Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miután háziállatot simogattato...

Miután háziállatot simogattatok, esetleg pusziltatok hozzáértek a gyerekhez?

Figyelt kérdés
A lányoméknál van 1 hatalmas nagy macska és 2 pici (1 és 4 éves) gyerek. Múltkor mikor voltak náluk (amióta megvan a macska most voltam ott először) és meglepődve vettem észre, hogy a lányom is meg a vőm a macskás kézzel, szájjal(mivel puszilgatják is) érnek a gyerekekhez. Ez csak nekem furcsa ? Benti cica, de én ennél jobban félteném a gyerekeket.
2019. júl. 31. 21:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%
Benti cicától ugyan mit kapna el? A semmitől nem lesz baktériumtenyészet egy macska. Érdekel, hogy konkrétan mitől féltenéd a gyerekeket?
2019. júl. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
23%
Teljesen igazad van azert meg is csak egy allat !! Ez csak higienia kerdese
2019. júl. 31. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
69%

Nem


Benti macskàm vilt

Magam sem ettem macskás kèzzel

Bentit a sem puszilgattam


De kinek mi

2019. júl. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%
Nekünk is benti macskánk van, nem puszilgatjuk, de nem is szaladgálunk folyton kezet mosni, nincs is értelme, mivel a macska is jön-megy, ide fekszik, aztán oda, így a gyerek úgyis hozzáér olyanhoz, amihez a macska is hozzáért. Nem állunk neki macskás kézzel enni/etetni, de szerintem ha bármilyen benti állatod van, ami közlekedhet a lakásban, akkor felesleges állandóan a kezedet mosni, akárhányszor az állatodhoz nyúlsz, mert akarva-akaratlanul is olyan a kezed a környezetedtől is. Egyébiránt kutatások kimutatták, hogy azok a gyerekek általában kevésbé betegesek, ahol állatok is vannak a környezetükben.
2019. júl. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
20%
A kéz még ok, nem újszülöttekről van szó, de szájjal elég gusztustalan. A párját is megcsókolja azután, hogy a macskát végignyalta?
2019. júl. 31. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk kutya van a lakásban és nem rohangálunk állandóan kezét mosni.
2019. júl. 31. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
83%

Újszülötthöz nem nyúlnék macskás kézzel, mert neki még fejletlen az immunrendszere. Nagyobb gyereknél benti macskánál nem stresszelnék, csak annyira, mint magunknál: evés előtt vagy ha macskát etettem/almoztam, akkor kézmosás, de amúgy nem rohangálok folyamatosan - mivel mindenhol IS ott vannak, értelme nem sok lenne. :) Mondjuk asztalra pl nem járhatnak fel, ez alap.

És igen, macskás szájjal csókolom meg a páromat is. :D Nem a hátsóját nyalom ki a macskának, vagy a száját vagy akármi, csak egy puszit nyomok a bundájára, nyilván zárt szájjal. Nem lesz tőle büdös/macskás/szőrös a szám, vagy nem is tudom mit gondol, aki itt undorodik. :)

2019. júl. 31. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
89%

Én gyerekem 3 éves kora óta hordja stikában magával a macskát aludni. Sokáig nem tudtam, csak feltűnt, hogy szőrös a pizsamája. Teljes szerelem volt közte meg a macska között, és soha nem kapott el tőle semmit (benti, mindenre oltott, féregtelenített állat). Szerintem ha én megsimogatom a cicát (aki teljesen tiszta), akkor már nem oszt nem szoroz, hogy hozzáérek a gyerekhez. Ha nem látom, úgyis összebújva alszik vele.


Egyébként pont a macska rendkívül tiszta állat, főleg ha csak benti. Akkor a bundája hasonló, mint a te hajad. Ha megsimogatnám a hajad, azután sem rohangálnék rögtön kezet mosni. Akkor már inkább aggódnék azon, hogy tömegközlekedésen megfogja a pestis szintű bacilus fertőt a kapaszkodón, majd azzal dörgöli az arcát.

2019. júl. 31. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
84%
Nem fog elkapni semmit egy benti macskától. Férgeket kaphatna el, de ki sem jár a macska, akkor hogy? Előbb hordod be a cipőd talpán vagy mosatlan gyümölcsön a lárvákat. Macskanáthát meg egy ember nem fog elkapni, mert más faj.
2019. júl. 31. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk kinti-benti kutyával és újszülöttel sem volt túl nagy para. 6 hónapossal, aki felnyalja a szőnyeget...?

Kutyát én csak szimbolikusan szoktam puszilni (nem erek hozzá a számmal csak pl az arcomhoz teszi a buksiját és bohóckodásból cuppantok a levegőbe); de nem hoz újat ez se a gyerek saját akcióihoz kèpestm

2019. aug. 1. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!