Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Se zöldség, se gyümölcs?

Se zöldség, se gyümölcs?

Figyelt kérdés
6 éves fiam nem fogyaszt sem zöldségekből, sem gyümölcsökből értékelhető mennyiséget. Otthon a férjemmel rendszeresen és változatosan fogyasztjuk őket, őt is mindig megkínáljuk mindenből, de egyszerűen nem és nem és nem. Képes már a látványuktól öklendezni és az egyetlen magyarázat, amit eddig ki tudtunk húzni belőle a "nem ízlik a színe" volt... Az oviban az óvónők azt mondják ott azért szokott enni mindenből, amit ugye a csoport kap - alma, körte, répa, banán stb. - és sokkal többféle főtt ételt megeszik, mint otthon. Ennek nagyon örülök, de rettenetesen aggaszt ez a dolog, a járulékos egészségügyi problémákról (székrekedés, ezt azért orvosi javaslatra Macrogollal kordában tudjuk tartani, de nyilván ez nem lehet végleges megoldás) nem is beszélve. Próbáltam már pürésítve, párolva, levét kinyomva, aszalva, már csak fejen állva nem, de totális az elutasítás. A kiváltó okát sem tudjuk, egyszer egy bölcsis betegség után kb. másfél éves korában, egyik-napról a másikra alakult ez ki, előtte a hozzátáplálás nagyon jól ment, mindent evett. Bárkinek, bármi javaslat?
2019. aug. 10. 09:08
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
31%
Nem kapna édességet addig míg nem eszik.Óriási a kínálat kizárt hogy 2-2 -t ne talalna ami ízlene. Azert válogat mert rákapattátok és nyilván az édesség ízletesebb ( meg a tészta,husi, krumpli stb)
2019. aug. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
91%
Gyümölcsturmix szívószállal?
2019. aug. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
82%
Én biztos, hogy nem erőltetném. Ha öklendezik tőle, annak oka van. Nekünk soha semmit nem erőltettek a szüleink, csak azt kellett megenni, ami jól esett. És így előbb utóbb mindent megettünk. Kaki gondra sok joghurt, vagy szilvalekváros kenyér, meleg kakaó jó lehet esetleg. ha az oviban eszik valamennyit, akkor szerintem az elég. Úgysem tudod megtömni a gyereket..
2019. aug. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
95%
Vagy gyümölcs és natúrjoghurtból fagyi?
2019. aug. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló, pontosan így járunk el, nincs édesség, amíg legalább meg nem kóstolja az adott dolgot, így konkrétan pl. csokit kb. fél éve nem evett a gyerek, de ha erőltetem a dolgot, képes hányni, na ezt biztos nem teszem vele. Egyéb nasi, ropi, chips is minimál mennyiség, max. ha vendégsében van és nem látom, akkor szokott enni. Néha egy-egy túró rudi vagy tejszelet bejátszik, azért mégiscsak egy gyerekről van szó.

A többieknek is nagyon köszönöm a tippeket, továbbra is próbálkozom megszeretteni vele a dolgokat, de nem erőszakosan, annak én sem látom értelmét.

2019. aug. 10. 09:22
 6/31 anonim ***** válasza:
90%
Jegnyaloka esetleg. Nálunk a kedvenc málna, jó érett banán és narancslé turmixolva majd fagyasztva
2019. aug. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
85%
nem lesz baja. az oviban megeszi a szükséges mennyiséget.. majd kinövi
2019. aug. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Igen, az egész családi és baráti körtől ezt kapom, hogy igazából az én hibám, mert totál rástresszelek és ezáltal a gyerek is csak ellenáll, engedjem már el a fenébe az egészet, ha az oviban úgyis eszik mindent. Oké, oké, de közben meg azért jönnek a kritikák is, hogy milyen válogatós és nyilván ez az én hibám stb. stb. elég nehéz ezzel együttélni...
2019. aug. 10. 09:25
 9/31 anonim ***** válasza:
98%
Pedig nem a te hibád, ne foglalkozz senkivel. Majd szépen enni fog mindent. Ha a fejed tetejére állsz, akkor sem fogja megkóstolni, ha nem akarja, vagy ha mégis, akkor kihányja és megutálja egy életre. Anyukám a tejet nem akarta meginni, Nagymamám megitatta vele erőszakkal, egyből ki is jött, azóta soha nem iszik tejet (50 éve) Egyetek előtte jóízűen, mondjátok, hogy húúú de finom ez, az, és ne mondjátok neki, hogy egyen, előbb utóbb majd, ha látja, hogy nektek mennyire ízlik nektek, úgyis megkóstolja. De az, hogy amíg nem kóstolod meg addig nincs csoki, az megint nem jó, mert így büntetésként éli meg a gyümi evést. Persze nem kell tömni édességgel (de nem is tömitek), csak ne legyen a két dolognak köze egymáshoz. Jó nagy gyümölcstálat csinálnék és nagy nyammogás közepette megenném, esetleg mondanám, hogy hú de rossz annak aki nem eszi ezt a finomságot..:)
2019. aug. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
73%
Én cselesen oldom meg, általaban turmixként kapja, vagy fagyit csinálok, esetleg jégkását. Bar ő almat, banánt, körtet megeszi. Oviban mindent megeszik gyümölcsből. Zöldsegben a krumpli, répa, amit szeret, paradicsompüré, soska es spenót. De nem stresszelem vele agyon. Adok neki inkább multivitamint. Ami meg bejön az a jutalom dolog. Ha tudom, hogy szereti az adott ételt, akkor ha megeszi, csak utána kapja meg az amugy kivánt ropit(előbb valaszt sósat mint edesseget).
2019. aug. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!