Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ha ettől sírhatnékom van és...

Ha ettől sírhatnékom van és szinte mindig elsírom magam, akkor lelkileg gyenge vagyok? 16/L

Figyelt kérdés

Ha hallok ilyen hírt, vagy olvasok, hogy valakit megerőszakoltak, tökmindegy, hogy gyerekről van szó, vagy felnőttről, számomra ez nagyon gyomorforgató, hányingerem van ettől, sírnom kell.


Megkérdeztem pár osztálytársam, ők az ilyennel nem is foglalkoznak, sőt, a fiúk még viccelődnek is ezzel, amitől szintén sírni tudnék.



2019. febr. 22. 06:51
 1/10 anonim ***** válasza:
19%
Nem tudom mi vagy, de nem normális ez.
2019. febr. 22. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Mindenesetre jobb hozzáállás,mintha nevetnél rajta. Javaslom a késöbbiekben foglalkozz emberekkel, ha ilyen mély érzésű vagy.
2019. febr. 22. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%

Nekem azt mondták anno, hogy ezek a hormonok, kamaszkor stb. Csak kb en mindenen sírtam, ha csúnyán néztek rám, már akkor is.

Ez már elmúlt, persze érzékeny lelkü vagyok, de már nem sírok mindenen.

2019. febr. 22. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%
Ezzel nincs semmi baj. Átérzed mások gondját is és ez jó, mert így őszintén tudsz segíteni nekik, ha kell. Aki szerint ez rossz vagy vicces, azzal ne foglalkozz.
2019. febr. 22. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
96%

Csak erre vagy érzékeny, mert ez esetben valami szexualitástól való mély félelem állhat mögötte, vagy minden más borzalmas híren is sírsz, mert ilyen a személyiséged? Előbbinek érdemes azért elgondolkoznod, miért pont ez a téma foglalkoztat "hercegvárás" :) helyett. Utóbbi sem jelent feltétlen teljes gyengeséget, lehet, olyan típus vagy, aki empatikus, könnyen kiadja magából az érzelmeit, de tetteiben tök erős és lehet rá számítani (ezt te tudod). A másokra, vagy csak saját magukra :) érzékeny emberek, pl. művészek, szociális szférában dolgozók is sok szépet vagy hasznosat adtak már a világhoz, ami rosszabb hely lenne nélkülük.

És osztom, hogy azokkal van baj, akik szerint ez vicces. Bár a kamasz fiúk sokszor űznek sportot a polgárpukkasztásból, szóval nem biztos, hogy egymagukban is így gondolnák, amikor nem a bandának akarnak még egy lapát átgondolatlan és bunkó kivagyisággal megfelelni.

2019. febr. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Most is például pont reggel olvastam egy ilyen hírt, hogy az "apuka" a lányával fajtalankodott 3 évig és, hogy megfenyegette, videót készített, stb. És ez lehet sosem derült volna ki, csak a kislány bátyja elolvasott egy üzenetet, pontosabban egy videó volt az, amit a kislány kapott az apjuktól.


Ez undorító.


Nem ez az egyetlen dolog, amire érzékeny vagyok, de ez az egyetlen, amire ennyire.

2019. febr. 22. 11:48
 7/10 anonim ***** válasza:
96%
Sajnos sok mocsok van a világban. Ha így felzaklat, ajánlom, hogy ne olvasgass olyan híreket, amiknek a címéből már látod, hogy ilyesmivel foglalkozik, és hát pláne keress rá. Ez olyan, mintha direkt horrorfilmet néznél, amikor utána rosszat álmodsz tőle éjszaka. Ha meg félsz a megerőszakolástól, inkább járj el valami küzdősportra és hordj magadnál önvédelmi eszközt, annak több értelme van.
2019. febr. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan ilyen vagyok :) szerintem érzelmileg érzékenyebbek vagyunk az átlagtól!! 24/L
2019. febr. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy lelkileg gyenge, csak érzékeny vagy a témára. Sajnos a többség nem az. Általában gúnyt űznek ebből. Most képzeld el: engem bántottak így. Van egy kollégám, aki előszeretettel röhög ezeken. Nem sírok rajta, de néha addig ütném az idiótát, aki szerint poén a megerőszakolt nőkből gúnyt űzni, amíg mozog...
2019. febr. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


#9 Sajnálom, ami veled történt és hogy emiatt bántanak is! :(

2019. febr. 23. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!