Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyire támogatnád, ha a...

Mennyire támogatnád, ha a lányodnak az utazás lenne a hobbija? Egy hosszabb utat hogy hozzak fel?

Figyelt kérdés

17 vagyok, jövőre érettségizem. Jól tanulok, már van egy felsőfokú, és egy középfokú nyelvvizsgám, egyetemre készülök majd. A legjobb barátnőm 2 évvel idősebb nálam, ő már egyetemista. Ugye neki több kicsit így a szabadideje (kedd-szerdán voltak kötelező órái idén csak pl.), és rákapott az utazgatásra, hív mindig engem is. Ebben a tanévben voltunk 4 helyen, és nagyon jó volt, teljesen másmilyen, mint amikor úgy nyaralunk, hogy ott vannak anyáék is. Mert már ott is külön szobát kapok a szállodákban, de mégis más... Itt meg teljesen "felnőtt" voltam, én intéztem magamnak mindent, szóval más volt a feeling. Nyárra is le van foglalva két út, de mondta a legjobb barátnőm, hogy ősszel elmehetnénk Dubaiba, november végén-decemberben pedig az USA-ba, New York-Washington rész környékére. Kedvem éppen lenne, de eddig ahol voltunk, azok mind közeli helyek, szóval Európán belül maradtunk (pl Prága, Velence). Anya meg amúgyis extrán parázós, ezekre is apa beszélte rá mindig, mert ő is olyan, mint én, hogy soha nem bír nyugton maradni... De most mégsem 3-4 nap lenne, hanem minimum 8-10.


Mielőtt valaki beleköt, nyáron leszek 18 éves, és nem, eddig sem volt probléma sehol az életkorommal. Az igazolások is meg lennének oldva, ahogyan az eddigi 3 évben mindig.



2019. jún. 1. 09:44
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
86%

Nem engednélek arabok közé 18 évesen. Ez fix. Az anyagiakkal is egyet értek az előttem szólókkal. Azért mert a szuleidtől kapsz az átlagnál plusz dolgokat nem kellene ennyire kihasználni. Őszintén nekem nem lenne arcom felhozni sem

Oké, hogy menni akarsz engednek is kisebb utakra elégedj meg pár évig még vele.

2019. jún. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
51%
Úgy beszélek, ahogy akarok. Veled ellentétben én felnőtt vagyok, és megdolgoztam azért, amit elértem. Nem a szüleim fizették ki a nyelvizsgáimat, mert te csak ennyit tettél le az asztalra. (Értsd: a nyelvtanulás csak pénz kérdése, van három felsőfokú nyelvvizsgám, szóval van erről némi fogalmam).
2019. jún. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:

Mindegy, úgy látszik, nem kellett volna kiírni ezt a kérdést. Más világ vagyunk, ennyi. Egyszerűbb és gyorsabb, ha ma ebéd közben felhozom, aztán lesz, amit lesz.


A pocskondiázásra nem vagyok kíváncsi.

2019. jún. 1. 10:37
 14/34 anonim ***** válasza:
93%

Nem vagyok szülő, 2 évvel vagyok nálad idősebb.


Úgy gondolom, a szüleid kedvességének és anyagi támogatásának az európai utak lehetnének a felső határa. Dubai, USA, ezek fél millió forintnál kezdődnek(szállás+repjegy, meg némi kaja, és akkor még nem sok extra volt) ami iszonyat pénz. Nagyon szerencsés vagy, hogy egész nyáron tudsz pihenni és nem kell dolgoznod, de a szüleid helyében én se fizetném ki ezeket a drága utakat. Sokan a megyéjüket se hagyják el amíg nem önállóak, nemhogy Európát...

Azon megakadt a szemem, hogy "letettél valamit az asztalra". Nekem is volt 17 évesen 2 nyelvvizsgám, sőt a jogsit is elkezdtem. De ennek csak egy része volt a tenni akarásom és a szorgalmam, a másik részét a szüleimnek köszönhetem, akik megteremtették az anyagi hátteret. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nem érnek semmit az eredményeid, hanem hogy ezeket nem csak és kizárólag magadnak köszönheted, ezért nem kéne ezekkel jönni.


Szóval összességében: A szüleid helyében fizetném a rövidebb, közeli utakat ha megtehetik ezt, de messzebbre nem engednélek így.

