Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kezeljem ha a kisgyerek...

Hogy kezeljem ha a kisgyerek rajtam tölti ki azt hogy nem foglalkoznak vele?

Figyelt kérdés
Az unokahúgomról beszélek sajnos jobb esetben heti egy vagy két napot látom akkor is max 2 órát. Van egy unokaöcsém is ő 2 éves a kislány februárban már 4 éves lesz. A testvérem vagyis a gyerekek anyja berakta őket bölcsibe szóval nagyon nem neveli őket de azt észrevettem hogy ott legalább foglalkoznak velük megindult a beszéd tanultak illemet stb jah csak most 1 hónap szünet volt most többet is jöttek de a kislány nem igen beszél pedig tud hiába próbálok vele dumálni nem lehet belőle kiszedni semmit max sztem amit szájába adnak. Az anyjuk egyvégtébe nyomkodnak telefont nyomod szóval nem nagyon fegyelmezi őket ......a kislány ebben az egy hónapban többször úgy beszélt velem ami sztem nagyon nem jó irányba megy...pl: Buta vagy , menj innen a szóbából,mivan és ezt ilyen dühösen teljesen ok nélkül ....nincs gyerekem de Minnél nagyobb lesz annál rosszabb lesz és nem tudom hogy kéne ezt kezelnem mert teljessen ok nélkül kezd velem igy beszélni nagyon mást nem is beszél csak ilyeneket gondolom ebben az egy hónapban ez ment otthon ez látja meg mindig fiú van ajnározva.....
2019. aug. 16. 19:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
81%
"Berakta őket bölcsibe, tehát nem neveli őket" 2 es 4 éves gyerek hol legyen szerinted?
2019. aug. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a testvérednek kellene elmondanod ezeket az aggodalmakat elsősorban. Másrészt megpróbálhatsz a gyerekekkel közösen játszani, kreatívkodni ami segíthet jobban megismerni őket és elérni, hogy megnyíljanak neked.
2019. aug. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
88%
Én egy dolgot emelnék ki az egészből először az pedig a "gondolom" ha gondolod akkor nem tudod. Nem tudhatod azt, hogy milyenek otthon, vagy épp mennyit foglalkozik velük. Te azt azt látod ahogy veled viselkedik a kislány.
2019. aug. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
74%

Jézus, láttál te már 4 évest? Ha gondja van elmondja, biztos valamiért nem szeret, és zavarod. Dolgozd fel és maradj távolabb, de figyelj rá.


3 éves kortól kötelező az óvoda, de 2 éves kortól hasznos kismértékben a közösség(bölcsi)minden szakember ajánlja, pláne, ha beszélni is tud a gyerek, ami ritka.

2019. aug. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
2 es 3 evesen (februarban lesz 4? Az eleg tavol van...) a gyerekeknek nagyon idealis a bolcsi. Attol meg miert ne nevelne oket? Elegge nem vagy kepben a dolgokkal. Ennyi idos gyerektol ne varj angol kiralyi udvarba valo illemet. "Dumalni" nem igazan fogsz egy 3.5 evessel, az enyemnek otthon meg a nagyszuleinel be nem all a szaja, de pl a testveremnel mar szegyeloskodik, meg sem szolal. Majd neked is lesz gyereked es rajossz sok dologra...
2019. aug. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Sajnálom hogy ez a véleményetek....nekem meg nem lesz gyerekem....a gyerekek anyja otthon van ezért is nem értem hogy mért kellett benyomni őket 15 hónaposan bölcsibe rakni holott kintről kapja a pénzt mert még jár neki sőt még egy évet otthon marad.
2019. aug. 17. 08:22
 7/19 anonim ***** válasza:
56%

Honnan tudod mit csinál otthon? Honnan tudod, hogy nem a mentális egészsége miatt rakta bölcsibe?


Téged egy alkalom után kikészítenek, pedig alig voltál a naggyal pár órát, ő folyamatosan velük van. Attól, hogy a gyerek saját, még megterhelő, pláne 2 éves kor körül.


Honnan tudod, hogy nem igényli jobban a társaságot másoknál?


