Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ugy erzem, hogy a 8 eves...

Ugy erzem, hogy a 8 eves lanyom mar nem szeret a kistestvere miatt, hol rontottam el?

Figyelt kérdés

Eleg nagy a korkulonbseg a ket gyerek kozt sajnos. 7,5 ev. Az elejetol probaltam ugyan annyi idot forditani mind ket gyerekre, de sajnos ertelem szeruen csak 50% jut az eddig 100%-ot elvezo lanyomra.


Most volt elsos, szerencsere jo tanulo, de a baba szuletese ota mint ha elvagtak volna koztunk azt a bizalmas legkort ami eddig ott volt.

Ha kulon programot szerveznek vele, nincs kedve jonni, ha az apja vinne ugyan erre akkor rogton szalad. En abszolut nem kellek neki, az apjaert meg oda van. Az elmult egy evben a legjobb emlekeket az apjahoz tudja csak csatolni, mert ha velem, vagy ha 4esben mentunk valahova kimondottan bagyadt/szomoru volt.


Abszolut semmi kedve nincs velem lenni, nem ertem, hogy mi tortenhetett. Hol ronthattam el?



2019. aug. 4. 10:02
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
31%

Feltétlenül kérd szakember segítségét is, mindkettőtök számára, tehát ne csak ő járjon, hanem együtt vagy te is. Egyértelműen nagyon haragszik rád és büntet azért, mert behoztál még valakit a családba (neki ez így csapódik le).


Nem fontos, hogy mit rontottál el, nem is biztos, hogy elrontottál valamit. Amink egyszer már megvolt, abból elveszíteni bármennyit, hatalmas csapás és törés.


A legfontosabbnak azt tartom most tudatosítani, hogy ha nem imádna a lányod, akkor nem fájna neki ennyire, hog yveszített belőled valamennyit. Tehát haragszik, de nem utál, ellenkezőleg. Pszichológus segíthet neki is, neked is abban, hogy helyreálljon közöttetek a kapcsolat. Ne hagyd ennyiben,ne hidd el egy percig se, hogy csak apás korszaka van!!!!

2019. aug. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
31%

Játszik a lány és leteszed mellé a kicsit, hátha játszanak??


Nekem nagyon nem szimpatikus a viselkedésed, ellenségként és kívülállóként kezeled a nagyobbat..


Szólj hozzà kedvesen, akkor is, ha nem akarsz tőle semmit, csak érdeklődj őszintén felőle..


Kicsit képzeld már el, hogy csinálsz valamit, és odatesznek valaki mást, hogy inkább vala foglalkozz..


Kommunikálsz te rendesen a lányoddal?


Megkérdezed, mikor mit szeretne?


Ha letojná a tesóját, nem menne oddébb, de ő tüntetőleg elvonul!


Kérj segítséget, mert egyedül ez neked nem megy, gondolom apuka kommunikàciója rendben van, ezért apás a gyerek..


Ha nevetsz, hívd fel a figyelmét, hogy nevethessen ő is! Ha valami jó ér, oszd meg vele! Ha valami klasszat csinál, szólj a babának, hogy nézzétek meg milyen ügyes a nővére..


Játsz a gyerekeddel, szerettesd meg vele a testvérét, ez a te feladatod..

2019. aug. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
40%
Ja és házimunkában nem csináljon meg valamit, hanem csinàljuk meg együtt!
2019. aug. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
35%
Ezt így látatlanban nem lehet megválaszolni. Nálunk csak 4 év a korkülönbség, bevált, amit sokan tanácsoltak, hogy az első fél évben kifejezetten a nagyra kell figyelni, a kicsi meg majd alkalmazkodik, amennyit muszáj, annyit meg úgyis kikövetel. Tehát mondjuk szoptatás közben olvastam esti mesét vagy társasoztam... a kicsi megkapta a fizikai ellátást, testközelséget, de a naggyal akár közben meg tudtam beszélgetni. Olyan 1 éves kor körül kezdtek együtt játszani. Ettől még volt és van is köztük versengés főleg a figyelmemért, de a bajtársias viszony is kialakult, jókat tudnak együtt röhögcsélni is. A lányodnál az is közrejátszhat, ha - életkori sajátosság ez nálunk is - szerelemes az apjába, téged meg kicsit riválisának tekint. Ez tök normális, ha fiú lenne, fordítva volna. Próbálj vele olyan programokat kitalálni, ami lányos és apával nem lehet, hogy a példaképe lehess. Ha az az igazán vonzó, akkor olyat, amiben a kortársai, barátai is szerepet kapnak. És csak vele, a kicsi nélkül legyen heti pár kiszámíthatóan fix alkalom (ne az legyen gyakoribb az a leosztás, hogy a te párod a kicsi, az övé meg apa). Na meg dicsérd sokat, ha valamit épp lehet rajta, benne és érdeklődj, erről vagy arról mit gondol, kérd ki a véleményét. Nem fog egyik percről a másikra menni.
2019. aug. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Felkészítetted őt arra, kivel jár egy kistesó? Beszélgettetek erről a terhesség előtt/alatt? Vagy szóba se került, csak közöltétek és kész?
2019. aug. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
73%
Öccse lett vagy húga?
2019. aug. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
occse
2019. aug. 5. 13:04
 18/18 anonim válasza:
12%
Szerintem ez normális majd kinövi, 7 év van köztem és a húgom között, sokáig nehezteltem anyára miatta. Én is inkább apával játszottam, meg ő mesélt nekem este, ő tanult velem ha kellett. Tény, én a húgommal a mai napig nem jövök ki jól, mert nagyon mások vagyunk, de anyával megjavult a kapcsolatom azóta. Szóval ne add fel, minden rendben lesz, de próbálj meg egy kicsit a lányod fejével gondolkodni.
2020. jan. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!