2019. jún. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:

Igen, mert aki utazik, azonnal kva is, hogyne. :DDD


Nagyon korlátoltnak kell lenni egy ilyen komment írásához, már nekem kínos ez. :(

2019. jún. 1. 11:17
 16/34 anonim ***** válasza:
96%
Figyelj te ismered a szüleidet. H van évi 2-3 felesleges milliójuk az utazgatásidra akkor úgyis elengednek, ha nem akkor meg nem.
2019. jún. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
86%
Nem támogatnám így. Van pénzünk, ha éppen utazásra fordítjuk, természetesen a lányunkat is visszük, bár ha már ilyen nagy lesz az se biztos, hogy minden esetben vinnénk. És egy balcsi nyaralást, vagy egy prágát támogatnék, úgy, hogy megdobnám pár tízezer forinttal, de egész biztos, hogy nem fizetnék milliós tengerentuli utakat. Keresse meg rá, aztán majd mehet.
2019. jún. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
66%

Azért egyesek igazán szégyelhetnék magukat felnőtt emberek létére,konkrétan le k u rvázni meg semmirekellőzni egy 17 éves lányt aki jo tanuló,nyelvvizsgája van és normálisan viselkedik,tehát a maximumot nyújtja ami 17 évesen egy gyerektől elvárható.

Igen, jólétben élnek, extrém jólétben akár,de nem kell ezért minden carnak lehordani,mert nem az.

Nektek lehet elképzelhetetlen,hogy ez a lány utazgasson,neki nem.Ilyen stílusban beszéltek a gyerekeitekjel is,es ezt tanítjátok nekik.

Ez a kis gazdah csaj klasszisokkal inteligensebb nálatok.


Kérdező: én ezt nem tamogatnám sem anyagilag,sem másképp. Dubaj,Usa... fiatal is vagy meg szerintem ezeket saját zsebből finanszírozd majd inkább

2019. jún. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
95%

Ha szülőként lenne annyi pénzem, bizony nem sajnálnám a lányomtól. Örülnék, hogy segíthetem a felnőtté válásban, mert ma nem egyszerű továbbtanulás és munka mellett fiatalon talpra állni.


De olyan dolgokra fordítanám ezt a pénzt, amivel hosszútávon támogatni tudom. Pl. lakásra, hogy ne kelljen huszonévesen hitelt felvennie, megélhetésre, hogy ne kelljen annyit dolgoznia, hogy a tanulás rovására menjen. Nem egy hetes ottalvós bulira.


Örülnék, hogy talpraesett, és tudom, hogy a külföldi utak sokat segítenek neki az önállóvá válásban, tehát nem teljesen haszontalanok. De tisztában vagyok vele, hogy egy amerikai út mennyibe kerül, és egy bulira nem szívesen költenék ennyit akkor se, ha a fülemen folyna ki a pénz.


Szülőként akkor engednélek el ilyen hosszú útra, ha annak van valamilyen értelmes, hosszútávú célja (pl. nyelvtanulás, szakmai gyakorlat, munka, stb). Bármi, ami nem ér véget ott, hogy egy-két hét után hazaérsz és elfelejted.

Vagy ha látom, hogy fontos neked az út és dolgozol érte. Gimnazistaként valószínűleg nem fogod megkeresni a teljes út árát, de mégis jobb szívvel tesz meg valamit egy szülő a gyerekének ha látja, hogy a gyerek is hajlandó áldozatot hozni érte és nemcsak elvárja a támogatást.


Az anyagiak mellett félteném is a gyerekemet, ezért csak olyan helyre engedném el, aminek viszonylag jól ismerem a kultúráját és tudom, hogy feltalálná magát. Egy európai országban ez sokkal egyszerűbb, mint egy amerikai, vagy különösen egy arab területen. Utóbbi annyira más világ, hogy félnék, ha a gyerekem oda készülne, és inkább megpróbálnám lebeszélni. Ha egy kicsit is kételkednék a talpraesettségében (és 17 évesen ez valószínű), akkor biztosan nem fizetnék érte, hogy egy ennyire idegen helyre elmenjen.

2019. jún. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
51%

Dubaiba, vagy New Yorkba akkor sem engednelek el, ha ezek az utak 10Ftbol megvolnanak.

De! Mivel 8-10nap koltopenzzel, repjeggyel, szallassal inkabb, millios tetelt surolja, igy kizart, h erre szorjam el a penzem.

Ha meg ilyen gazdagok a szuleid, h ezt siman finanszirozhatnak, akkor van ennyi feretett zsebpenzed is, vagy ha nincs, nagyon hamar osszehozod es mindjart 18 vagy, szoval, se engedelyre se semmire nem lesz szukseged.

2019. jún. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!