Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktassam le, hogy...

Hogyan szoktassam le, hogy állandóan cipelnem kelljen?

Figyelt kérdés

2 éves kisfiam, kb 14 kiló és állandóan felkéri magát kézbe. Sokszor csak én vagyok neki jó, az apja nem. Ha nem veszem fel, akkor jön a hiszti, sikítás. Nagyon keveset hajlandó sétálni, nem szeret futkározni sem. Mozgásszervi problémája nincs.

Az egy dolog, hogy hosszútávon nagyon nehéz őt cipelni, de nevetséges hogy a játszótérről, ami 500 méterre van, előfordul hogy kézben kell hazahoznom.

Most úgy néz ki terhes vagyok, és elég volt a cipekedésből, a hiszti pedig megy.

Hagyjam rá, majd leszokik? Van valami tippetek?


2019. aug. 5. 22:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%
Én nem venném fel, nálunk volt, hogy ezt csinálta 1 évesen, de már akkor is igyekeztem inkább a babakocsiba rakni, már ha hagyta, de egy 2 évestől elvárom, hogy ennyit felfogjon. Egyébként én nem tudom cipelni, nem vagyok egészséges. Gondolom folyton felkaptad, szokj le róla, pár nap, hét és megszokja.
2019. aug. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam is csinálja, ő októberben lesz 2 éves. Meg szoktam beszélni vele. Legtöbbször megérti. Elmondom neki, hogy nehéz már nekem és fáj a hátam, nem tudom cipelni, de ha szeretné nagyon szívesen megölelem. Ha csak közelségére vágyik elég szokott lenni, ha vmi baja van (betegség bújkál benne, fáj vmilye, stb) akkor nem.
2019. aug. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg ezt szokta meg és ez vált neki természetessé.Már elég ,,nagyfiú" ahhoz, hogy újra és újra elmond neki hogy szeretnéd ha kézen fogva sétálnátok inkább, mert olyan ügyes és jó ha így sétál veled.Ha olyan helyen vagytok hagyd, hogy hisztizzen hátha utána meggondolja magát, mert látja hogy nem éri el hisztivel a célt.Szerintem nem fog egyik napról a másikra változni ,de ha kitartóan csinálod akkor előbb utóbb rájön, hiába a cirkusz nincs rá vevő.

Nálunk akkor van vegyél fel, meg hisztizek és inkább földhöz verem magam ,de egy lépést sem ha éhes vagy szomjas vagy nagyon elfáradt.Játszótérről kb 1 km én is úgy cipelem mert túlpörög rendszeresen.

De ha a feljebb lévő dolgok rendben vannak, akkor simán el lehet sétálni vele a világ végére.

2019. aug. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
34%
Mondd neki, hogy a tesónak nem tesz jót, ha őt fel kell emelni.:)
2019. aug. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
70%
#4 Még meg sem született, de már most meg kéne vele utáltatni a tesót, nem?
2019. aug. 6. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

5ösnek igaza van, ezt semmiképp ne mondd.


Ideális idő átszokni apa nyakába például. De ha egyedül vagy, mondd el neki, hogy már nehéz és fáj a hátad, ha kézben viszed. Az enyém erre mindig azt mondta, hogy ad rá akkor puszit, hogy ne fájjon :) én amúgy 3 éves koráig vittem csatosban meg onbuban.

2019. aug. 6. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Motor, babakocsi vagy séta. Nálunk ezek a választási lehetőségek. Ha ölbe akar jönni felveszem, megölelem de le is teszem.

A babakocsira fel tudom akasztani a motort.

Ezek nélkül nem indulok el vele.

2019. aug. 6. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
20%

5 évesem van, 53 kiló vagyok, a gyerek 18, de egy egy utcát néha sétálok vele, naponta párszor(egyre kevesebbet) felveszem, többet nem bírok.


Nem azért, mert lusta járni, hanem mert szereti néha magát kicsinek érezni, mikor még folyton cipeltem, ilyenkor ezt érzi. gondolom a 2 évesed is ezért szeretné, olyan pici, én ezt nem vonnám meg tőle.


Ha többet ölelgeted, babusgatod, akkor kevésbé fogja akarni, mert elég ilyen helyzet éri

2019. aug. 6. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt ilyen korszak 2-2,5 évesen, de megértettem vele.

Nem mondom hogy nem volt olyan hogy zengett az utca tőlünk de megvártam míg megnyugszik de nem hagytam zsarolni magamat, nem bírtam én se cipelni, főleg ha pl motorral mentünk, de anélkül is nehéz volt.

Le is szokott róla idővel mikor rájött hogy anya tényleg nem bírja hiába hisztizik, így velem fel se vetette magát csak apával, ő sokat cipelte.

2019. aug. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Én is arra szavazok, hogy vigyél magaddal valamilyen szállító eszközt, kismotor, futóbicikli + babakocsi. Akkor eldöntheti, hogy melyiket használja, ha fáradt, és nem kell cipelned.

Egy 2 évesnél még abszolút nem gáz a babakocsi, miért kínzod magad? Én sokáig vittem magammal kocsit, ha messzebbre mentünk, nem ciki az. Mégsem lett lusta a fiam, bőven tud sétálni most már.

2019. aug. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!