Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek ha anyám nem...

Mit tegyek ha anyám nem engedi hogy cserediák legyek?

Figyelt kérdés

Van egy ország ahova már ált.suli óta el szeretnék menni. Ezt kértem anno a ballagásomra. De anya nem emgedte. Apa benne volt es o is fizetett volna.

Mióta középsulis vagyok járok egy ilyen cserediákprogramos csoportba. Nagyon elvezem. 2 honapra szeretnek menni cserediaknak. De akkor fogandom is kell 2 honapra azt akihez megyek. Ez szerintem nagyon korrekt.

De eddig anyukam hallgatott es most mondta el hogy ő ezt nem engedi.

Mert hogy majd egyetemen el tudok menni stb stb.. de o mindig ezt mondja es mindig eggyel tovabb tolja. Ha egyetemista leszek akkor majd azt mondja ha elvegeztem az egyetemet.

Szerintem most jogosan haragszom ra. Mert en probalom megvalositani a celjaimat o pedig keresztbe all elottem.

Apa engedi a cserediaksagot es minden velejarot.

Sot, az utat az alt sulis ballagasi penzembol fizetnem MAGAMNAK.


Ti mit gondoltok errol? Szerintetek is el vagyok szallva magamtol egy ilyen keressel?


Koszi a valaszokat!



2019. márc. 31. 12:40
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
14%

Nem vagy elszállva. Azt nem tudom mennyire kell felelősnek lennie anyudnak ha a másik diák jön, de nyilván plusz főzés, mosás az meló. Ha ilyen hisztérika, akkor úgy se fogja engedni.


Ha 18 leszel viszont nem szólhat bele. Te kimész külföldre, és hozzád jön valaki. Max arra a pár hónapra béreltek egy lakást, amibe apud besegít, ha nem engedik, hogy hazavidd.

2019. ápr. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
57%

Én maximálisan támogatom az ilyesmit, de őszintén bevallom, jelenleg képtelen lennék két hónapra fogadni egy vendéget... a munkám, a háztartás és a saját gyermekem mellett már az is megterhelő, ha egy délutánra átjön a barátnője. Tudom, hogy egy kamasznak ezt nehéz felfogni, mert csak a jó oldalát látja, de a szülő az ezzel járó nehézségeket is.

Azért az egyetem más... egyrészt addigra felnőtt leszel, kevesebb a beleszólásuk a szülőknek. Másrészt ott nem kell cserébe mást fogadni.

2019. ápr. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!