Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Külföldi amerikai cserediákok...

Külföldi amerikai cserediákok lesznek nálunk 2 hétig 12 éves fiúk, milyen ételekket vegyek amik tartósabbak és itthon is beszerezhetőek?

Figyelt kérdés
2 hétig nálunk fognak lakni, az iskola szervez programokat de 4 napig teljesen csak velünk lesznek. Nincs allergiájuk ennyit tudok. Már beszéltünk velük,.a gyerekek ismerkednek facebookon, netes játékokban. Natúr mogyoróvajat vettem már de mi az amit még tudnék venni? Magyaros ételeket főzzek nekik?
2019. márc. 7. 12:39
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
46%
Azért arra is figyelni kell, hogy ha a jó zsíros magyar etelekből bezabálnak, akkor tuti gyomorrontást kapnak.
2019. márc. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

A gyerekeimből kiindulva gulyásleves pörkölt nem lesznek. Nagyobbik gyerekem allergiás a fűszerpaprikára így kerüljük vagy nagy ritkán használom de ő mást eszik.

Nutellát, eper, barack lekvárokat vettem most a lidlben. Biztos ami biztos alapon halrudacskát, tésztákat. Leírták a kedvenc ételeiket abból bolognait, pizzát édes sütiket.

Pénteken éjjel érkeznek meg, akkor gyors mekizést terveztünk, nem tudjuk mennyire lesznek éhesek de 1.5 napja úton lesznek.

Nagyon izgulok milyen lesz, szerinte jobban mint a gyerekek :D

2019. márc. 7. 18:25
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Rakottkrumplit csinálhatsz. Még nem hallottam külfölditől panaszt rá.

Palacsinta, a francia crepe-t ismerik a magyar töltötteket is kedvelni szokták.

Lángos, mindenki imádja és ők döntik el mit pakolnak rá. A hagyományos fokhagyma, tejföl, sajt hármas biztos ízleni fog nekik.

Tócsni/lepcsánka akárhogy is hívják felétek.


Szerintem nem kell teljesen kizárni a magyaros ételeket, esetleg készíthetsz egy listát azokról az ételekről amiket főzni szoktál, mellette netes képpel és 2 mondatos leírással és választhatnak, hogy mit szeretnének megkóstolni.


Junkfooddal pedig semelyik nép gyermekeinél nem lősz mellé. Ha mondjuk megkérdezés nélkül főzöl magyarosan, alternatívának lehet otthon virsli, hambihusi, bucik, mirelit pizza. Elállnak bontatlanul sokáig és pillanatok alatt elkészül.

2019. márc. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

aranyos vagy :)

nálunk is mindig nagy izgulás, ha cserediákot fogadunk:)

szerintem a nagyon hagyományos pörköltes-leveses cuccot tényleg ne erőltesd, főleg hogy a tieid se szeretik, én se szeretem, sose kínzunk éppen ezért vendéget ilyesmivel.


totál befutó mindenkinél a palacsinta, pogácsa (sajtos/túrós/tepertős/káposztás/bármilyen), próbálhatsz velük túrót kóstoltatni, bár az 50-50, az emberek egyik fele imája, a másik a világból kimenekül miatta... túró riduként és túrós tésztaként szoktuk kínálni, ez utóbbiban ugye a tejföl is különleges, de ne zsírszalonnával, hanem baconkockával add, ha készítesz, a zsírszalonnától mindenki halálra rémül.

de ne vidd túlzásba se, minden tizenévesnek furcsa a sajátjától eltérő ízvilág, ha nem vevők rá, hagyjad.

2019. márc. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
júj, és tényleg lángos, okos vagy :D
2019. márc. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Megvolt az első reggeli és ebéd.

Magyaros vajkrém kifli zöldségeket szerették. Gofri nem is nagyon kellett

Ebédre brokkoli krémleves leves gyönggyel, bolognai, rántott husi volt. Ezek is ízlettek. Az üdítős ötletet köszönöm, tényleg nem isznak sima vizet csak üdítőt hűtve vagy bubis vizet.

2019. márc. 9. 13:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!