Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok és Anyukák, hogy...

Kamaszok és Anyukák, hogy tudnék erre jól reagálni (kell e reagálnom bármit is? )

Figyelt kérdés

Van egy kamasz lányom, problemamentes, kitűnő tanuló, házias, jól a kapcsolatunk. Kimaradt a kamaszkori lázadás is eddig, nincs is miért, maximálisan megbízható és felelősségtudatos. Se kisgyerekként se tényleg soha nem volt rá negatív megjegyzésem, nem is volt mire. De néha rájön a hoppáré, éskifakadva kiabál hogy ő milyen sz** f*s alak és ronda meg ilyenek.... teljesen kikészít, elrontja az egész napunkat, mert ilyenkor még órákon át dúl-fúl, nem lehet hozzászólni... Iszonyú maximalista, nem is értem miért mert soha nem volt elvárás en kérem hogy kicsit lazítson es ne boruljon ki ha 4est kap....de semmi se hat :-(

De nagyon bánt hogy ennyire ostorozza magát.


2019. máj. 2. 13:44
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Nekem csak kisiskolások a lányok, de náluk is ez néha elöjön.


Èn vissza kérdezek, hogy miért érzi ezt? Aztán ha elmondja, akkor megkérdezem, hogy az amit elmond az miért érzi?

2019. máj. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
98%

Ezt vegyed komolyan!Lehet,hogy nagyon alacsony az önbizalma és valami nagyon negatív dolog érte.Kérdezd meg tőle.


Sajnos tapasztalat.

2019. máj. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kérdeztem de soha nem kapok választ :-(

Mindig megdicsérem, sorra kapja a pozitív visszajelzéseket. Elváltunk az apjával, nagyon nem jönnek ki, de már tőle sincs bántalmazás meg kritizalás mert nem hajlandó láthatásra menni. Tavaly elvesztettük a páromat, őt nagyon szerette, kb. azutan jött ez a lobbanekony elviselhetetlen önkorbácsolás. Nekik élek, mindig 3an vagyunk, egyszerűen nincs/nem lenne oka rá :-(

2019. máj. 2. 21:12
 4/8 anonim ***** válasza:

#2 vagyok.


Ilyen esetben pszichológus vagy pszichoterapeuta.

2019. máj. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

En sajat tapasztalatbol mondom, hogy valami miatt padlon van de ez nem allandoan jon elo nala, hanem hullamokban. Nekem is volt. Ez lehet a parod halala is akar.


En pl ugy ereztem hogy semmiben nem vagyok jo, semmire nem vagyok hasznalhato. Nekem az segitett, hogy nagyon kemenyen ram piritottak, ha ez meg egyszer meghalljak tolem bajok lesznek.


Lehet benne egy adag onsajnalat is.


Akarhogy is valamit nem tud feldolgozni.


Szakember jo otlet.

2019. máj. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen, hullámokban van rajta.

A pszichológust próbaltam a válás utan de 1x volt utána kiborult hogy nem akar menni többet. Aztan volt 4 nyugodt evunk, amikor meghalt a párom akkor előtte volt a felveteli is, aztán új suli ugye, minden összejött, akkor kezdődött. Most az apjával áll sokszor harcban ami kiborítja...

2019. máj. 3. 11:28
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Két dolog jutott eszembe...

Még évekkel ezelőtt történt, hogy egy ismerős a lányom jelenlétében érdeklődött, hogy megy a suli. Én meg beszámoltam, hogy nagyon jól, kitűnő tanuló, de hát maximalista önmagával szemben, nem is értem, hogy miért, mert otthonról nem nehezedik rá elvárás... Mire a lányom rám nézett, és közölte: "Anya! Te is maximalista vagy - magaddal!" Akkor jöttem rá, hogy a MINTA, amit nyújtok, sokkal fontosabb, mint a tudatos nevelés. Ez akkor olyan mélyen megérintett, hogy azóta sokkal-sokkal megengedőbb vagyok magammal szemben - és ezzel párhuzamosan a lányom teljesítménykényszeressége is oldódott, sokkal könnyebben veszi a kudarcokat.


A másik a kamaszkori lázadás, illetve annak elmaradása. Lányom rettegett a kamaszkortól. Olvasmányaiból, beszélgetéseinkből tudta, hogy előbb-utóbb eljön és hogy ilyenkor elengedhetetlen a szülő ellen való lázadás. Aztán egyszer kibökte, hogy ő ettől nagyon fél. Fél attól, hogy a lázadás miatt elveszíti a jó kapcsolatunkat, elveszít engem. Sokat beszélgettünk róla és azóta már lazábban veszi. Nem durva a helyzet, de már rendesen feszegeti a határokat, be-beszólogat, vagy éppen versengeni próbál velem. Egyáltalán nem kemény, néha inkább vicces, de én örülök neki, mert komolyan aggódtam volna, ha kimarad a szülő elleni lázadás - a kamasz ugyanis nem azért lázad, mert van miért, hanem mert kamasz, ettől válik egészséges személyiségű felnőtté.


Mindenesetre én is pszichológust javaslok.

2019. máj. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm 7#-es!


Mondjuk ezzel most elgondolkodtattál ebben a maximalizmusban sajnos lehet valami, de én úgy érzem sokat lazultam a korábbi önmagamhoz képest.

Megpróbálok beszélgetni vele, meg valahogy rávenni a pszichológusra.

Köszönöm!

2019. máj. 4. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!