Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » En rontottam el valamit!?

En rontottam el valamit!?

Figyelt kérdés

2 eves 8 honapos a kisfiam! Idonkent vagyis esetenkent 80%-ban kezelhetetlen. Nem csinalja amit kerek 10x raszolok nem csinalja, kinevet. Egyebkent nagyon okos szepen fejlodik mindent megert. Es idonkent olyan is mint egy kisangyal. De idegileg mar nem birom. Szokott kapni a fenekere olykor mikor mar tobb 2nel de nyilvan nem nagyot mert ugyanugy csinalja tovabb kb 10 perc mulva. Nem akar meg esti meset sem, mem nagyon szereti ha olelgetem. Nagyon akaratos eroszakos. Mit tehetnek? Vagy ez dackorszak? Jar bolcsibe ott semmi panasz ra csak itthon. Tudtok segiteni!?

Koszonom elore is! Szep napot nektek!


2017. febr. 17. 07:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen, dackorszak. A fenékreütés azért nem megoldás, mert egyrészt te magad is látod, hogy nem változtat a viselkedésén, viszont megtanítja arra, hogy a feszültséget ütéssel kell levezetni.


Lehet halkan is határozottan szólni és bizony, ennyi idősen sokszor és nagyon következetesen el kell mondani az adott szabályt.Időre van szüksége, amíg beépülnek belső fékként.

A következetesség hiányát sejtem a probléma mögött.

2017. febr. 17. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen. Sokszor stresszelek hogy nem szeret vagy h rpssz Anya vagyok e
2017. febr. 17. 07:58
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Stresszelsz hogy rossz Anya vagy-e, ezért rendszeresen a a fenekére csapsz????
2017. febr. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem,nem azert! Alapjaraton is tulsagosan aggodo vagyok es stresszelo dolgokon sokszor olyanokon is amiken nem kellene. Azt szoktak mondani mondjuk h aki agyal azon h jo Anya e az valojaban az :)

Egyebkent boldog kiegyensulyozott gyerek csak en vagyok elkeseredve hoyg mem fogad szot :(

2017. febr. 17. 08:39
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha 80%-ban kezelhetetlen akkor nem kiegyensulyozott. A dackorszak egy dolog, de nalunk pl sosem volt olyan hogy eroszakos vagy kezelhetetlen legyen. Legyel kivetkezetes,,ha kell, 15-szor magyarazz el neki dolgokat, guggolj le hozza, beszelj halkan, hatarozottan ha rosszat csinal es mindenekelott turelem.
2017. febr. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy túl sokszor szólsz rá? Valahogy nekem ez jött le a kérdésből. Az én környezetemben van pár olyan anyuka, aki mást sem szól a gyerekhez, vsak ezt ne csináld, azt ne csináld, ebbe belefárad mindenki. Nem akar esti mesét, akkor ne olvass neki, nem kell mindent ráerőltetni.
2017. febr. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha megnyugtat, a gyerekek úgy vannak programozva, hogy szeretik a szüleiket és ragaszkodnak hozzájuk. Még a súlyosan bántalmazott gyerekek is szeretik a bántalmazó szülőt.


Olvass gyermeklélektant, sok kérdésedre választ adhat. Egyik legemészthetőbb olvasmány (egyébként tankönyv is!) a Mérei-Binét szerzőpáros Gyermeklélektan c. könyve. Szerintem a neten is fent van pdf-ként, keress rá.

2017. febr. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

csicsergoovoda.hu/index.php?option=com_content&view=article&

id=12:hiszti-es-dackorszak&catid=21&Itemid=187

2017. febr. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!