Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt olyan aki tudatosan...

Van itt olyan aki tudatosan egy cél irányába tereli/neveli a gyerekét? Legyen ez sportokban siker, színészet, tánc, tanulás?

Figyelt kérdés

Tudom borzalmasnak gondolnak sokan de szeretném ha a lányom valamiben sikeres lenne, Kiemelkedne a tömegből.

Annyira jó látni pl Jojo Siwa videót, az anyukája támogatását. Ott vannak ALDC Dance momsban szereplő gyerekek, hatalmas sikereket érnek el. Royalty Familyben a kisgyerek egy igazi divatos kis pasi, és modell is.

Most kezdtünk el baba tornára járni ahol megismerkedik a torna szerekkel, helyzetekkel.

Rengeteget foglalkozunk vele, igaz csak 1 éves lesz de úgy érzem lemaradtunk. Nem volt még fotózáson sem.

Férjem szerencsére mindenben támogat de mégis folyamatosan kapom a támadásokat. Facebookon rengeteget posztolunk naponta, hátha felfigyel ránk egy cég. De az anyukák jobban támadnsk.


2019. aug. 13. 00:01
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
78%
Természetesen minden szülő örül, ha a gyermeke valamiben sikeres ezzel nincsen baj. De egyszerűen nem értem miért figyelne fel bármilyen cég egy baba posztra ?! Mi a célod vele ?
2019. aug. 13. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
100%
Ha te adod a kezébe, te erőlteted, akkor inkább a TE álmodnak fogja érezni, mint sem a sajátjának. Írasd be oda, ahol boldog. Ne akarj belőle profit csinálni, 1 évesen, elég ha megtanul járni stb. Elfogod tőle venni a kedvét. Legyen az Ő döntése!!! Neked annyi a dolgod, hogy testileg, szellemileg egészséges legyen egy 1 éves esetében. Tehát tápláld egészségesen, és neveld szeretetben, legyen boldog gyerekkora->mert ez határozza meg a felnőttkorát. Legyél kiengyensúlyozott, hogy ő is az lehessen. Ne kelljen már neki baba korában is megfelelni. Neki kell majd a későbbiekben akarni úgy is, nem neked. Csak menekülni fog a nyomás alól. Gondold át ez az első 3 legmeghatározóbb éve, tedd boldoggá ezt az időszakot.
2019. aug. 13. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem tereljük a gyerekeket a mi elképzeléseink szerint. Inkább megmutattunk nekik több mindent (zene, sport, sakk stb.) és amelyikben tehetségesek ÉS szeretik csinálni, arra áldozunk több pénzt és időt. Semmi értelme nem lenne pl. a lányomat karatéra járatni, ha zenélni szeret, csak azért mert én szeretem a karatét.
2019. aug. 13. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha így folytatod, csak azt fogod elérni, hogy kamaszkorára teljesen megutál a gyereked, aztán 18 éves korában rögtön egy szó nélkül lelép. Tudom, nem ezt akartad hallani, de ez az igazság. Olyan embernek nem való gyerek, aki nem hagyja, hogy önmaga legyen és kibontakozzon, hanem a saját be nem teljesült álmait akarja rajta keresztül kiélni.
2019. aug. 13. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Hagyom, hogy ő válasszon. Ha van motiváció, tehát rajtam is látja, hogy van érdeklődési köröm, hobbi. Persze először ki kell próbáltani a gyerekkel korához merten bármit, ha csinálná meg támogatnám.


DE semmiképp nem erőltetem, ha nem akarna semmit csinálni akkor nem. Azt csinálja, ami jól esik neki, nálad ez beteges, a lányod adja az ég, de ne meneküljön eloled, mert erőlteted, meg értem a tamadoid.

2019. aug. 13. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Dehogyis. Tök ciki ez az egész. Az általad említett előadók, meg annyira sikeresek, hogy konkrétan soha nem hallottam róluk. Amúgy szerintem csak troll vagy, egy normális szülő nem ilyen.
2019. aug. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
81%

Nekem így ebben a formában ciki.

A 6 éves lányomat, mindig terelte de nem így, járt táncolni amit megint, átmenet fit kidbe, kipróbálta a lovaglást, de a fit kid az ő pályája.

Mindig láttuk tehetséges tornász, (valóban az). 4 évesen próbáltuk a fit kidet, rögtön felvettek.

De ha nem akarja nem csinálja, most siba megy majd eldontik, tovább megy rg vagy atlétika felé.


Alap volt, hogy ovitol csináljon valamit, de nem erőltettem rá az akaratomat, főleg nem face postokkal. Annak mi értelme? Ráadásul babarol beszélsz, szerintem ovis korában pont elég ha terelgeted.

2019. aug. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
86%

Persze hogy támadnak mert hülye vagy,gyerek legyen gyerek ,nem kell kiemelkednie a tömmegböl,nem kell profitot csinálni gyerekböl,mert gyerek fotózás baba modellkedés szülönek jó neki hoz pénzt gyerek elene ezek nélkül is .

Lányom szép kislány de soha nem vittem fotózásra ,szeret táncolni,jégkorcsolyázni ,még sem járatom rendszeres ilyen sportra ,jégkorcsolyázni télen elviszem.mikor elkészülnek korcsolya pályák.

2019. aug. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
88%

Igen, én terelgettem, de nem úgy, hogy most akkor majmot csinálok belőled, mert ki kell emelkedned a tömegből.


Elvittem kipróbálni többféle táncot, sportot, hangszert, olyan nincs, hogy semmi nem felel meg az éreklődésének. Így aztán most úszik és fuvolázik, ubbit már csak itthon, zenesulit nyolcadikban abbahagyta, de a heti 3 úszás megmaradt.

Kiemelkedően jól tanul,most kezdi a mesterképzést, de egyszerre két alapot csinált.


NEm is értem, hogyan sikerült, amikor egy évesen még fotózása se volt, megyek, elásom magam. Sőt, soha nem volt babafotózásunk, szaranya vagyok, ez van.

2019. aug. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem erről mindig a Polgár apuka jut eszembe.

Igen, bármit csinálhatsz a gyerekeidből, ha nagyon elszánt vagy. Látod, 3 világbajnok sakkozót "gyártott".

Az már más kérdés, hogy a lányoknak nem volt gyerekkoruk. Sokszor erőszakkal vette rá őket a sakkra. Nem szeretetből, hanem kényszerből lettek azok, akik.

Ezt persze nem látja a világ, csak a boldog(nak tűnő) világbajnokokat. A sok lemondást, szenvedést, kényszert nem látja a világ.

EZ mindenre igaz. Nem tudom kik a példádban szereplő emberek, de hidd el, nem móka és kacagás az életük.


SZóval döntsd el, hogy boldog, vagy "sikeres" embert akarsz nevelni.

Mert ha te kényszeríted valamerre, az nem boldog siker lesz... Ha ő választja, és az lesz, ami szeretne, az lehet boldog siker, de ez a ritkább.


Fogadd el, és szeresd akkor is UGYANANNYIRA, ha nem fedezik fel, sőt, ha esetleg valaki azt mondja neked, hogy nem túl szép a babád. Ő akkor is a te gyereked!

2019. aug. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!