Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az 5 eves kislanyom allandoan...

Az 5 eves kislanyom allandoan a pisilovel van elfoglalva. Hogyan szoktassam le rola?

Figyelt kérdés

Engem nagyon zavar, foleg hogy utcan is mondogatja, meg kerdezi masoktol, hogy: Neked milyen pisilod van? Apa pisiloje szep. Stb. En ilyenkor elsullyednek legszivesebben. Itthon is apa pisiloje a sztar meg anya nunija. Hiaba mondjuk neki, hogy ezt nem szabad mondogatni, meg jobban csinalja, csak sunyi fejvagas kisereteben. Ajjj kerlek adjatok tanacsot mert megorulok tole!!!

O gatlasok nelkul beszel barmirol szinte, multkor lelkesen ecsetelte egy idos neninek, hogy tetvek voltak a hajaban. Nagyon franko en meg kikeszulok :(


2015. jan. 25. 10:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Jópofa lehet a lányod:D

Nem tudom mit tanácsolhatnék, szerintem kinövi majd, illetve lehet, hogy minél inkább tiltjátok, annál inkább mondagatni fogja, mert élvezi, hogy így felkelti a figyelmeteket. Én nem csinálnék ügyet belőle, majd megunja.

2015. jan. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%

Miért nem szabad mondogatni?

Tényleg mi a baj abban, hogy a gyermekedet érdekli a bugyi alatti dolgok. Àllitsd a tükör elé meztelenül és had nézze meg neki mi van. Ha látja az ovistársa kukiját sem lesz belüle semmi baj.

Fèrjem mikor átöltözik(vagy én)sokszor a gyerekek is belépnek a szobába, és nem csukják be a szemüket.

Vegyél lányodnak egy olyan könyvet amin az emberi test van gyerekeknek, és olvassátok azt el.

Ha sikerül a kiváncsiságát kielégíteni, akkor többet nem fog róla beszélni.

2015. jan. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Így van, beszélj róla úgy, mint bármely más témáról. Nálunk a kakilás volt sokáig központi téma, főleg az állatoknál, ezért vettem neki egy könyvet (Mese a vakondról, aki tudni akarta, ki csinált a fejére), többször elolvastuk, azóta lekerült a napirendről. Rengeteg emberi testről szóló könyv van gyerekeknek. Ha nagy ügyet csinálsz belőle, zavarban vagy, megszidod, annál inkább fogja csinálni.
2015. jan. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Jaj, nálunk kaki, puki most a műsor, szintén 5 éves lány. Egyszer meg valami fontosat akart mondani, bejött utánam a wc-re, pont megvolt, akkor azt kellett elmagyaráznom. Szerintem ez életkori sajátosság. Én, ha valamit kérdez a kis szintjén elmondom neki. Szerintem ha nem mondogatnátok, hogy nem szabad, akkor abbahagyná. :) Egy próbát megérne.
2015. jan. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jól mondják az előttem szólók, ne legyen tabu, ha már úgy érzi "mindent tud" leszáll a témáról. Hasonló korú lányom is sokszor láttam, hogy pisilés után próbálja alaposabban megnézni a punciját, természetes hogy kíváncsi rá. Kezébe adtam egy tükröt, hogy azzal jobban látni, azóta nem nézegeti folyton, és láthatóan nagyra értékelte a segítséget, külön megköszönte, édes volt.
2015. jan. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!