biztos van olyan idős néni a környéken, akinek a kutyája örülne egy kis sétának.

Amúgy mi lesz a kutyussal, ha megy továbbtanulni?

2019. febr. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%

Rengetegen tartanak kutyát és macskát lakásban, hálószobában. Igaz, hogy a szőr miatt többször kell porszívózni, de attól még egy állatos lakás is lehet tiszta, és a gazdák teljesen normálisak. Az állattartási kultúra (szerencsére) egyre inkább abba az irányba tolódik, hogy az állat az ember társa, szüksége van az ember társaságára és egyre többen próbálják minél jobb körülmények között tartani az állatokat. Ha neked nem tetszik, nem muszáj csinálni, viszont másokat ne ítélj el emiatt, ha nekik is és az állataiknak is jó így.


Abban egyetértek veled, hogy a lányodnak nem kellene kutya. Mindenkire rájön ez a hóbort gyerek és kamasz korban, és ilyenkor nagyon nehéz megérteni, hogy mekkora felelősség egy állat beszerzése. Mivel az összes együtt élő családtagot érinti, csak akkor szabad kutyát venni, ha mindenki beleegyezik.

A kutyát a szülő mindig magának veszi. Akármennyire gondoskodó a gyerek, a költségeit a szülő állja, és ő is felel érte. Ha a szülő nem vállalja, gyereknek nem szabad állatot venni, mert amíg kicsi megunja, ha már nagyobb, hamarosan elköltözik. A kutyás albérlet gondolata nagyon szép, én is eljátszottam vele kamaszként, de a valóságban nagyon nehezen kivitelezhető és sok áldozattal jár. Tehát ha két év múlva elköltözik, a kutya valószínűleg rád marad. Az is elképzelhető, hogy előbb, mert egy kamasznak mindig éppen más fontos, így a megszokott hobbi könnyen háttérbe szorulhat, és a napi 3-4 séta nagy teher lesz, télen, kora reggel, dolgozat/különóra/érettségi előtt.


Tehát ha te nem tudod vállalni a kutya ellátását, tarts ki amíg lecseng ez a nagy lelkesedés. Ne a kutyákat állítsd be rossznak, mert azzal csak magad ellen hangolod. Próbáld érvekkel meggyőzni, hiszen már elég nagy hozzá, és hamarosan önálló lesz és tarthat kutyát. Addig, hogy neki is könnyebb legyen a várakozás, menjetek el néhány kutyás programra.

2019. febr. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
94%
Nekem anyukàm mindig azt mondta, hogy akkor lesz háziállatom, ha el tudom tartani. Van időm foglalkozni vele, van pénzem állateledelre, oltàsokra, váratlan állatorvosi kiadásokra. Az én feladatom lett volna megszervezni az állat ellátását akkorra is, amikor nem vagyok otthon. Így nem tűnt olyan jó bulinak...
2019. febr. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
92%

Mondd meg, hogy NEKED nem kell kutya. És 2 év múlva ő megy továbbtanulni, nem sokára kirepül. Akkor hová teszi a kutyát, ha ő nem viheti, neked pedig még mindig nem kell?

Egy kutya 15-20 évig él. Ő azt nem tudja megmondani, hol lesz 5 év múlva.

2019. febr. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
83%
5-ös válaszoló ez egy értelmes nagyon jó válasz volt. igy elmondom a gyerekeimnek :) !
2019. febr. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Veled van a baj
2019. febr. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!