Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másnál is ilyen nehezen...

Másnál is ilyen nehezen mennek a dolgok 9 évessel?

Figyelt kérdés
100x kell elmondani kelljen fel, egyen, öltözzön. Tegnap 40 percig kellett könyörögni, hogy fürdjön és mosson hajat. De minden így megy, az iskolában is ha nem mondja a tanító néni akkor arra sem hajlamdó, hogy egyedül egyen, elmenjen pisilni a kipakolást inkább megcsinálja neki mert 2 tanórán át t bambán mert nem pakolt ki. Már ott tartunk nevelési tanácsadóban vagy bárhonnan segítséget. Karácsonyra kapott nintendot, idegrohamot kap ha elvesszük tőle vagy nem játszhat
2019. jan. 14. 19:16
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Hát ezek alapján szimplán neveletlen. 9 évesen meg elég késő elkezdeni a gyereknevelést. Arra készülj, hogy rengeteg problémátok lesz vele.
2019. jan. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%

Kicsinek is ilyen akaratos, nehéz természetű volt?


Nekem a lányom most májusban lesz 9, vannak kisebb "nézeteltérések" (nem eszem meg, nem megyek, nem veszem fel ezt és társai). Én próbálok kompromisszumra törekedni, bármennyire is azt mondják mások, hogy igenis csak a szülők akarata érvényesülhet, mert tanulja meg a gyerek, "hol a helye". Szerintem ez nem vezetne eredményre. Pl. nálunk az öltözködés úgy néz ki, hogy már előtte este kiválasztjuk együtt, mit vegyen fel, vagy mondom neki, hogy amíg pakolok, mosogatok lent, addig válasszon ki három szettet, és közösen választunk. Mert nyilván tüllruhában, balerina cipőben nem fogom iskolába engedni a -5 fokban... Persze volt már ebből vita, de akkor közöltem, hogy jó, akkor pizsamában és köntösben jön iskolába (nyilván nem vittem volna el úgy), ha nem hajlandó felöltözni. Az evést nem erőltetem mindig, mert van, hogy tényleg nem éhes. Olyankor azért egy péksütit, vagy tejszeletet berakok a kocsiba, és útközben néha megeszi, vagy reggel, óra előtt. De az evésből nem csinálok központi kérdést, néha én sem vagyok éhes reggelente.


Az iskolás dolog viszont nagyobb probléma szerintem, hogy még az órán sem teszi, amit kérnek tőle. De az is, hogy a tanító néni ezt képtelen kezelni, és inkább megcsinálja helyette a dolgokat... Nem ez a megoldás.


A nintendot én elfelejteném a helyetekben addig, amíg valami javulás nincsen. Mert az idegroham nem normális semmilyen korban.

2019. jan. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Kütyüt rakjátok el vagy legalább korlátozzátok hétvégére, pl. szombaton csendes pihenőben 1 óra, ha délelőtt kész a lecke... vagy bevált nálunk a pontozás, pl. hiszti, visszabeszélés, makacs időhúzás mínusz pont, kistestvérnek meseolvasás, rendrakás, zenegyakorlás, fogmosás kérés nélkül... és hasonló jótettek meg pluszpontok. Ha nem áll mínuszban, akkor csak akkor játszhat hétvégén - azóta megtáltosodott :)
2019. jan. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

[link]



A videot az oldalon mindenképp nézd meg kérdező

2019. jan. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

[link]


Itt a video, bocsi

2019. jan. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
12%

tudod ki mondana el 100x a dolgokat,es ki konyorogne 40 percig...

ha nem kel fel par figyelmeztetes utan kozolnem,hogy 2 perce van,vagy hideg viz.ha igy sem akkor nyakon buritanam egy pohar vizzel.utana buntetesbol huzhatna le az agynemut.

nem megy furdeni?bevagnam a kadba csak ugy repulne aztan hideg zuhany.

1x kell eljatszani,utana eleg figyelmeztetni.

jatekot,telefont,tabletet elraknam.ha van a szobajaban tv akkor azt is.majd ha az iskolaban valtozik akkor szepen aprankent vissza kaphatja.

pedig en amugy egy baromi laza anyuka vagyok,sokan mondjak,hogy a gyerekeim baratja vagyok inkabb mint az anyjuk.megis kevesebb gond van veluk mint azoknak a gyerekeivel akik ezt mondjak...3 fiam van,2 mar kamaszodik.nalunk is voltak ilyen lazadasok,de csirajaban elfojtottam oket.

nalam eleve csak akkor van ps ha kesz a lecke,elpakoltak masnapra es a szobajukban is rend van.mindig elore szolok mikor kell kikapcsolni legkesobb igy van idejuk az epp elkezdett jatekot befejezni es maris kevesebb a hiszti,hogy epp jatek kozben szolok. hazimunkaban is segitenek,ruhat hajtogatnak,agynemut huznak maguknak,leviszik a szemetet ilyenek.

aztan vannak a laza anyas napok,amikor egesz nap pizsiben lustizunk,jatszunk,filmezunk es mindenfele egeszsegtelen dologgal tomjuk magunkat.nuku fott etel,nincs korlat a jatekban.ilyenkor kielhetik magukat😂meg en is😁

a nagy eros 4 es tanulo,a kozepso kituno.12 es 10 evesek.

kitartas es kovetkezetesseg.sok sikert kivanok nektek.

2019. jan. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nagyon hasonló a 8 évesem. Nem vittem nevelési tanácsadóba, mert azért olyan komoly bajok nincsenek, viszont a nyáron megmutattam egy gyermekpszichiáternek. Teljesen egyértelműen leírták a figyelemzavart, és bár nem hiper, de túlmozgásos, szóval nagyon közel van az adhd-hoz.

Mindent 100x kell elmondani, de nem mert nem akarja csinálni, hanem mert el sem jut hozzá az infó, hiszen nem érdekli, és ami nem száéra nem érdekes, arra nem figyel. Még ha bólogat is, 3 másodperc múlva azt sem tudja, hogy a szobában voltam.

És igen, a tanítónéni segít neki kipakolni, ha kell bepakolni, cipőt kötni, kaját melegíteni, visszazavarja az étkezőbe, ha úgy látja, nem evett eleget stb. Nem azért kellenek ezek, mert "életképtelen" a gyerek, vagy nem neveltem normálisan, hanem azért, mert az ő kis agyában ezek egyszerűen olyan felesleges dolgok, amikre nem pazarol semennyi energiát.


Oké, a nintendo gáz. Azt vedd csak el. Enyém is képernyő-függő, de kütyüzés kizárólag hétvégén van. Nehéz betartani, de a megoldás az, hogy amíg ébren van, mi sem ülünk le a gép elé...

2019. jan. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
9%
Esetleg vki megnézte a videot?
2019. jan. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#7-es vagyok, ismerem ezt a videót régebbről... igen, így működnek ezek a gyerekek <3
2019. jan. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!