Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért töltik fel az édesanyák...

Miért töltik fel az édesanyák az internetet a saját gyerekeik fotójával?

Figyelt kérdés
Én úgy gondoltam mindig, ha az a normális, ha a gyerekemről készült papiralbumot vagy képeket annak mutatom meg akinek akarom de ahogy látom a facebook-ot például, a szülők teletömik a profiljukat a gyerekeik képével, a szülők bepozolnak a gyerekekkel, cuki pofákat vágnak a fényképezőgépbe, közelről fotózzak le a kicsiket és feldobják a fotókat a netre, a facebookon kívánnak a saját gyerekeiknek boldog születésnapot,sorolhatnám. Egyáltalán miért kell a gyerekeket reklámozni a facebookon? Tényleg ez a normális és én vagyok lemaradva vagy sem? Nem értem mire jó mutogatni a gyerekeket fűnek fának a neten meg beöltöztetni a legcukibb ruhákba és azokban lefotózni és feldobni a netre. Ismerek olyan szülőket, akik egy nagy képbe több kis képet összevágnak és azokat teszik fel minden nap. Én csak nem értem. Miért teszik ezt az anyák?

2019. júl. 30. 21:32
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
39%

Provokatív kérdés, gyűjtöd a válaszokat a felháborodásodhoz.

Ugyanakkor szerintem sincs rendben, szerintem az emberek egyszerűen nem fogják fel, hogy a gyerekük egy külön emberi lény, és nem az ő kiterjesztésük, tulajdonuk vagy játékszerük. Én soha nem fogok fotót feltölteni a gyerekemről sehova, majd ha elég idős lesz, feltölthet ő magáról, amit akar.

De van, akinek a gyerek élete teljesítménye, és hiányzik neki a saját erőből létrehozott saját, külön jogú élet, így kompenzál. "Látjátok, én is érek valamit, milyen szép gyerekem van". Értsük meg és sajnáljuk őket, majd tiltsuk, ez a legegyszerűbb...

2019. júl. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
74%

Néha! Egy két normálisabb kép belefér, ha erre van igényük, de amit egyesek instán és facebookon csinálnak, az kicsit sok. Van ott minden ciki kép, amit csak elképzelni tudsz. Láttam már fosós, hisztizőset. Ilyet régen le se fotóztak, vagy ha igen később a gyerek szedte ki a családi albumból. Most meg már ez ott marad. A neten.

Az meg, hogy boldog szülinapokat kivánnak neten keresztül a gyereküknek, egészen elképesztő számomra. Minek? Mit jelent ez? Mibértelme? Vidd el programra a kölköt, azzal teszed boldoggá, nem a facebookos likejaiddal.

2019. júl. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
56%

Jaj de hiszti van. Ha nem tetszik valami, kövesd ki. Mikor két évig nem estem teherbe egy vetélés után elszomorított mindenki babás fotója, ezért lekövettem mindenkit, más okból is meg lehet ezt tenni.

Amúgy más szelfije, utazós képe, agybomlasztós idézetes marhasága mitől érdekel jobban? Ennyi erővel bármilyen tartalmat miért posztol bárki, amikor mindig lesz valaki amit nem érdekel...


Jaj, ez a csúfolni fogják az iskolában szöveg de jó:D Mert minket nem csúfoltak az iskolában az internet előtt igaz? :D Egyébként is mit lehet csúfolni egy kisbaba képen? (jó, kakis-hányásos képet tényleg gáz kirakni, de alapvetően itt nem azokról van szó). Pont ez fogja a csúfolás fő táptalaját adni, hogy kisbaba képeket fognak feltúrni róla, egész biztosan... Egyébként a legtöbb gyerek ő maga fog feltölteni magáról borzalmas képeket, különösen kamasz korában, amiket majd később szégyell. Nem hiszem hogy a babafotók a legártalmasabbak...


Összességében iratkozz le, töröld a facebookodat, és élj boldogan anélkül hogy mások internetes szokásain elmélkedsz.

2019. júl. 31. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
34%

Kedves 13-as, nagyon igazad van, adjunk teret a piszkálódásnak az interneten is, elvégre előtte is volt csúfolódás. Tegyünk rá ezzel még egy lapáttal.

