Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van olyan gyerek, aki nem...

Van olyan gyerek, aki nem zuhan meg, ha kistestvére születik?

Figyelt kérdés
2015. dec. 8. 13:32
 1/10 anonim ***** válasza:
14%
HA normális szülei vannak, akkor semmi baja sem lesz egy gyereknek attól, hogy testvére születik.
2015. dec. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%

Első te jó hülye vagy.


Valahogy kijön a tesó. Vagy rá feltékény, vagy a szülőkre, küzd a figyelemért bármely életkorban. Nem kakil, nem eszik, nem alszik... Egy 7-8 éves talán már nem, de nálunk kijött a másfél évesen, majd a 2,5 és 4 évesen is, így vagy úgy.

2015. dec. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk három van, és szerintem jól vannak.

Én nem hiszem, hogy bármelyik megzuhant volna.

Inkább úgy fogalmaznék, hogy alkalmazkodni kellett mindig mindenkinek az új helyzethez, ez sikerült is.

Mindig a már meglévő gyerek(ek) szükségleteire kell koncentrálni szerintem, mert a kisebb eleve ahhoz van szokva, hogy van(nak) nagyobb(ak) is, és általában talpraesett, hogy magára vonja a figyelmet, amikor szüksége van rá.

Nálunk most 8, 6 és 3 évesek.

2015. dec. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Van. Az első gyermekem nagyon várta a kistesót, örült neki, max egy kicsit többet hisztizett az elején, de nem volt gond, 3 év van köztük.

A második még kicsi volt, mikor vártuk a harmadikat, ő igazából akkor borult meg, amíg én a PIC-en dekkoltam a kicsivel, és esténként hazajöttem aludni, nem hagyta, hogy hozzáérjek. Ahogy hazajött a baba is, visszaváltozott normálisba. :)

2015. dec. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát első kedves volt nem mondom. Három éves kisfiamnak egy hónapja született meg a tesó. Az elejétől odafigyeltünk és figyelünk, hogy amibe csak tudjuk bevonjuk a kicsi körüli teendőkbe, a kicsit "csatoltuk" a mindennapjainkhoz nem pedig fordítva. Mindig jut a nagyobbra külön kettesben idő velem, az apukájával és ha van nagyszülői segítség akkor hármasban is elmegyünk sétálni, játszani mint azelőtt. Szóval szerintem minden tőlünk telhetőt megtettünk, hogy ne érezze rosszul magát mégis láthatóan féltékeny, sokkal ingerlékenyebb mint volt, nehezen nyitott a kicsi felé és egy hétig engem is levegőnek nézett. Akármennyire igyekszünk vannak változások amihez alkalmazkodni kell mindenkinek és az, hogy nem az eddigi 0-24 figyelem jut neki osztatlanul mint eddig igenis láthatóan megviselte a nagyobbat. Nem minden gyerekre igaz, ismerősék kislánya teljesen jól fogadta a húgiját, nem volt semmi gond vele de van akit rosszabbul érint a változás hiába próbálsz meg mindent, hogy ne érezze magát így.
2015. dec. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én meg azt gondolom,hogy nincs olyan,hogy legalább egy minimális "féltékenység" ne legyen. Akármilyen jól csinálják is a szülők!
2015. dec. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az enyém nem zuhant meg, nagyon várta, velünk együtt. A kicsi már 4 éves és jó testvérek most is.
2015. dec. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az enyém sem zuhant meg. Én legalábbis elkülönítem a dackorszaka kezdetét a tesótól, mert jóval előbb kezdődött a hiszti, mint a tesó érkezett. Féltékenységet nem tapasztalok és semmi különösebb változást sem, csak amit egy gyereknél is nehéz, a hisztik pl.

Köztük pont 1,5 év van.

2015. dec. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
6%

AZ elsö vagyok, négy gyerekem van, és egyiknek sem volt semmi gondja azzal, hogy lett kistestvére. Sokkal nagyobb volt az öröm, mint a féltékenység.


NEm tudom, miért ekll azért lehülyézni, mert a gyerekeim normálisan reagálnak a testvérekre és nem lesznek töle lelkibetegek.

2015. dec. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

ez nagyban függ a gyerek személyiségétől és attól is hogy hány éves amikor megszületik a kicsi.

a nagyobb tesóm 6 éves volt amikor én születtem, nem volt se irigy, se szomorú, az első pillanattól kezdve imádott. de hallottam olyat is hogy ugyanígy 6 év különbséggel nagyon nehezen viselte.

2015. dec. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!