Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire gyakori, hogy egy...

Mennyire gyakori, hogy egy 2-3 éves gyerek tud betűzni?

Figyelt kérdés

Márciusban múlt 2 a kislányom,másfél évesen tudott már számolni,tudta a betűket. Már fel is ismeri őket pl mutatja hogy ez A betű,ez K,ez meg 3-as. Pár napja kérte,hogy írjam le a nevét és alá el kezdte ő is lemásolgatni, majd egyik pillanatról a másik lebetűzte. Tegnap pedig el kezdte összeolvasni a betűket az egyik könyvében.

Ezt nem felvágásból mondom,hogy de zseni egy gyerekem van,szóval ne támadjon rám senki azt kérném.

Vannak ismerősi körben gyerekek akik suli előtt már tudtak olvasni stb.

De ezt annyira érdekes találtam,hogy az én kislányom még nem is ovis,nem járt bölcsibe se,mi sem tanítottuk így neki a számokat stb. és nem tudom ez mennyire gyakori. Nagyon büszke vagyok rá de attól félek majd ha iskolás lesz nagyon unatkozni fog,ha már ennyi idősen ennyit tud.


2019. aug. 8. 00:41
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
0%
7-es válaszoló vagyok. Távol álljon tőlem, hogy vitába szálljak, csak a mi esetünket tudom leírni. A fiam másfél évesen már mondatokban beszélt (a másik kettő közel sem), a könyvekben már 9 hónaposan mutogatta az állatokat(a többiek ilyenkor a mozgással voltak leginkább elfoglalva). A betűkkel a habtapi szőnyegen találkozott, amikor tettük vissza a kiszedett formákat (pl. nem láttad a p betűt? Költői kérdések voltak ezek, nem vártam választ, csak kerestem a puzzle darabjait). Soha nem tanítottam, ha kérdezett válaszoltam és ő kérdezett. A másik kettőt nem érdekelte, őt igen. Ha egy gyerek nem fogékony rá, akkor próbálozhat bárki a betűtanítással (főleg két évesen), a gyerek elmegy mellette. Az összeolvasás megint más, érési folyamat eredménye.
2019. aug. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Igazából engem azert lépett meg mert Ő 30.hetre szuletett,mondtak sokan hogy le lesz maradva,lehet csak mozgasilag de lehet "agyilag" is. Aztan 10 honaposan kezdett jarni egyedul,gondoltam akkor majd biztos a beszéddel kesni fog. Masfel evesen mar dalokat enekelt,beszélt. De nem tulajdonitottam neki nagy szerepet,mert mint mondtam másoktól is hallottam mar ilyenrol. Egyebkent korahoz képest sokkal kisebb, de nyilvan ez koraszulotteknel igy van. Egyebkent pedig falmaszasra szoktuk vinni mert imadja es nagyon ugyes is benne.
2019. aug. 8. 14:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!