Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány év az ideális tesók...

Hány év az ideális tesók között, ha a "nagy" már 5 éves?

Figyelt kérdés
Szeretnénk majd babát, kb 2 év múlva. Szerintetek 7 év (ugye akkor a nagy már annyi lesz), az sok?

2019. jan. 22. 17:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem igen.
2019. jan. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem is sok. Mire a kicsi játszani tudna, a nagy már nem akar játszani. Egy kirándulás, egy mozi is nehéz ügy, mert nem egy lesz az érdeklődési kör.


Mivel a helyzet adott, az 5 éves már megvan, így már mindegy. Ha szeretnétek gyereket, akkor hajrá, de túl szoros gyermekkora ne számítsatok. A különbség 20 éves kor fölött fog eltűnni.

2019. jan. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
34%
Tök mindegy, már az 5 is sok.
2019. jan. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%
Általában a szülők azt hiszik,hogy a korkülönbség hazározza meg a testvéri kapcsolatokat,pedig ez egy orbitális tévedés. Saját életemben is tapasztalim,hogy míg az én tesóm 2 évvel idősebb,nem kifejezetten jó a kapcsolatunk, ismerek 4-6 és 10 év korkülönbségekkel hihetetlenül szoros és irigylésteméltó testvéri kapcsolatot. Egyrészt a gyerek habitusa és személyisége másrészt ti szülők alakítjátok!Ez utóbbihoz sok sikert,hajrá! :)
2019. jan. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%
A fiam szeptemberben lett 7 éves, a lányom augusztusban született. Első perctől imádják egymást, rengeteget játszanak együtt, a fiam élvezi, hogy "gyerek maradhat". Már a kicsi is 2,5 éves, de a nagy mindig húzza, cibálja magával, nyáron homokoztak, csúszdáztak, bicajoztak-rollereztek, fociztak, most télen szánkóztatja, hógolyóznak, de akár leül vele babázni, építő kockázni, autózni. Mi direkt terveztünk ekkora korkülönbséget, és bejött. A tesóméknál 2 év van a nagyok között, már 12-14 évesek, állandóan ölik egymást első perctől, az 5 éves öccsüket viszont imádják.
2019. jan. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%
Koztunk sokkal nagyobb a korkulonbseg es nagyon jo testverek vagyunk. Tobb csaladot is ismerek, ahol alig van korkulonbseg es egyaltalan nincsenek joban a tesok. Szoval nem ettol fugg a jo testveri viszony.
2019. jan. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
88%
Nincs ideális korkülönbség. Minden verziónak megvan az előnye is, hátránya is. Akkor érkezzen a következő gyermek, amikor Ti akarjátok. (Meg amikor sikerül)
2019. jan. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! :)
2019. jan. 22. 18:33
 9/15 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem ez nagyon sok tényezős dolog ahhoz,hogy egyértelműen ki lehessen jelenteni,általánosságban mi az ideális korkülönbség. Azt kell mimdenkinek átgondolni,számukra mi az ideális. Meghatározóak természetesen az anyagiak, a körülmények,emellett nagyban függ a gyerekek,főleg a nagytesó személyiségétől. Van olyan gyermek,aki már 2 évesen jól viseli a kistesó érkezését,van aki 7 évesen is trónfosztásnak éli meg. Sokat számít az is,hogy ismerd a saját határaid és tudd,hogy számodra hogy lenne előnyösebb. Más lesz a kapcsolatuk kis és nagyobb korkülönbségnél,de egyáltalán nem rosszabb az egyik a másiknál. 7 év különbséggel is jól el tudnak lenni egymással,persze nem egy az érdeklődési kör,ez inkább amolyan babázás,gondoskodás a nagyobb részéről,nem feltétlenül baj,ha nem tudnak "együtt játszani". Nekem 2 gyerekem van (eddig) nem egészen 2 év korkülönbséggel,ami nekünk nagyon bevált,de:a lányom a kezdetektől fogva imádott segédkezni a pici körül,ma is féltve óvja az öcsit és hetente többször is felhozza,mikor lesz mégegy kistesó,míg az öccse amellett,hogy imádja a nővérét és most már ő is gondoskodik a tesóról,megoszt vele mindent,még mindig nagyon anyás,pedig már 3,5 éves,de azt sem viseli el,ha másik szobában vagyok,legszívesebben még a wc-re is elkísérne. Mivel sokat hallja a nővérétől,hogy mi lesz majd,ha lesz 3.baba,már kezdi szokni a gondolatot,de biztos vagyok benne,hogy nem lesz olyan könnyű dolgunk vele,mint a tesójával,még úgy sem,hogy még 1-2 évig várni szeretnénk az újabb családbővítéssel,mivel én meg éreztem,hogy nem bírnék tovább otthon maradni,kell egy nagyobb szünet. Eleinte én is aggódtam,hogy nagy lesz majd a korkülönbség,de rájöttem,hogy ez nem baj,formálja a kapcsolatukat,de nem gond,sőt a fiamnak még jobb is ha várunk és ránk,szülőkre nézve is számtalan előnye lesz. Szóval beszéljétek át és minden rendben lesz! Amúgy meg nem mindig lehet irányítani ezt a kérdést,és most már adott is az 5 éves,majd alakul ahogyan lenni kell,nem lesz gond!
2019. jan. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem is nagyon sok!

A legjobb barátnőm és a bátyja között is ennyi van, csak felnőtt korukra lettek jóban, addig meg muszájból viselték el egymást. Amíg barátnőm nem lett elég idős, hogy magára lehessen hagyni a bátyjának kifejezett nyűg volt a léte

2019. jan. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!