Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Milyenek is a kamaszok?

Milyenek is a kamaszok?

Figyelt kérdés

Üdv!


Talán fura a kérdés, de azt szeretném megtudni, hogy kinek milyen a kamasz gyermeke(i). Gondolok itt mindenre: otthoni viselkedés, tanulás, barátok, bulik, kimenő, stb. Tudom, nincs két egyforma ember, de mindenki tapasztalatára kíváncsi vagyok.

Kamaszok alatt a 14-19 éveseket értem.


Válaszaitokat előre is köszönöm.



2019. máj. 28. 16:53
 1/8 A kérdező kommentje:

Még bővíteném a kérdést. Milyen a tini kapcsolata veletek, szülőkkel? (Anyával-apával külön-külön) Vannak, ha igen mik az elvárások felé? Jár még külön szakkörökre? Nyáron jár dolgozni?

Lányoknál hogy öltözködik? Sminkel? Borotválkozik?

Első párkapcsolat? Be lett jelentve, esetleg tanácsot is kért tőletek?

Szerintetek “átlagos” kamasz a gyereketek?

Milyen a kamaszkor az elképzeléseitekhez képest?

Röviden: minden, ami eszetekbe jut nyugodtan írjátok le:)

2019. máj. 28. 17:03
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

Nagyszájú, mindig visszabeszel, mindent jobban tud. Időnként kimondottan bunkó. Nem tanul, nem érdekli, csak annyit, hogy meg ne bukjon. A barátok nagyon fontosak neki, megy utánuk, mint a frissen kikelt kiskacsa... Bulizni nem jár, csak lóg itt-ott a barátaival.

Hétköznap este kilencre, hétvégén 10re kell hazaérnie


Milyen a tini kapcsolata veletek, szülőkkel? (Anyával-apával külön-külön)

Átlagos. A férjemmel, aki a neveloapja,valahogy bizalmasabb viszonyban van


Vannak, ha igen mik az elvárások felé?

Tanuljon, tartsa rendben a szobáját, vigye sétálni a kutyáját, időre itthon legyen.


Jár még külön szakkörökre?

Nem. Külföldön élünk, itt nem is szokás


Nyáron jár dolgozni?

Egész évben dolgozik, újságot hord ki


Lányoknál hogy öltözködik?

Borzalmasan. Melegítőnyi, haspolo, télen -nyáron valami dzseki, minel hidegebb van, annal vékonyabb. A legújabb dilije a papucs zoknival....


Sminkel?

Igen


Borotválkozik?

Igen


Első párkapcsolat? Be lett jelentve, esetleg tanácsot is kért tőletek?

Volt, be lett mutatva, tanácsot nem kert, csak azt higy kérjünk neki időpontot a háziorvoshoz megbeszélni a fogamzásgátlást.


Szerintetek “átlagos” kamasz a gyereketek?

Nem. Borzasztó stílusa van, sokat hazudik és semmi nem érdekli barátain kívül.


Milyen a kamaszkor az elképzeléseitekhez képest?

Kb mint a pokol. Remélem nem sok van már hatra belőle.


De félreértés ne essen, szeretem, csak ez az időszak maradt volna ki az életünkből....

2019. máj. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

Három ilyen korúm is van.


1. 19 éves fiú. Egyetemista, elsőéves a BME-n. Tanul, bár nem kap sérvet, de 3-as, 4-es. Minden családtagjával normális a kapcsolata, öccsével néha összeveszik, néha megsértődik rám, ha beszél és fél percig nem rá figyelek 8igen, mint 4 éves korában). Szobáját rendben tartja, leszámítva, hogy a földön tárolja a több napos szennyest. Néha elmegy a barátaival, olyankor kora hajnalban jön, de szól előre. Nyilván iszsik, de nem hányja össze magát, másnap sem panaszkodik rosszullétre, tehát tudja a mértéket. Barátnője nincs.


2. 18 lesz, fiú. Tanul, jövőre érettségizik, már van felsőfokú nyelvvizsgája. Kb. 4,85 lesz az átlaga. Cserkész, tart is foglalkozást kisebbeknek. Érdekes stílusban öltözik, szakállas, haja hosszú. Jár bulizni a barátaival, nem olyan gyakran, de jár. Egyszer elég csúf állapotban jött haza, azóta jobban odafigyel. Normális a kapcsolatunk. Volt barátnője (szex nem volt), be is mutatta. Ő nagyon nem átlagos. Szobája kaotikus, aztán gondol egyet, kérés nélkül rendet rak. Ha megkérjük valamire, általában megcsinálja.


3. 16,5 éves lány Tanul, 10-et fejezi be, 2-3 négyese lesz, többi 5-ös. Sok barátja, barátnője van, gyakram jár el, olyankor ott is alszik valamelyik barátnőnél. Nem iszik, max. 1 pohár sör. Van barátja, bejelentette, be is mutatta. Inkább sportos a stílusa. Nem mutogatja semmilyét, max a bokáját (télen is). Körmét festi, arcát nagyon szolidan. Normális minden családtaggal a viszony.


