Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Megengednétek ezt a...

Szülők! Megengednétek ezt a 16 éves lánytoknak?

Figyelt kérdés
A lányotok el szeretne menni egy baráti társasággal (22-28 éves egyetemisták) egy söröző-ételbárba péntek este 8 körül. A társaságból csak 2 személlyel találkoztatok eddig élőben.
2019. ápr. 6. 20:05
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
79%
Hatalmas zöldkéz utsó!
2019. ápr. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
20%
na megérkeztek a lepontozó tinikék, akiknek minden jár átmehet rajtuk a fél város de ha baj van rohannak anyucikácskához hogy oldja meg brühühü, mert csak bulizni meg pasizni nagyok, máshoz még gyerekek.
2019. ápr. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
55%

Kedves #10-es válaszoló! Nyilván fiatal vagy és gyermektelen. 33 éves anyukaként írom, az egyik korábbi válaszoló. Köszönöm szépen, de nagyon jó egészségnek örvendek, sem öregnek sem megkeseredettnek nem érzem magamat. Majd ha egyszer esetleg te is szülő leszel, másképp fogod gondolni mit és miért tiltasz meg a gyerekednek. Egy szülő felelős a gyerekéért, és itt nem csak arról van szó, hogy lefekszenek egymással - ami egyébként a 16 évessel kiskorú megrontása bűncselekmény lenne - (és ha csak a lefekvés számítana, akkor a kortársaival ugyanúgy nem emgedné el az ember) , hanem egyéb veszélyek is, ebből is látszik, egy gyerek mennyire gyerek fejjel gondolkozik még. Az egyetemisták nem pesztrálni mennek a kiskorú fiatalolat. A szülő felelőssége, hogy ne történjen baj a gyerekével. Ha szigorúnak vagy maradinak is tűnnek a felnőttek, az azért van, mert többnyire nagyobb élettapasztalatuk és rálátásuk van a dolgokra. Ez tény, mint ahogy egy 16 éves is általában többet tud mint egy 10 éves.

Nem haragudni kell, meg sipákolni, hanem örülni, hogy van, aki törődik veled /ill. a gyerekével. Majd amikor nem lesz segítség visszasírod ezerszer.

2019. ápr. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
85%

13! Nem, nem lenne bűncselekmény, ha lefeküdnének a 16 éves lánnyal, amenynyiben ő is beleegyezett az aktusba. [link]

A kérdéshez pedig: szerintem attól függ mennyire megbízható a lány, illetve a barátai, az alapján, amennyire ismered őket. Ha este elmennél érte/időben hazaérne szerintem nem lenne gond.

Amikor én 16 voltam nekem is a baráti társaságom többnyire 18-24 évesekből állt. Volt közös témánk, nagyon jól kijöttünk egymással, mai napig szoros kapcsolatunk van. Ha tudnám, hogy felelőség teljes lányom van biztosan elengedném.

2019. ápr. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
95%

Kedves 13-as, 28 éves terhes asszony vagyok, de köszönöm... egyébként azzal nincs bajom, ha valaki értelmesen kifejti miért nem engedné el a gyerekét, gondolkozhatunk különbözően erről, lehet más meglátásod, nekem csak azok a válaszok nem tetszenek, ahol már jó hogy nem csitrinek titulálják a 16 éves lányt és kegyetlen pedofilnak az összes egyetemistát. Nyilván mindkettőre van példa, meg mittudomén, de azért ne ebből induljunk már ki.. egyébként arról sem volt szó a kérdéskiírásban, hogy az egyetemisták mind férfiak lennének...

Mindegy, mondom, tök rendben, hogy másképp gondolkodunk, én talán megengedőbb lennék adott esetben (megfelelő információk birtokában persze), mert engem is mindig mindenhova elengedtek, én mégis kifejezetten jókislányként nőttem fel, még csak részeg sem voltam soha életemben, és egyetlen emberrel feküdtem le 21 éves koromtól kezdve, a gyerekem apjával... Ettől függetlenül nyilván minden gyerek és minden szülő és minden szituáció más.

Csak ne gyűlöljük már a tinédzsereket, felnőttként annyira szánni való szokás.. értelmes vélemény viszont nyilván lehet.

2019. ápr. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

én csak azt nem értem, hogy 16 éves fiatalokat már azért el-el engednek helyekre, van, amelyik egykét éve távol él a szüleitől koleszban, szóval már nem kisgyerek régóta, de amint nálánál idősebbekkel menne bárhova, azonnal úgy van kezelve, mintha egy ötéves ksgyereket akarnának sörözni vinni.

van egy barátnőm, még művsuliban találkoztunk, négy évvel kisebb nálam csak, de a közös óráinkon kívül is van egy csomó közös érdeklődésünk (zenék, könyvek, stb). a gyerek 12-13 éves kora óta jár egyedül suliba, már gimnazista, elmehet hétvégén blizni, meg minden, de amint az anyja megneszeli, hogy velem találkozna, azonnal nem mehet sehova és én mégis hogy képzelem, és este hatra pntban kísérjem haza, mert ő még túl kicsi és nem járhat egyedül... pedig pont én vagyok az, akit nem bír befűzni, hogy vegyek neki piát, egyrészt csak egy 15 éves gyerekről van szó, ráér(ne) még az a vodkanarancs, majd ha az egykorúakkal van, megfűzik a csövest hogy vegyen nekik, nem kellek én ahhoz.

de én is úgy töltöttem a nyaraimat kölyökként, hogy mentem a tizenévvel idősebb unokabátyáimmal a balatoni sétányokon, ők se teljesen fogyatékosok, nem akkor tartják meg az évszázad buliját, ha a kicsi rokon is velük van.

próbálj már meg megbízni mind a lányodban, mind a többi flnőttben akivel találkozni szeretne

2019. ápr. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

#12: Én is lepontoztam a prűd és károgó válaszolókat. Köszönöm a bizalmat, miszerint tini vagyok 52 évesen, 3 gyereke családanyaként. Ebből kettő lány, 15 és 19 évesek. A bátyjuk társaságával bármikor, bárhová elengedném őket, már volt is rá példa. A fent említett korosztály nevében (fiam 27 éves) kikérem magamnak az idióta általánosításokat. Péntek esti 8 órai közös kajálásból még semmi baj nincs. A lányaim már házibuliban is voltak a bátyjuk társaságával és köszönik jól vannak, senki nem erőszakolta meg őket, nem itták tajt részegre magukat, viszont buliztak egy jót. Fiam haverjai konkrétan saját húgukként kezelik a lányokat, ilyenkor mind figyelnek és vigyáznak rájuk.

Mellesleg a kérdésben BARÁTI társaságról van szó, ami nem azt jelenti, hogy csupa fiú megy, sőt!

2019. ápr. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

#2

Éjfél?!

Hagyjad már magad akkor kezdődik csak a tekerés meg a sörözés :DD

2019. ápr. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!