Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen fürdőszoba lenne...

Milyen fürdőszoba lenne ideális a gyereknek, tapasztalatokat megosztana valaki, most készülünk mindent átalakítani?

Figyelt kérdés

Elnézést ha ide tettem fel a kérdést, de jelen esetben ne találtam jobbat, a lakás topikban valószínűleg nincs annyi kisgyermekes, mint itt. :)


Még csak 8 hónapos a babám, de most csináljuk a fürdőszobát és gyerekbaráttá szeretnénk tenni. Szeretnénk majd őt is ott fürdetni. Olyan 5-6 évre legalább előre terveznénk. Elég kicsi a fürdőszoba. Nem tudjuk eldönteni mi lenne az ideális, zuhanyzó, fürdőkád, sarokfürdőkád stb. Azokból is milyet javasolnátok.



2019. aug. 3. 20:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én 6 évesem imádja a kádfürdőt, de ha épp olyan kedve van zuhanyozni is szeret. Ezért én a kádat javaslom, nyilván tusoló fejjel együtt. :) Fürdeni szeretnek a babák és a kisgyerekek is, sokféle színes fürdőjáték is van.
2019. aug. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%
Ha 5-7 évre tervezed, és több gyermeket is szeretnétek,akkor gyerek wc, vagy felnőtt wc csak allacaonyabbra téve, hogy ne kelljen fellépő, mosdot is alacsonyabbra. Minden képpen kád. Ha a vizes úgy csinálja a víz kiállásokat, akkor 6 év múlva csak Feljebb kell tenni a mosdot, wc-t.
2019. aug. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

Én kagam csak zuhanyzom, de a gyerekek miatt mi is kádat rakattunk be, és nem bánom, szeretnek kádban fürdeni. Viszont praktikus rá egy kapaszkodó, ma már sok modellhez lehet kérni.

Ami még fontos volt, hogy a fürdôben tárolt vegyszereket, takarítószereket ne érjék el, erre vettünk egy olyan szekrényt, ami a mosógép fölött áll (be tudod alá tolni a mosógépet), kétajtós, és nem érik el.

2019. aug. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Sarok zuhanykabin magas peremmel.

Pl.

[link]

2019. aug. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nálunk van külön gyerek fürdő.

Ha lehetőség van rá akkor később jól jöhet, ha van külön zuhanyzó és kád, de ha ez nálatok nem lehetséges, akkor a kád lesz a jó választás.

Szabadon álló kádat kisebb gyerekek mellé nem érdemes venni, mivel élvezik a fürdést, így minden úszni fog (mi így jártunk, amikor felengedtük a gyerekeket a mi fürdőszobánkba). Így én mindenképpen beépítettet ajánlok. Arra figyelj, hogy ne középen lefolyós legyen, és pláne ne pushos. Szerintem az szinte mindegy, hogy szögletes kád, asszimetrikus vagy szimetrikus sarokkád. Bár minél nagyobb annál jobb.😁

2019. aug. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%

#5-ös vagyok.


Véletlenül hamarabb elküldtem.


Nekünk a olyan csaptelepek vannak amikél nem lehet 38 foknál melegebb vizet engedni, csak ha kikapcsoljuk a ,,biztonsági zárat", amit egy kisebb gyerek valószínűleg nem fog tudni megtenni, így nem tudja magát megégetni.

A wc-ből érdemes lecsapódás gátlósat venni. Én biztosan nem tenném lejjebb a wc-t, hogy ne kelljen fellépőzni a gyereknek, ahogy egy előttem lévő írta. Olyan jó fellépők is vannak, aminek van külön wc szűkítője+lábtartója.

Mindenképpen jó, ha van bőven tároló hely. Fiókokból viszont nagyon jó a pushos.

Érdemes akasztót venni. Legjobb akasztó, mert így fel lehet külön akasztani törölközőt és a köntöst.

Fellépő a csaphoz is kellhet, én ezt sem szereltettem volna lejjebb.

Tükörből jó ha kicsit lejjebb van téve és nagy, mert így már korán látják benne magukat.

A fürdőszobába hasznos lehet az USB aljzat. Így a gyerekek akár a fürdőkádból is nézhetnek mesét.

Nálunk a gyerekfürdőszobában akril lap borítású a fürdőszoba szekrény. Azért emellett választottunk, mert ez egy nagyon strapabíró anyag.

2019. aug. 4. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%

3-mas vagyok.Én sem tetetnék lejjebb semmit, ezzel egyetértek.


Nekünk lecsapódásgátlós 2in1 wc ülôkénk van, aminek van egy normál felnôtt ûlôke része, meg egy szûkítôs a gyerekeknek. Sztem praktikus.

A fellépô meg nem egy nagy kiadás.


Még egy eszembe jutott, bár nem teljesen a felújításhoz kapcsolódik. Nálunk két gyerek van, és rengeteget mosok. A szárítógép egy áldás 🙂

2019. aug. 4. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!


Még egy kérdés:


Magasított zuhanykabin nem lenne jó szerintetek? 6 m2-es a fürdő, több hely lenne.

2019. aug. 4. 13:43
 9/11 Andi80018 ***** válasza:
Szerintem a kád alap. Sajnos most csak zuhanyzónk van, de meg is bántam, 7 éves a fiam, de most is szeretne fürödni, meg játszani a kádban. Egyébként ezen kívül volt egy sámlija, hogy felérje a mosdót meg a wc-t.
2019. aug. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hasznos volt!
2019. aug. 5. 08:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!