Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor főzzek? Hogy oldja meg...

Mikor főzzek? Hogy oldja meg más étel allergia esetén a mindennapokat?

Figyelt kérdés
Étel allergiás 3 éves kisfiamra muszáj főznöm, rendelni nem tudok. de munka, háztartás mellett úgy érzem alig vagyok vele. Míg nem derült ki az allergia, addig hideget ettünk este, de annyira leszűkült a kör, hogy az már alig ízlik neki, amit ehet, kenyeret is magam készítem. 4 hónapja megy ez, és úgy érzem nagyon nagyon keveset vagyok vele érdemben. Nyilván ott van a konyhában, de nem minőségi idő.. De vagy játszó tér vagy főzés. Ebben a melegben, nyáron inkább kint lennénk. Úgy érzem nem tudok ennek a kihívásnak megfelelni. El vagyok keseredve.
2019. júl. 29. 12:50
 1/8 anonim ***** válasza:
63%

Mennyire érdekes.


Már május eleje óta itthon vagyok a gyerekkel, ebben a melegben ki nem tenném a lábam, ő már a lakásban is izzad, ilyen kellemes hűvösben viszem csak sétálni, amúgy bent játszunk, és rengeteg minőségi időt töltünk együtt.


Oviban eleget van kint délelőtt és délután minden nap, hétvégente ősszel télen tavasszal meg én is szívesen mozdulok ki hétvégén..


Szerintem ne legyen lelkiismeretfurdalásod, a minőségi idő akkor is jó, ha házimunkàt végeztek ketten, közben beszélgettek, nevetgéltek

2019. júl. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is sokat el tudok szöszölni a főzéssel, valahogy gyorsítani kell a tempón. Régen csináltam egy nagyon brutál, vegán diétát, kész ételt nem szabad enni, főleg főzött zöldség, akik azt követték maximum napi 2 órát főztek, általában hajnalban.
2019. júl. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%

Én is úgy gondolom, hogy oviban (vagy bölcsiben? ) úgyis vannak kint és a játszótér sem az igazi minőségi idő.

Főzés közben ültesd oda, segítsen vagy csak beszélgessetek.

Azt nem írtad milyen allergiája van, de ha csak egyféle, akkor elég sok gyorsan összedobható étel van. nem kell minden nap nagy dolgokat csinálni vacsira. úgyis eszik az oviban.

2019. júl. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Bölcsis és nem viszik ki őket mindig, illetve nem elég, muszáj lefárasztani, különben az altatás elhúzodik. Panelban lakunk, én sem szeretek bent lenniza lakásban, vannak árnyékos játszó terek v vízpart.

Köszi, itt most a hogyan oldjam meg a kérdés igazából. Tippeket várok gyakorlott anyukáktól. Próbáltam hajnalban főzni de kis lakás, zörgök, felkeltek, kaja szagra ébredni, stb.. Miatt elvetettem.

2019. júl. 29. 13:26
 5/8 A kérdező kommentje:
Tej, tojás a fő, még egy két gyümölcs meg olajos magvak. Viszont a nyomokbanos termékektől is tünete van. :/
2019. júl. 29. 13:28
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem is értem, kb 2-3 kaja van amit nem tudok neki megcsinálni (tej-tojás-szója) allergiás, amúgy mindent tudok úgy csinálni hogy helyettesítem. Szintén 3 éves fiú.

Én mindig este főzök mikor férjem már itthon van és addig is minőségi időt töltünk együtt, és 2 napra.

Miért főzöl külön mikor mindent lehet helyettesíteni?

2019. júl. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Allergia nincs, de minden nap főzök. 11-ig alszik a kicsi, a nagyok 9 körül reggeliznek, utána játszanak, pakolásznak, van 2 órám főzni. Közben ha nyügi van, énekelek, mondókázok, dumálok nekik. A legnagyobb 5, 4, 2 éves a 3 nagy, 5 hónapos a kicsi.
2019. júl. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Készíts (elő) nagyobb adagot és fagyaszd le.


Illetve van egy csomó dolog, amiről nem is hinnéd, de a gyerekek szeretik. Enyém pl imádja a paradicsomos babot. Azt meg csak serpenyőbe kell önteni és melegíteni. Lehet mellé virsli, grillezett csirkemell, vagy csak magában is jó.


Próbálgatni kell mindenféle gyors kaját.


Minden nap főzök a gyerekre (suliba viszi). Ma pl grízes tésztét vitt. Holnapra paradicsomszószt kért főtt krumplival.

csirkemell, sült virsli rizzsel, bulgurral, krumplival, Pörköltek, húsleves, csilis bab, paradicsomos bab, pizza, spagetti...

Nem nagy a választék, de azért kb 2 hétre tervezhető minden napra más.

És ezek gyorsan elkészülő kaják.

2019. júl. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!