Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mertek háziállatot (kutya,...

Mertek háziállatot (kutya, macska, egyéb. ) tartani kisbabátok mellett a lakásban? (betegség, szag, szőr, egyéb miatt)

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy mielőtt megszületett a baba és ha azelőtt volt valamilyen házikendvencetek a lakásban, akkor most mi lett a kedvencetekkel? Hogyan viszonyultok hozzájuk, ha veletek maradt ő is?
2009. máj. 28. 14:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
12%
Biztos nem tartanám meg. Fontosabb a babóm egészsége. Főlleg a macskával vigyáznék. Le lehet pontozni, de ez van
2009. máj. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igazából azok véleményére, tapasztalatára lennék kiváncsi, akiknek VOLT a baba előtt valamilyen háziállatuk.
2009. máj. 28. 14:26
 3/14 vav22 ***** válasza:
9%
Macskám volt és imádtam, 4 hetes kora óta neveltem. Nagyon fájó szívvel mondtam le róla, barátnőmhöz vittem a cicát így akkor látom amikor akarom. De egy macsek kiszámíthatatlan olyan szempontból, hogy lehet felmegy mondjuk az asztalra amikor nem látod, száll a szőre is és netalán ráugrik vagy fekszik a babára mikor nem látom... Mindenképpen a Baba kell, hogy az első legyen most, így azt tudom tanácsolni, hogy olyan helyre kell megpróbálni odaajándékozni a kis kedvencet, ahol láthatjuk a jövőben is amikor csak akarjuk, így nem olyan fájadalmas a búcsú. Én eleinte minden nap, minden másnap meglátogattam a Kiscicámat.De például egy tengerimalacotól nem szabadulnék meg a gyerek miatt, hiszen az nem járkál össze-vissza a lakásba, a tisztántartása meg csak rajtunk múlik.
2009. máj. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
72%

Nekem van és volt is a lakásban kutya. fiam 6 hónapos és semmit sem szedett össze a kutya után. kint meg még van 10 kutyám, de tőlük sem kapott el betegséget. imádja őket!! simogatja, ők meg nyalják a kezét,természetesen rögtön megmosom a kezét!

anyatejes babáknál amúgy sem alakul ki szőr allergia!!!!

kutyám minden egyes fürdetésen részt vesz. amikor visszük a kicsit, ő is rohan és addig asszisztál,míg zajlik a fürdetés:)

2009. máj. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
83%

Nekünk cicánk van, nemsokára 11 hós lesz a kisfiam, eddig nem volt gond a cica miatt. A hálószobába (együtt alszunk a gyerekkel) nem jöhet be a cica és a fürdőbe sem. Az alom elkülönítetten van, a fiam nem tud hozzáférni.

Persze a szőr miatt gyakrabban kell takarítani, főleg mióta mászik a fiam és mászás után kezet mosunk.

Egyébként a cica inkább fél a gyerektől, ha a gyerek mászik felé behúzza magát vagy elfut. Természetesen nem szabad őket felügyelet nélkül hagyni, de eddig nem volt vele gond.

2009. máj. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
13%
Nekunk kutyank van.A lakasban lakott velunk egyutt,de a lanyom megszuletese utan ki tettuk az udvarra.Az elso heten nagyon szomoru volt,enni sem akart,de sokat foglalkoztunk vele,szeretgettuk mint egy gyereket es igy megszokta.Mára mar semmi gond nincs,nagyon szereti kint is.
2009. máj. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk is cica van és természetesen nem raktam ki a szűrét :). a hálóba ahol a baba alszik nem jöhet be, de egyébként nincs semmi gond. Be van oltva, és ami a legfontosabb nem kap nyers húst mert attól férges lehet.

Ha már mászik a gyerkőc porszívozni kell akár minden nap,ennyi a "hátránya".

2009. máj. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
80%

Van 3 cicánk, lakásban, már 6 éve megvoltak a kisfiam születése előtt.

A nőgyógyászom azt mondta, semmi gond, a macskák maradhatnak.

Az alomhoz a terhességem óta nem nyúlok, kezet mosok mindig alaposan (dehát ez alap), és nem puszilgatom a cicákat.

A kisfiam 10 hónapos, és már együtt bandázik a macskákkal. Tanuljuk, hogyan simogassa meg őket. Édesek együtt.

Természetesen, amit előttem is leírtak: sűrűn takarítok, akár naponta, az alomhoz nem férhet hozzá a kisfiam, és a cicák étele, vize biztonságos helyen van.

A cicáknak nincs bejárás a gyerekszobába, hálószobába, még ha nyitva marad az ajtó, akkor sem mehetnek be.

Szegény cicáimra nagyon kevés idő jut, de ezt valahogy megértették.

2009. máj. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
33%
Mióta megszületett a babánk a cica kint lakik a kertben. És kint is fog. Szerencsére kertes lakásunk van.
2009. máj. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 vav22 ***** válasza:
29%
2. vagyok. Amúgy én nagyon sokáig megakartam tartani a cicám, nagyon nehezen láttam be, h mennie kell... Amúgy nagymamám mesélte h nemtudom kije nem is lényeges, kitették a teraszra a babát levegőzni a macska meg ráfeküdt és nyomta a tüdejét a babána nem kapott levegőt és megfulladt.... A saját macskájuk volt... Én soha nem bocsájtottam volna meg magamnak, ha a macska miatt lesz vmi baja a gyereknek, akár csak egy karmolás (persze csecsemőkorában). De ez úgy is a te döntésed lesz, meg hát azt sem tudjuk milyen állatról van szó.
2009. máj. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!