Szerintem nem átlagosak, annál sokkal kevesebb gond van velük. persze van rossz napjuk, feleselés, megsértődés, szemtelenkedés, dehát hol nincs ilyen?

2019. máj. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Ami kimaradt, a két gimnazista jár nyelvi különórára, a lány kézilabdázik. Nyárra tervezik a fiúk, hogy mennek dolgozni.

2019. máj. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

19 eves vagyok, elkoltoztem mar a szuleimtol.

Ugy oltozok ami kenyelmes es tetszik is. Sminkelek. Borotvalkozom.

14 evesen volt eloszor baratom, tudtak rola minden resze at lett beszelve. Tanulni nem akartam csak azt ami erdekelt. Sokat olvastam.

17-18 kozott buliztam, mar nem. Otthon nem sokat segitettem, inkabb lab alatt voltam, amihez nyultam eltort, elromlott :D peches voltam.

De ugy gondolom mai napig jo a kapcsolatom a szuleimmel es szerintem jol neveltek.

2019. máj. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

16 a lányom. Általanosban végig kitűnő volt, most 3-4db 4-ese lesz amit rosszul visel. Erős egyetemre készül, céltudatos. Full maximalista magaval szemben, emiatt kiborul és a feszkót rajtunk vezeti le...seperc alatt képes csacsogó cuki kislányból dühöngő ajtócsapkodó őrültté válni...

Ez utóbbi azért nem annyira sűrű...

Heti 3x sport + fut + edz itthon, alkohol semmi, cigi semmi, cukor semmi, nagyon figyel mit eszik. Társasagba nagyon ritkán jár, max mozi, kéri hogy menjek elé kocsival. Barátja nem volt még, sminkelni nem szokott vagy minimálisat, senkit sem követ se divatban se hülyeségben :-)

Igazából gondmentes, szobáját lakást rendben tartja, főz, önellátó. Most szeretne dolgozni nyáron.

Velem jó a kapcsolata, nevelőapjaval is, édesapjával nem, nem megy láthatásra se.

Azt nem tudom mivel szolgáltam meg hogy ilyen jó gyerekem lett mert én iszonyú kamasz voltam.... bár a cigi-alkohol-drog kombó teljesen kimaradt nálam is, de nem volt egyszerű velem. Viszont mivel élénken él bennem a kamaszkorom így tudtam milyen anyának nem szabad lennem.

2019. máj. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Lányom 16 éves lesz hamarosan, kitűnő tanuló, szóval a sulival egyáltalán nincs baj, inkább az szokott lenni a probléma, hogy késő estig a telefonon lóg, és ez tanév közben is rendszeres volt, mikor másnap iskola, így ez nem éppen a legjobb. (Bár hál istennek, az utóbbi időben rájött, hogy ezen változtatni kellene) Jár különtanárhoz németre(egyébként angolos), és itthon tanul olaszul.

Röplabdázik, heti 1-szer van edzése(ez igazabol inkább azért kellett neki, mert így heti 2 tesóra felszabadul, de szereti csinálni, ő választotta ) ezen kívül táncolni jár, heti 2-szer, és itthon is edz, és futni jár.

Barátnőivel gyakran bejár a városba, moziba, vásárolni, meg nézelődni, megbízható lányok akikkel bemegy, szóval azt se bánom ha nyárin néha sötétedés után ér haza, persze azéért hívjon fel, h tudjam éppen, hogy hol van.

Az öltözködése elég változó, van,hogy sportos, valamikor meg inkább elegáns. És összességében egy megbízható, segítőkész gyerek, nem mondom, h nincsenek konfliktusaink, de ez teljesen belefér.:)

2019. júl. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
60%

16 éves vagyok.


Normálisan szoktam viselkedni általában a 4es átlagot hozom iskolában. Olyan 10körül már otthon szoktam lenni ha Elmegyek valahova nincs sok barátom és nem járok bulizni.

Anyukámmal fényévekkel jobb a kapcsolatok mint az "apámmal" Nincsen nagyon elvárás mert tudják hogy milyen vagyok.

Szakkörre nem hanem korrepetálásra.

Jövő nyáron fogok elkezdeni diákmunkázni.

Átlagosan öltözködöm. Póló esetleg rá pulcsi farmer öv és edzőcipő. A melegallergiám miatt nyáron és erős napfény él szoktam sminkelni ha Elmegyek valahova. Egyébként nem. Igen borotválkozok.

Nem volt még párkapcsolatok de biztos kérnék tanácsot.

Szerintem elég átlagos vagyok.

Kiskoromban jobbnak képzeltem el.

2019. aug. 6. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!