Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire gyakori, hogy egy...

Mennyire gyakori, hogy egy 4-5 éves gyerek szinte folyékonyan tud olvasni, és írni is tud?

Figyelt kérdés
Mennyire gyakori, hogy egy ekkora gyerek fél-egy év alatt elsajátítsa az általános iskola első 2-3 évének anyagát?
2018. dec. 2. 12:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

Azért túlzásba se kell esni. Ez nem az első 2-3 évfolyam, hanem az 1. osztály magyar nyelvtan anyaga.

Előfordul.

2018. dec. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
53%

Gyakori.

Én 5 évesen még számolni is tudtam. Na bumm.

2018. dec. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem nem gyakori,ebben a korban a szabad játék és a futkosás a legfontosabb feladatuk.
2018. dec. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha a gyerek magától érdeklödik és úgy tudja, akkor teljesen normális, ha a szülök eröltetik rá, akkor egyáltalán nem az.
2018. dec. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
49%

Vannak olyan szülők, akik megteszik ezt a gyerekükkel.

Szegény gyerek.. :(

2018. dec. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem bármelyik egészséges 5 éves képes lenne megtanulni írni és olvasni, csak általában ilyenkor nem ez érdekli őket (szerencsére), normális szülő pedig nem erőlteti.
2018. dec. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

#2: A számolás szerintem könnyebb mint az írás, a gyerekek sokkal előbb tudnak számolni mint írni.


#3: Én is így látom. Ennyi idősen a gyerekek inkább a gyakorlati dolgok iránt érdeklődnek, az elmélet nem köti le őket annyira.


Egyébként a kérdés elméleti, nem rólam van szó, és nem is a gyerekemről.

2018. dec. 2. 13:11
 8/14 anonim ***** válasza:
92%

Én 5 évesem tudtam mindkettőt, magamtól tanultam meg.

De nagyon más ilyen csoporttársam nem volt.

2018. dec. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
82%
En is tudtam olvasni mert akartam:) kivancsi voltam mi volt a dolgokra irva:D mellesleg 2 nyelvet felsofokon es 2-t alapon megtanultam, koztuk az oroszt mert nem hagyott nyugodni h nem tudom elolvasni a cirill betuket:D szamolni nem tudtam, es iskolaban is utaltam.
2018. dec. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk az osztály harmada így jött iskolába. Nem volt belőle hátrányunk, mint ahogy attól sokan tartanak, amíg a többiek azt tanulták, amit mi már tudtunk, addig mi plusz feladatokat kaptunk.

Egyébként nem erőltették a szüleim, engem érdekeltek a betűk (meg a számok is). Együtt olvastuk nagyapámmal a mesekönyveket:) - a szüleim nem is tanítottak, nem is lett volna rá idejük, a nagyszüleim segítségével tanultam meg ezeket.

2018. dec. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!