Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért nem hajlandó a nyolcadik...

Miért nem hajlandó a nyolcadikos fiam gyalogolni?

Figyelt kérdés
Az iskolába minden reggel autóval kell elvigyem, mert nem hajlandó 20perccel korábban felkelni, hogy 1.6 kilómétert sétáljon. Haza szerencsére már gyalog jön, mert akkor mindketten dolgozunk a nejemmel. Most nyári szünetben hetente kétszer jár foci edzésre, és oda sem hajlandó 2kilómétert gyalogolni. Nem fér a fejembe, hogy a pályáig miért nem lehet el kocogni, vagy sétálni bemelegítés gyanánt. Havi 400ezerből élünk hárman, szerintem ez a sok felesleges kocsikázást érdemesebb lenne másra költeni, de a feleségem szerint csak én vagyok lusta, és terhemre van a fiunk hurocolása.

2019. júl. 13. 09:17
1 2 3 4
 21/35 anonim válasza:
18%

" Havi 400ezerből élünk hárman, szerintem ez a sok felesleges kocsikázást érdemesebb lenne másra költeni"


más havi 200-ból él, akár öten...

2019. júl. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
100%

Mi lenne, ha biciklivel menne? Nem is értem, hogy ez hogy nem jutott eszetekbe. Nekem is ennyi a suli, biciklivel járok, hacsak nincs térdig érő hó vagy szakadó eső, mert akkor gyalogolok.

18/L

2019. júl. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:
Oda-vissza a suli alig több mint 3km. Autoszerelőként mondom, hogy csak ennyit autózni minden reggel hideg motorral az hatalmas pocsékolás. Én abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy a munkahelyem 2utcávval odébb van, és gyalog járok dolgozni. Ha a suli útbaesne reggelente a munkahelyem felé akkor nem csinálnék belőle problémát. Meccs előtt a fiúk mindig körbefutják néhányszor a pályát, ha ott képes szaladni, akkor miért nem lehet úgy bemelegíteni, hogy el kocog oda?
2019. júl. 13. 14:02
 24/35 anonim ***** válasza:
35%
Én felnőttként sem akarnék napi szinten majd 2 km-t gyalogolni. Amúgy meg bicikliről hallottatok már? Ideje venni neki egyet!
2019. júl. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
92%
Vegyetek neki biciklit vagy egy rollert. Én is ennyire laktam a sulitól, volt, hogy hazasétáltam örömmel de reggel az ébredés mindig is nehezemre esett. Ha nem városban éltünk volna ahol van tömegközlekedés, biztos találtam volna más alternatívát a sétáláson kívül. Most sem sétálnék reggel ennyit, amikor örülök, hogy élek.
2019. júl. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:
Van bringája, 30ezerért vettünk neki egy használt montit. Tavaly még tetszett neki, de már cikinek tartja az ócska bicajt. Valamiért a 20éves Opel nem ciki.
2019. júl. 13. 15:31
 27/35 anonim ***** válasza:
82%
Titeket milyen gyakran lát gyalogolni?
2019. júl. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
48%
sok 2km? na ezért van ennyi elizott az országban
2019. júl. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
35%

Na én napi 9 km-t megyek munkába. (csak oda).

Biciklivel :)

Az a 1.5 km max 20 perc alatt legyalogolható (4.5 km/h sebességgel) de inkább az 15 perc is reális...

De ha úgy kell kikönyörgni az ágyból mert 1 óra amíg magához tér akkor érthető.

2019. júl. 14. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
57%

Ha az is baj, hogy semmi dolga, akkor miért nincs otthon kicsit befogva? Lehetne segíteni a háztartásban, mert így csak egy olyan here lesz, amilyenre előszeretettel panaszkodnak itt az anyukák a gyakorin. Tudod, aki nem csinál otthon semmit.

Én annó 3 km-re laktam a gimnáziumtól, gyalog jártam oda-vissza, és akkor nem is voltam túlsúlyos.

2019. júl. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!