Mellesleg az, hogy te nem láttad még, hogy az osztálytársak előszedik a ciki képeket (mert de, ezek is beletartoznak a kérdésbe, nem zárta ki őket a kérdező), azt jelenti, hogy akkor ez meg se történhet, hiszen TE nem tudsz róla? Lol. Remélem, sosem fogod megtapasztalni, hogy a gyerekek milyen kegyetlenek tudnak lenni és ha a szülő még maga adja a táptalajt az ilyen-olyan “cuki” képekkel...hát könnyen lehet, hogy a saját gyereke is begurul rá. Általános iskolában még minden gáz meg égő, pláne alsó tagozatban, ahol már szintén ott van a kezében az okostelefon mindenkinek.

Ja és ezek a fotók nem összehasonlíthatóak azokkal, amiket majd a gyerek ESETLEG feltölt magáról majd annak idején teljesen szabad akaratából, nem pedig más nyomja fel róla (netán anélkül, hogy tudna róla).

Bezzeg ha a gyerek töltene fel a szüleiről képeket ész nélkül, akkor mindenki fel lenne háborodva, hogy micsoda tiszteletlen kölyök. Fordítva miért van rendben a dolog?

2019. júl. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
91%

A túlzásba vitt feltöltéseket én is utálom, de a közösségi oldalak elsősorban arra valók, hogy megossz tartalmakat. Soha nem értettem, mikor valaki a fb-on háborog. Nem tetszik miért vagy fent? Töröld magad, vagy kövesd ki azt aki nem szimpatikus, kész el van intézve.

Az meg erős túlzás, hogy a gyereket majd 10 év múlva azért cikizik ki, mert megtalálnak róla egy fotót, ahol pl pónin lovagolt (most mondtam valamit). A gyerekek gonoszak tudnak lenni, és akit ki akarnak szekálni a világból, azt úgy is megteszik ha nincs róla régi fotó.

2019. júl. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
59%
Hagyjad 14, úgysem éri fel ésszel. Ilyenek fel sem fogják, hogy más privátan gyűjteni a képeket a gyerekről, és más kibszni a netre, aztán már nem is az ő tulajdonát képezi a kép. Kicsit más kategória az is, amikor saját magát teszi nevetség tárgyává a sok selfievel, mint amikor mást. Mert fontosabb, hogy a szomszéd mancika lássa milyen csudi család ők, mint a gyerek jogai.
2019. júl. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
86%

Anyám, azért a semmit sem és a minden képet kibszunk között vannak ám fokozatok...

Nem csak fekete-fehér ez a téma! De megint a szélsőségek vitáznak itt egymással!

2019. júl. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
35%
Ráadásul tök jó, hogy a kérdező éppen a mindent kiposztolunk-kategóriát említi, de persze rögtön itt kell engem lehordani, mert le mertem írni, hogy ennek még a gyerek láthatja kárát...SEHOL nem írtam, hogy egy db fotót is tilos feltölteni, de egyesek már olyan szinten forgatják ki a szavaimat, hogy jajj én egy pónilovas képbe is belekötöttem.
2019. júl. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
88%
Igen utolsó belekötnél abba is. te írtad hogy alsótagozatban minden ciki. Akkor azzal az erővel senki ne töltsön fel semmit az ég világon, mert aki cukkolni akarja a másikat annak egy pónis kép is jó lesz...meg úgy bármi.
2019. júl. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
82%

Lehet, hogy én válogatom meg jól az ismerőseimet, de pld én még egy ismerősömnél se láttam, pucér,kakis,hányós fényképet.Ruhában, előnyös ,,beállítással" vagy pedig valami jó pillanatfelvételt igen.De senki sem orrba-szájba tolja.Viszont zömében 30 feletti az ismerősi köröm.Havi max 1-2 kép amit látni lehet a gyerekeikről.Én pld több mint negyed éve nem tettem fel semmit.

Egyetlen anyukánál éreztem, hogy ő kicsit túlzásba viszi, 23 éves napi 8-10 képet oszt meg.Na ő már nem jelenik meg nálam.Viszont tudomásul kell venni, hogy ő már abba a korosztályba tartozik akinek volt 13-14 évesen facebookja és a világ legtermészetesebb dolgának tartja a létezését és hogy napi sok posztot dob.Mindig 1000 lájkolják, aranyos gyerekei is vannak.Kész.Nem követem, aztán ennyi.Ő így érzi jónak én meg máshogy.

2019. júl. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!