Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Teljes csődnek érzem magam....

Teljes csődnek érzem magam. Kisfiam 5 évesen elhízott. Teljesen diétás az étkezése, heti 4x jár sportra de csak hízik. Mit rontottam el?

Figyelt kérdés

Lamtóz, glutén, tojás, cukor és nasi mentesen étkezünk már 2 éve. Az oviban nem eszik ebéd előtt elhozom bent nem eszik. Itthon a gyümölcsre is figyelek mit eszik tényleg semmi nasit nem kap rokonoktól sem. Úszásra és focira jár mellete minden nap bringázunk itthon. 121cm és 34kg. Ami látszik is rajta, csúfolták az oviban :(

A gyerekorvos már az ovi első évében kiakadt milyen jó súlyban van a gyerek akkor kezdtük el ezt a drasztikus étkezést mert gyorsan sok kilót szedett fel. Rossz példa előttünk anagyszülők akik túlsúlyosak. Nagyszülőkkel kettesben sosem volt, ha édességgel akarták tömni indultunk haza. 2 éve megy ez az étkezés, mozgás a férjemmel minket megviselt,de a fiúnk így is 14.kgot szedett fel.

Már nem tudom mit csináljak, endo dokinál a tsh rendben volt. Allergia vizsgálatok is negatívak voltak. Merre vigyem tovább? Törődjek bele hogy a nagyszülők génjeit örökölte a kövérsége?


2017. júl. 21. 09:20
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%
Ha nem allergias miert kell laktoz , gluten es tojasmentes etkezes ? 5 evesen ? Tonkreteszed vele, miert csinalod ?
2017. júl. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Gyerekorvosunk javasolta szerinte emiatt volt a gyors súlynövekedés
2017. júl. 21. 09:25
 3/22 anonim ***** válasza:
99%

Ez igy nagyon rossz, tonkreteszitek a gyerek szervezetet.....ezek a dolgok egy nem allergias szamara bizonyos mertekben kellenek! Ha evekig nem jut hozzajuk a szervezete, valoban kialakul az intolerancia, mert ha veletlen megis eszik ilyesmit, a szervezete nem tudja majd lebontani mert nincs hozzaszokva. Foleg a laktoznal jellemzo ez!

Valtsatok gyerekorvost, ez egy veszelyes barom!

Es vizsgaltassatok tovabb a gyereket, mert aki ennyit mozog annak nem szabadna hiznia, hacsak nem egy tonnat eszik meg a mindenmentes etelekbol. Sokan felnottkorban is elkovetik azt a hibat, hogy dietas etelt esznek ugyan de haromszoros mennyiseget, mondvan abbol lehet...hat nem, nem lehet.

2017. júl. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem sem kellene mindenmentesen étkezni, ha nem érzékeny egyikre sem. Biztosan van valami ok a háttérben, nézesd meg máshol is.
2017. júl. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
93%
Nem zugevő esetleg? El nem tudom képzelni, hogy ha minden így van, ahogy írod, mitől hízik. Talán nagyok a mennyiségek. A diétáját nem értem, én csak a cukrot és a ch-ot korlátoznám.
2017. júl. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
98%
Egyrészt miért így étkeztetitek, ha nem allergiás? Másrészt keressetek fel egy gyerekekre szakosodott endokrinológust. Nem csak tsh-t kell nezetni és nem csak pajzsmirigy probléma okozhatja ezt. Rengeteg ritka és különleges betegség van, amiről egy mezei felnőttekre szakosodott endokrinológus talán csak az egyetemen hallott egy keveset. Ez nem jatek és nem lehet egy orvos véleményére hagyatkozni.
2017. júl. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
84%
Van egyébként direkt obesitas rendelés, oda vinném.
2017. júl. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
87%
Teljesen megdobbento, hogy egy darab haziorvos velemenye miatt ket eve megvonod a fejlodo kisgyerekedtol a szamara letfontossagu tapanyagokat. Ne is haragudj, de ez a veszelyeztetes kategoria.
2017. júl. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
98%
Hát igy propa lesz az anyagcseréje szval nem is csoda.:( menjetek el masik orvoshoz.. nem kell ugy etkezzen mont aki mindenre allergias.
2017. júl. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Grammra mért adagokat eszünk többet nem szokott kapni.

Gyerek endo dokinál voltunk magán úton ő is ezt az ékezést javasolta.

Augusztusra van időpontunk diabetológushoz remélem ott már mondanak valamit.

2017. júl. 21. 09:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!