Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire gyakori, hogy egy...

Mennyire gyakori, hogy egy 2-3 éves gyerek tud betűzni?

Figyelt kérdés

Márciusban múlt 2 a kislányom,másfél évesen tudott már számolni,tudta a betűket. Már fel is ismeri őket pl mutatja hogy ez A betű,ez K,ez meg 3-as. Pár napja kérte,hogy írjam le a nevét és alá el kezdte ő is lemásolgatni, majd egyik pillanatról a másik lebetűzte. Tegnap pedig el kezdte összeolvasni a betűket az egyik könyvében.

Ezt nem felvágásból mondom,hogy de zseni egy gyerekem van,szóval ne támadjon rám senki azt kérném.

Vannak ismerősi körben gyerekek akik suli előtt már tudtak olvasni stb.

De ezt annyira érdekes találtam,hogy az én kislányom még nem is ovis,nem járt bölcsibe se,mi sem tanítottuk így neki a számokat stb. és nem tudom ez mennyire gyakori. Nagyon büszke vagyok rá de attól félek majd ha iskolás lesz nagyon unatkozni fog,ha már ennyi idősen ennyit tud.


2019. aug. 8. 00:41
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Elírásokért bocsánat,fáradt már a szemem.
2019. aug. 8. 00:42
 2/12 anonim válasza:
42%
Minden nagy ember igy kezdte. Lehet hogy egy nagyon kulonleges gyereket nevelgetsz. Nagyon figyelj ra!
2019. aug. 8. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

Nem gyakori, de előfordul. Attól függ milyen az érdeklődési területe. Mivel őt ez érdekli, erre fogékony.


Nekem nagy matekos volt az egyik gyerekem, egyszerűen erre állt rá az agya, most lesz harmadikos, nem unatkozik a suliban, emiatt ne aggódj!

2019. aug. 8. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%

Orulj neki hogy ilyen kis ugyes.

Unatkozni meg biztos nem fog, van meg mit tanulni...:)

Hamarosan eljon az ido es mar nem fogja erdekelni.

2019. aug. 8. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%
Nagyon ügyes kislány, hagyd hagy szárnyaljon, bármi lehet belőle. Az én 2 éves fiam is ügyes, de nála ez kimerül annyiban, hogy mondatokban beszél, mondókázik, énekel és majdnem tud csigát rajzolni 😁
2019. aug. 8. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%
Nem gyakori, de nem is egyedi dolog. Van ismerős kisgyerek, aki úgy ment oviba, hogy folyamatosan képes volt olvasni, kézírást is. Fizikai/csillagászati témájú könyveket szerette már akkor a leginkább.
2019. aug. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%
Szia! Az ln nagyobbik fiam is ilyen volt kb ennyi idősen. Most ötödikbe megy és tényleg sokat unatkozott/unatkozik a suliban. Cserébe viszont falja a könyveket hosszú évek óta, hatalmas tudásanyaggal rendelkezik (történelem, földrajz és persze a foci érdekli, de sokszor döbbenek meg azon, hogy mihez szól értelmesen hozzá). Engem mér sokszor leköröz. Amit olvas, azt megmarad, legyen újság, regény vagy tankönyv. Itthon soha, még egy betűt nem tanult. Gondolkodtunk alternatív oktatáson, de egyelőre nagyon jól érzi magát ott, ahol van és gyerek tud maradni. Mi nem terheljük le, a nyelvtanuláshoz ragaszkodunk és biztosítjuk számára az olvasnivalót.
2019. aug. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
79%

Nannyként dolgoztam több éven keresztül mielött férjhez mentem és saját gyerekeim lettek.

Az elsö munkahelyem amerikában volt. Egy 2 éves kisfiut tanítottam meg olvasni, mikor 2,5 évesen elmentem töle már angolul össze olvasta a szavakat. Ott egésznap csak az volt a feladatom, hogy a gyerekkel legyek(volt bejáronö aki takarított és fözött). A nagymama kezdte a gyereknek megmutogatni a nagybetüket úgy kb 1,5 évesen. Ez egy játék volt, a gyerek a betüket úgy tanulta meg mint más gyerek a kacsa, kutya formákat...


Nem hinném, hogy ettöl zseni egy gyerek. Söt ugye tudjuk, hogy a zseniális emberek mögött rengeteg probléma áll. Az agymenök film ugye pont ezt dolgozta fel vicces formában.


Nekem két gyerekem volt, és sokszor játszottam a gondolattal, hogy mivel totál normál gyerekek elkezdem öket tanítani, fejleszteni olyan dolgokra amiket még koruk szerint nem kell tudni. (pl betüket tanulni 2 évesen...)

Mivel eleve kétnyelvü gyerekek(apa nem magyar), én inkább azt figyeltem meg, hogy maguktól fejlesztések nélkül, hogyan fejlödnek. Ìgy egyiket sem tanítottam meg olvasni, habár össze adni és kivonni tudtak.

A kicsi elsö évvégére már rendes könyveket olvasott el végig, és élménnyel meséli el a történeteket.

A nagyot nem nagyon érdeklik a könyvek, habár sokat olvas, de ö pl szorzótáblát tanulás nélkül tanulta meg. Az osztály terembe ki volt függesztve, és mikor gyakorolták órán valahogy megtanulta...


Ami biztos, hogy valakinek kellett mondogatni a betüket a gyereknek, mert ha nem mutatja meg senki, hogy mi az akkor honnan tudná?

2019. aug. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%
Az öcsém is magától tanult meg számolni és a betűket is. Soha senki nem ült le vele, hanem egyszer csak kiolvasta a felfújható földgömb-labdán, hogy ARGENTÍNA. Úgy, hogy nem tudta, mi az. Akkor jöttünk rá, hogy tud olvasni. Nem lett zseni vagy csodagyerek, de nagyon okos, olvasott, értelmes, sportos, tudja, mit akar, és véghez is viszi.
2019. aug. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek!
2019. aug. 8. 09:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!