Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Az albérlet, amibe beköltöztem...

Az albérlet, amibe beköltöztem, a tulajdonosomé felett van, aki a spórolás jegyében, a saját routeréről osztja meg velem az internetet, vezetékkel, ebből szeretnék wifiset készíteni, valaki tud megoldást?

Figyelt kérdés

Na már most, ő nem hajlandó wifi kódot adni, ezért döntöttem egy wifi beszerzéséről, amit viszont képtelen vagyok működésre bírni.

ZXV10 H201L - az övé, amiről feljön a net, és TP linkes wifi router (TL-WR841ND) amit én vásároltam. Úgy kötöttem be, ahogy már más válaszok között olvastam, régebbi posztokban, tehát ami lentről jön kábel, azt a TPlinkes "PC" portjába dugtam, a kimenőt ami a gépbe megy, pedig mellé. Próbáltam a wan-portba is, de sehogy sem működött. Van valkinek ötlete, mit kellene csinálnom, hogy legyen végre wifin keresztül netem?



2015. nov. 3. 09:44
 1/10 Gábor_79 ***** válasza:
Egy-két információra akkor is szükséged lenne. A wifi jelszó így is kelleni fog. Azt hiszem a bridged módot kell választanod, arra keress rá.
2015. nov. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A bridged mód, az wifi jelet oszt tovább wifis készülékkel. Ha jól értettem. Én a vezetékes jelből szeretnék wifit csinálni. Elég messze is van a lenti router, és nem is olvastam jókat arról a fajtáról (már ami a wifi jelet illeti). Vagy arra gondolsz, hogy az én routerem felerősítené az ő jelét?
2015. nov. 3. 10:10
 3/10 Gábor_79 ***** válasza:

Van egy hasonló 2011-es kérdés: http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerdes.. -lényegtelen.

Lehet rosszul mondtam - nem vagyok ebben olyan penge. Csak tegnap épp ezzel foglalatoskodtam. Találtam értelmesebb megoldást. [link]

2015. nov. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Tengor ***** válasza:
Nézd meg, hogy a ZXV milyen IP tartományban dolgozik (192.168.x.y, ahol minket az x érdekel). A TP linket kösd a PC-hez (és semmi máshoz), állítsd be rajta, hogy a TP link is ebben a tartományban működjön (192.168.x.z legyen a címe), majd kapcsold ki benne a DHCP-t. Ezután a szomszédtól jövő kábelt dugd be a TP linke LAN portjába. A PC mehet egy másik LAN portba, a WAN port szabadon marad.
2015. nov. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

#4 +1

Egyébként majdnem mindegy milyen ip-t állítasz be a tplinknek, a dhcp úgyis a szomszédé lesz!

Arra viszont figyelj azonos ip tartomány mellett, hogy címütközés ne legyen (tehát te fixen belövöd a 192.168.0.1-et és a szomszéd routeré is az, akkor baj van!) :)


Egyébként ez az egészséges megoldás. Én sem adnék wifi kódot! Saját routeren külön VLAN és az albérlő szerezzen be külön AP-t. Ez így "egészséges". :)

2015. nov. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Tengor ***** válasza:

#5, köszi a kiegészítést az ütközés amikor írtam még eszembe volt, aztán csak kimaradt.


Kérdés: szerintem a szomszéd routere nem tud VLAN-t szóval kb mindegy, hogy ad-e wifi jelszót vagy kábelen enged rá valakit a hálózatára. Nem is igazán értem a logikáját. Talán onnan, hogy hogy a wifit lehet lopni, annak nem adom ki a jelszavát?

2015. nov. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#6 Nos valóban, nem néztem utána pontosan a szomszéd eszközének, de igazad lehet, gyárilag valószínűleg nem tudja (hacsak nem valami openwrt-t vagy egyéb nem gyári firmware-t használ).


Amúgy indokként szolgálhat még a wifi sávszélessége is...


Ellenben ha nincs VLAN akkor meg jó nagy idióta, mert így wifi-vel legalább bizonyos szintig kontrollálni tudta volna, hogy kik juthatnak be a hálózatára. Most viszont, ha az albérlő egy gyenge hitelesítést vagy jelszót használ, akkor a saját személyes hálózata is veszélybe kerül.


(Ez tipikusan az a szitu, amikor a túlzott óvatosság "öl meg".)

2015. nov. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, végigpróbálom mindet, amint lesz rájuk időm. Meg fogom írni, amennyiben sikerrel járok, és persze ha nem.
2015. nov. 3. 15:01
 9/10 A kérdező kommentje:

Nos, sajnos akárhogy próbálkoztam kudarcot vallottam.

A probléma: fogalmam nincs, a tulajnak mi lehet az IP címe, a 192.168.x.y sehol nem jelenik meg mint lehetőség. Ha a vezérlőpultból, vagy a cmd parancssorból nézem (win7 64bit) akkor ugyan látok egyet, de azzal nem sikerült működésre bírnom. Gyanítom, ez a saját hálókártyám címe, amivel nem működik. Ha weboldalon keresztül nézem, [link] akkor meg nem is hasonlít a fentebb említettre. Ötlet? :)

2015. nov. 3. 20:50
 10/10 A kérdező kommentje:
Nos, hölgyek/urak, végül csak sikerült, köszönöm a segítséget. Pontosan követtem az általatok leírtakat, és némi türelemmel csak összejött. Az utolsó lépésben ott rontottam, hogy DHCP letiltás után, kábelcsatlakoztatás, és ott egyszerűen nem vártam eleget. Türelem, wifit terem. Tényleg köszi :)
2015. nov. 3. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!