Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A kompetencia eredménye...

A kompetencia eredménye számít valamit? Mennyire fontos?

Figyelt kérdés
Fiam és az osztály nagy része üresen vagy telefirkálva adta be a dolgozatot. Van aki kidobta az ablakon. Rendkívüli szülőit is összehívtak holnapra. Nem tudom felfogni, hogy tehetett ilyen.
2019. máj. 29. 13:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem számít semmit, valamilyen szinten az országos átlagot nyilván majd lehúzza, de milyen gyűjtőbe jár a gyereked? Én sem fogom fel, hogy lehet ilyet tenni.

Általában amúgy, ha úgy határoz az iskola, az eredmény alapján mondjuk ha 4-esnek megfelelő jegyet kapott a gyerek, kap két db 4-est a naplóba, de valahol csak 1-et mondjuk.

2019. máj. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Bocs, de inkább itt válaszolnék, mint nyilvánosan. Pedagógus vagyok + szoktam kompetencia teszteket javítani. (Már nem dolgozom suliban, de ott egyébként se javíthatnék, vagyis adott gyerek dolgozatát a saját tanára nem javítja, vagy ha véletlen részt vesz a munkában, mert vállalja az Oktatási Hivatalnál, akkor se tudhatja, hogy saját tanítványét javítja.)Bár utólag visszakereshető, hogy x gyerek hogy teljesített rajta a különböző évfolyamokon, de ez sokkal inkább az iskolák és az oktatási rendszer "felmérése". Az iskola azért hívhatott össze rendkívüli szülőit, mert így a kidobott, üresen beadott dolgozatok az iskola presztízsét rontják. Mondjuk azt nem értem, hogy történhetett ilyen, mert őszintén mondom a legdurvább (súlyosan magatartászavaros) gyerekeket tanítottam, de még ők is írtak legalább egy-két feladatra valamit(igaz, néha szándékosan baromságot)vagy előfordult, hogy valaki üresen adta be, de kidobni azért nem merték. Itt azért a tanárnak is van felelőssége szerintem, ha nem tudta elérni, hogy akárhogy is, de legalább mindenki beadja. Azt viszont fontos tudni, hogy a kompetencia teszt nem osztályozható!!!(Az iskola utólag megkapja az eredményeket és hallottam már olyanról, hogy a valaki jegyet adott rá, de ez hivatalosan tilos.)Így tehát azt se teheti meg a tanár, hogy nálatok mondjuk Pistikének egyest ad rá, arra hivatkozva, hogy Pistike üresen adta be.(Az ablakon kidobás magatartási probléma, amit viszont már az iskola joga szankcionálni.)

Remélem tudtam segíteni.

Szép napot!

2019. máj. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mégis nyilvános lett:)Na, mind1, most úgyis aktuális, hátha mást is érdekel.
2019. máj. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

Ez azért elég durva. Kidobni az ablakon...

Nálunk sem általánosban sem középiskolábn nem volt szokás jegyet adni rá.

Egyébként nen tragédia, ha valaki nem törekszik jóra megírni, vagy elhülyüli - bár ez az ablak dolog nem hagy nyugodni:D. Az oktatási hivatal sem veszi komolyan diákokat és a problémaikat, akkor fordítva minek?

2019. máj. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%
Annyit hozzáfűznék a korábbiakhoz, hogy nálunk volt pár srác, akik tizedikben kb üresen adták be a matekot. Mikor kiderült mennyire rossz (0 pontos) lett nekik, igazgatóit kaptak, és tizenegyedikben korrepetálásra kellett járniuk.
2019. máj. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
37%

A kompetencia a gyerekek tudását méri fel!

Nem osztályozható!

". Rendkívüli szülőit is összehívtak holnapra. "

Komoly?! Minek?!

2019. máj. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Hol van az leírva, hogy tilos osztályzatot adni a kompetenciamérésre? Nem kötözködni akarok, tényleg érdekel. Az Oktatási Hivatal oldalán azt írják: „A fentiekre való tekintettel az országos kompetenciamérés feladatlapjainak a mérés után közvetlenül történő érdemjeggyel való értékelését, az év végi osztályzat kialakításában való figyelembevételét nem javasoljuk.”

[link]

2019. máj. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7-es!

Valahol igazad van. Amikor én tanítottam, abban a suliban nem osztályozhattuk akkor és úgy tudtam, hogy nem is lehet. Ez vagy változott azóta, vagy, ami valószínűbb, akkor is csak ajánlás volt és a legtöbb helyen belátták, hogy valóban nem lenne értelme, és nem alkalmazták.Egyébként ez is utal rá: "Szakmai véleményünk szerint, a kompetenciamérés tanulói eredménye adott iskolai tantárgy esetében nem váltható érdemjeggyé, még kevésbé osztályzattá."Persze, ettől még én is hallottam olyanról, ahol osztályozták, biztos van, de már elég régóta nem tanítok, azóta csak javításban vettem részt. Én minden esetre nagyon inkorrektnek tartom az általad küldött útmutató indoklása miatt is, de ez az én személyes véleményem. Meg azt se értem, teljesen, hogy mire a tesztek eredményei visszaérkeznek, addigra a gyerekek már le vannak zárva arra az évre. Akkor hogy? Következő évben 2 egyessel indít, mert üresen adta be?


2-es voltam

2019. máj. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát kidobálni az ablakon az erős volt azért, de nàlunk is mindenki 20 percel elobb befejezte, volt aki összefirkálta.

És nem csodálom mert egy kalap sz.. ez a felmérés.

Nem, nem számít semmit, nagy ívben tegyél rá! Elmondom miért: a diàkok eredménye senkit nem érdekel. Semmibe (erettségi, felvételi bàrmi) nem fogják beleszámítani. Ezzel a tesztel az oktatási rendszert próbálják mérni, nem a fiacskádat.

Különben nem tudom láttad-e milyen feladatok vannak, de ezzel konkrétan azt tudják kiszűrni hogy retardált vagy-e vagy sem. Olvass le egy diagramról egy értéket pl. vagy szövegértés, adj össze pár számot. Idiótákra van szabva a teszt. Lehet hogy probléma van az idegrendszeremmel, de annyira felb..ott hogy nehezemre esett nem kirohanni a terembol.


"Tehát kijelenthetjük hogy a Magyarországon feljegyzett első fagylaltrecept epres és pisztáciás volt."

Milyen ízű(ek) volt(ak) a Magyarországon először dokumentált fagylaltrecept(ek) ?


Mielőtt azt gondolnád hogy ezt most improvizáltam, elmondom h tényleg volt egy ilyen kérdés, az oktatàsi hivatal honlapján meg lehet nézni a feladatlapot. (Lehet hogy még nem tették fel, de majd előbb utóbb fogják.) Nézd meg es akkor majd elhiszed hogy komolyan ilyen kaliberű feladatok voltak.

Ezt vagy úgy lehet elrontani hogy fogyatékos vagy, vagy direkt. És amikor a 20. hasonló jellegűvel találkozol akkor bizony megfordul a fejedben hogy ezt már nem fogom beírni, ez valami vicc. A vége felé már bevallom tippelgettem mert fájdalmat okoz elolvasni a kérdést is. Meg mert nem erdekel, senki nem fogja megkérdezni milyen lett. 10-es vagyok egyébként.

2019. máj. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!