Bármelyik neurológust, gyógypedet megkérdezed, a bölcsi meleltt fognak voksolni egy 2 évesnél.


Amúgy 15 hónapos az másféléves Sincs!

2019. aug. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Az én gyerekem is megy másfél évesen bölcsibe majd, pedig tervezek másodikat. Legalább magánbölcsibe heti 2x vagy ilyesmi. Semmit nem lehet haladni, ha itt a gyerek (és nem csak beb.szod a kiságyba vagy a szobájába). Van egy csomó munka, amit nem lehet egy totyogó mellett elvégezni.
2019. aug. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Meg írtad, hogy külföldről kap pénzt. Tehát a párja nincs otthon.

Nálunk is picit hasonló a helyzet, és már a csecsemőn is látni, hogy un, ha én vagyok vele napok óta, csak nyűglődünk (és más is mondott ilyet).

Szóval a bölcsi erre tök jó lehet. Amíg ott van, elvégezni a nem gyerekkompatibilis dolgokat, és utàna lehet figyelni a gyerekre és együtt lenni vele örömmel.

2019. aug. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, a kislány korábbi életévei eseményein érdemes elgondolkozni és összerakni a képet (pl gyermekpszichológus is segíthet, de a semminél az is jobb, ha te magad végiggondolod, bár ha jól értem, nem laksz együtt a testvéreddel, akinek a gyermekéről szó van, így a gyerek szülein múlik, ők a felelősek, nem lehet mit tenni, csak extrém esetben járhat el a gyámügy).


Tehát nem ok nélkül ilyen a kislány, legfeljebb látszólag ok nélkül. (Értem, hogy nem miattad "butáz" le téged.)


Testvér féltékenység is belejátszhat, és sok minden más, pl amit említettél: nemigen törődik a szülő a gyerekével.


A beszédfejlődés azon szintje, amire utalsz, még rendben volna, ha valamivel a 3. szülinapja előtt járna a gyermek. De ha már majdnem 4 éves, akkor ez esetben még én is alapvetőnek tartom a korai fejlesztést, beszédindítást (egyes pszichológusok a tsmt tornát is szokták javasolni, vagy az Ayres terépiát).


Reagálok egy megalapozottságot és realitást nélkülöző válaszra is, tanulságul a kedves kérdező számára is:


"3 éves kortól kötelező az óvoda, de 2 éves kortól hasznos kismértékben a közösség(bölcsi)minden szakember ajánlja, pláne, ha beszélni is tud a gyerek, ami ritka."


Nem kellene a szakemberek szájába adni marhaságokat. A többsége nem ajánlja a bölcsődét, sem a 3 évesnek a közösséget, hanem hogy édesanyjával legyen, amikor csak lehet.


Nem véletlen időről időre a pedagógus tüntetés (többek között óvodapedagógusok részéről), mivel sok esetben sajnos

NEM szakemberek döntenek a törvénymódosítások felől...


Közösség 4 éves kortól SZÜKSÉGES (kifejezetten szükséges) a gyermekek számára, attól korábban a többségnek felesleges, és főleg amiatt káros, mert addig sem a szüleivel (anyukájával) tölti az időt.


A bölcsőde egy pótmegoldás az agyament "civilizált" világunkban, ahol a feminizmus nevű téveszme ürügyén tönkretették a természetes, az életkori sajátosságnak megfelelő, nagycsaládos életvitelt és az anyukákat is munkába járásra kényszerítette.


2015-ig törvény szerint 5 éves kortól volt kötelező az óvodába járatás, nem véletlenül. Azóta egyre inkább eszement a helyzet...


Ma, sajnos, ott tartunk, hogy csak jogi kiskapuk segítségével lehet eljárni, hogy a szakmai szempontok szerint, a kisgyermekek érdekében járhassunk el, pl hogy 3 évesen ne kelljen óvodába járni (kivéve kb minden ötödik 2-3 évest, akik imádják a közösséget), vagy pl hogy azon 6 évesek, akik nem iskolaérettek, ne kelljen még iskolába járniuk.

2019. aug. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!