Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól engedtek háziállatot...

Mikortól engedtek háziállatot babátok közelébe? Nekünk kutyánk van 7 hónapos a lányom de még mindig nem engedem hozzá a kutyát. Túl féltem?

Figyelt kérdés
2013. febr. 24. 12:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
hát, szerintem túlfélted és ez sajnos sokszor visszafelé sül el. az elejétől össze kell őket szoktatni, ha egy háztartásban élnek. nálam még nincs meg a baba, de elős dolgom, amint hazajöttünk a kórházból, h bemutatom őket egymásnak. a miénk lakásban tartott kutya, elkerülhetetlen a találkozás, ezért jobb is kontrollált körülmények között megejteni+nem szerencsés a baba születése után elkülöníteni/kiközösíteni a kutyát....
2013. febr. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
az én kisfiam 8 hónapos,kb fél éves kora óta engedjük hogy néha megsimogassa a cicánkat.én sem akartam a közelébe engedni,de mikor kijött a gyerekorvos hozzánk,mondta hogy nyugodtan engedjük oda,mert így sokkal kisebb az allergia kialakulásának az esélye.
2013. febr. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Kinti kutyáink vannak,de mér az elejétől engedtem,hogy megszagolják.Muszáj,hogy tudják,ő hozzánk tartozik.Fél éves,és kint merem hagyni babakocsiban aludni,mert a kutyáink megszokták és nem piszkálják(persze bébiőrrel).

Fél éves,most már néha engedem,hogy megsimogassa őket,kell,hogy a kutyák megszokják a baba érintését(és fordítva is),hiszen nyár végén már nem lesz neki akadály a kutya hátára ülni :D Szerintem rosszabb az,ha a gyerek a kutyát hirtelen,szoktatás nélkül "letámadja" ,mert a nem mindig tudod megakadályozni,hogy ne húzzon meg rajta ezt-azt a kíváncsisága miatt :D

Jön a jó idő,szerintem kezd el szoktatni őket egymáshoz.

2013. febr. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi a kezdetektől. A kutyus családtag és nem raktuk ki az udvarra a baba születése után sem,pedig kertes házban lakunk.

Hagytam,hogy megszaglássza ha a hordozóban volt. Most elmúlt kettő a fiam és hát a legnagyobb cimbik. Reggel az az első,hogy üdvözlik egymást :)

2013. febr. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekünk kettő kisebb kutya van a lakásban. Ahogy hazajöttünk a kórházból megszagoltattam velük. Eleinte az első hónapig ennyi volt,de a kutya simán mellé feküdt mikor aludt az ágyon :) Azóta a kutya nyalogathatja a kezét,persze mindig ott ülök és utána kézmosás. Nagyon erős már most a kötelék közöttük. A kicsi mosolyog ,beszél hozzá és most próbálja megfogni így a kutya ösztönzi arra ,hogy megforduljon :) (már nem sok hiányzik hozzá)

A kutya is megy a gyerekszoba ajtóhoz hallja ,hogy felébredt. Most 4 hónapos a kicsi,semmi baja nem lesz sőt tényleg kevésbé hajlamosak az allergiára azok a picik akiknek kutya van a közelükbe.


Szerintem kár volt eddig várnod. A gyereknek is meg kell szoknia a kutyát és fordítva meg főleg! Szerintem kezd el kialakítani a kettőjük közti kapocst és ne féltsd túl a kicsit.

2013. febr. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
hát igen lehet sokat vártam.persze mi is bemutattuk nekik,meg a hordozóba is megnézhetik, kettő van amugy. az egyik már öreg és elég morcos ha zaklatják neki azért nem merem. a másik meg még nagyon fiatal és szeleburdi.simán átgázolna rajta szerintem meg ilyenek persze játékosan de akkor is. de leginkább a szőr zavar mert eléggé hullik neki.
2013. febr. 24. 15:03
 7/8 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Nálunk is ez van :) az egyik öregebb ő nem is igazán megy a közelébe a picinek, bár ő egész nap a helyén fekszik szinte.

A másik játékos ezért kell mellette lennem. A labdát neki gurítja a picinek ,hogy dobja el :) vagy simán felugrik az ágyra, vagy szeretetből ráfeküdne,persze ő még nem tudja,hogy a picinek nehéz lenne, hiába kis Westi.

Egyszer volt durvább mikor eldobtam a labdát és átugrott a gyerek felett .

Nekem Westim meg Snacim van és ők nem igazán hullajtják a szőröket. A lakásba minden nap felporszívózok ,felmosok és mindent letörlök. Ez utóbbi nem a kutyák miatt hanem ,mert por allergiám van. Séta után mindig lemosom az alvázukat , arcukat ,de a szőrüket is letörlöm. Minden nap fésülve vannak. Lehet kapni a porfésűt. Nagyon szépen kiszedi a szőrükből a kint összeszedett port. Havonta egyszer fürdetve vannak,negyed évente féregtelenítve. Ezek után merem kockáztatni,hogy sok embernél tisztábbak :)

2013. febr. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Véletlenül elküldtem.

Ha minden nap átfésülöd akkor sokkal kevesebb szőr fog máshova hullani. Sajnos a kutyák hátránya közé tartozik ez, de ez miatt nem jó eltiltani. A mamámnál laktunk 6 éves koromig akinek a melléképületben volt a konyhája. Ott aludt mindig egy kutya és vagy 6 macska ki be járkált. Soha semmi bajom nem volt, pedig nagyon a szabályokat se tartottuk be ,hogy kutyasimogatás után kézmosás.

2013. febr. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!