Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tudnék kezdeni ezzel a...

Mit tudnék kezdeni ezzel a viselkedéssel?

Figyelt kérdés

3.5 éves a fiam ha valami baleset éri és elkezd miatta sírni nem lehet megvígasztalni. Ölbe venni ölbe tudom de utána megharagszik rám és elkezd engem butázni meg goromba lesz nagyon ,van hogy ütöget is. (Mintha én okoztam volna sérülését. ) hiaba próbálnám szavkkal vagy babusgatassal megvigasztani nem engedi.

Mit tudnék ezzel kezdeni?


2019. júl. 31. 14:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd, hogy kisírja magát. Megeshet, hogy most epp olyan korszakban van, amikor nem szereti a babusgatást.
2019. júl. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem babusgatod, és ennyi.

És nem hagyod, hogy goromba legyen veled. Soha, semmilyen körülmények között.

2019. júl. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
Miért kéne babusgatni azért mert mondjuk felhorzsolja a térdét? És ha még goromba is babusgatná a fene.. Az anyja vagy könyörgöm nem a kutyája, szabj határokat.
2019. júl. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az jött be, ha nem vígasztalom őket. Nekik sem jó, ha belelovalják magukat egy elesésbe, mitha a bilág vége lenne. Max annyit mondok, hogy hoppá, állj fel vagy óvatosabban, esezleg megsimizem, majd határozottan folytattom azt amit addig csináltam.
2019. júl. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én meg szoktam kérdezni tőle, hogy megölelhetem e. Ha igen, már bújik is, ha nem akkor hagyom hogy kisirja magát. Ha nincs nagy seb,nem vérzik,stb. Amugy se babusgatom, csak mondom neki hogy semmi gond, legközelebb óvatosabb legyen.
2019. júl. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ilyen korban már meg lehet neki tanítani, hogy a gorombaság és az agresszió nem vezet semmire. Ha meg akar ütni, lefogod a kezét, és elmagyarázod neki, hogy miért nem szabad megütni senkit.

Te meg ne babusgasd, ha nincs rá igénye.

2019. júl. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
"Tudom, hogy most fáj neked. Szeretnéd, hogy megvigasztaljalak?" Ahogy válaszol, aszerint járok el. (Persze ha súlyos a sérülés, akkor el is kell látni a sebet, ha tetszik neki, ha nem.)
2019. júl. 31. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én meg szoktam kérdezni eleve, hogy felvegyem-e, odabújik-e hozzám egy kicsit. Van, hogy mondja, hogy nem. És akkor nem kell.

Egyébként ütögetést meg gorombaságot ne tűrj, akkor sem, ha neki fáj valamije.

2019. aug. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!