Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért nem hajlandó a nyolcadik...

Miért nem hajlandó a nyolcadikos fiam gyalogolni?

Figyelt kérdés
Az iskolába minden reggel autóval kell elvigyem, mert nem hajlandó 20perccel korábban felkelni, hogy 1.6 kilómétert sétáljon. Haza szerencsére már gyalog jön, mert akkor mindketten dolgozunk a nejemmel. Most nyári szünetben hetente kétszer jár foci edzésre, és oda sem hajlandó 2kilómétert gyalogolni. Nem fér a fejembe, hogy a pályáig miért nem lehet el kocogni, vagy sétálni bemelegítés gyanánt. Havi 400ezerből élünk hárman, szerintem ez a sok felesleges kocsikázást érdemesebb lenne másra költeni, de a feleségem szerint csak én vagyok lusta, és terhemre van a fiunk hurocolása.

2019. júl. 13. 09:17
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
83%

Nem a gyerek a hibás, hanem aki elviszi.

Persze, hogy kényelmesebb kocsival! A fene se' akar gyalogolni ha van gyorsabb és kényelmesebb megoldás!

Nem viszed és kész, ennyire egyszerű

2019. júl. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
73%

De miért ő dönt ilyesmiben? A gyerekek sokszor ellenkeznek, nem az anyjuk által neked feltálalt kész kis felnőttek, hanem a saját szabályaidhoz, macerásan neked kell tiszteletre nevelned pont ilyen alkalmakkor. Ekkora gyerek már járhat be egyedül. Keltsd fel te hamarabb (vagy ébresztőóra a szoba másik végébe rakva) és ne vidd be. Ha beírják a késést, azaz ő baja, és kaphat érte büntetést (az internet/telefon megvonás csodákra képes). Szerintem is pénzkidobás pár utcányira autóval menni, sőt még környezetszennyező is. De sok család van nálunk is ismerősi körben, akik mindenhová autóval mennek - pedig gyalog annyi idő alatt odaérnének, mire szintén jó messze parkolót találnak :)

Arra meg figyeljetek, ha sok az ilyen "apának vagy anyának van igaza", az valami párkapcsolati probléma tünete és ne a gyerek feje fölött marakodjatok, mert akkor persze, hogy nem érti, kihez igazodjon és tök érthetően ki is fogja használni a "jogi" kiskapukat.

2019. júl. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
38%

En vinnem amikor tudom, edzes elott utan 2km seta rengeteg foleg ha meg komolyan is edzenek.

Nem ertem ebben mi az olyan megeroltetto, akkor minek kellett gyerek ha ennyit nem birsz ki?

2019. júl. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
70%

Nem a megeröltetésen van a hangsúly

Hanem a gyerek önállóságának hiányával

2019. júl. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
69%

nem viszed el, ha focizni akar, akkor elmegy gyalog.

idősebb szülő lehetsz, ha 13-14 évesen már inas voltál.

2019. júl. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
80%

edzés előtt 2km rengeteg :D:D

na belőle se lesz válogatott focista

2019. júl. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
76%
A 4évesemnel is gyalogolunk ennyit az oviba. Ő is szokta mondani, hogy fáradt, menjünk inkább kocsival. Tudod, mit szoktam mondani? Marha nehéz, és bonyolult: Nem.
2019. júl. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
58%
16: de pont az a baj hogy ilyenekből lesz válogatott focista, akiknek ez már sok. Azért tartunk fociban ott ahol 😂
2019. júl. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem 1.6 km rendszeresen, pláne reggel, sok. A gyerekeim 600 métert sétálnak a suliba, az oké. Nekem 1 km az út, ha tehetem, biciklizem, mert igenis számít, hogy 5 vagy 20 perc az út kora reggel. Nincs bringája annak a gyereknek?
2019. júl. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
22%

Ha ekkora probléma akkor minek viszed el?


De jó hogy az én apám nem ilyen. 30 éves vagyok gyerekkel, autóval de bármikor segít ha kérem, örömmel. Te nem ilyen vagy. Ez van, viszont akkor ehhez mérten neveld a fiad.

2019. júl. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!