Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nagyon unatkozik a 11 éves...

Nagyon unatkozik a 11 éves lányom mit tegyek?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy tiltani fogjátok a kérdést, azzal a felkiáltással, hogy ,,ez kitalálció, mert akinek ennyi pénze van, az nem gyakori kérdésezik".

A lányomnak megvan minde, amit szeretne, most nyáron mégis unatkozik. Nyaralni is mentünk eddig Törökországba, Horvátországba, a Balatonon is voltunk. És még megyünk Krétára. Amikor otthon vagyunk vagy táborban van, vagy heti egy programot kitalálunk. És most nyáron van heti 3 rg edzése, mert nyárra nem szeretnék sok edzést. Amikor otthon vagyunk nagyon unatkozik, pedig tudna kutyáknak, medencézni, tornázni, trambulinozni, kosarazni, pinpongozni, stb... De már várja az iskolát, hogy tudjon a barátaival játszani. Mit tehetek, hogy ne unatkozzon egyedül?? 🙁



2019. júl. 16. 17:29
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet hogy lehet gond a bőség zavara is. Az, hogy mindene megvan az szuper annak, akinek mondjuk korábban nem volt. Hiszen tudja értékelni. Gondolom a lányod már ebbe született bele, így ez a sok minden a világ legtermeszetesebb dolga. Nem mellesleg azt gondolom, hogy anyagi helyzettől függetlenül hagyni kell őket unatkozni. Nem kell őket folyton szórakoztatni, tanulja meg egyedül lefoglalnia magát. 11 éves már rég tudnia kéne egyedül szórakozni. Az hogy a szülei vagytok nem egyenlő azzal, hogy 0-24-ben foglalkoztatni kell.

Ettől függetlenül ha nem nagyon kamaszos még, akkor van esély közös sütés, főzésre.

Én 11 évesen kb sosem unatkoztam, pedig negyed ilyen anyagi helyzetben éltem.

2019. júl. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy hülyén fog hangzani, de hagyd unatkozni.

Ha sose hagyod, hogy unja magát, nem fog sose rájönni, hogy mit csinálna a legszívesebben, ha unja magát. Ekkor szabadul fel a krativitása.

Ne akard mindenáron te szórakoztatni. Találja fel magát. Hidd el, hosszú távon ez fog neki jót tenni.

2019. júl. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem is a bőség zavara lehet a gond, nincs már meg neki semmiben az újdonság varázsa.

A barátai sem lehetnek mindig ott, azoknak is van életük.

Azt nem írtad, hány éves, de esetleg heti 2x elmenni vele egy állatmenhelyre önkénteskedni? Játszóház?

Amúgy meg unatkozzon, volt, hogy én is unatkoztam, hát amikor meguntam, elfoglaltam magam valamivel és kész. Nem lesz tőle semmi baja.

2019. júl. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Eszembe jutott, hogy amikor gyerekkoromban a nagymamáméknál nyaraltam vidéken, imádtam ott lenni, az egész udvaruk egy hatalmas játszótér volt, tele olyan dolgokkal, ami a városi gyereknek izgalmas volt, hinták, farakások, homokozó, csomó játék, de mindez semmit se ért, ha nem jött át hozzánk a velem egykorú szomszéd kisfiú játszani. Attól voltak igazán jók a nyarak, hogy egész nap nagyokat játszottunk együtt. Egyedül én sem éreztem volna jól magam.
2019. júl. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
97%

Amikor ém voltam ennyi idős akkor ezeket csinátam:

-bicajozni jártam

-körmöt lakkoztam, csajoskodtam

-segítettem mindennap az ebédet elkészíteni

-könyveket olvastam

-medencéztem

-elmentem fagyizni az osztálytársakkal

-kutyáztam,cicáztam

-gyöngyöt fűztem

-kötöttem,horgoltam,hímeztem

-filmeztem

-számítógépes játékon játszottam


Nekünk általános iskola felső tagozatban kötelező volt a nyáron 3x elmenni a technika kertbe. Itt növényeket gondoztunk, kapáltunk,gazoltunk. Én három helyett sokszor szoktam menni.

2019. júl. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
66%
Mekkora egy kamu ez,eszem megáll.
2019. júl. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
93%
11 éves. Az ő dolga, oldja meg, nekem ez a véleményem. Vegyen le egy könyvet a polcról... elég nagy már. Majd 4 óra unatkozás után kitalál magának valamit. A kreativitása nulla, ha ennyi idősen is neked kell szórakoztatnod.
2019. júl. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
86%
Fizess le vele egy korúakat hogy játszanak vele egész nap.
2019. júl. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
88%
Vagy vegyél neki egy játszópajtás gyereket, akit a lépcső alatti sufniban tartotok, ameddig nem hozza neki a bagoly a levelet...
2019. júl. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk több testvér is van, hála Istennek, ezért mindig kitalálnak valamit együtt.
2019. júl. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!