Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ugye, hogy lehet halláskárosod...

Ugye, hogy lehet halláskárosodást szerezni egy 3-4 rockkoncerttől az első sorokban hallgatva?

Figyelt kérdés

Ezen vitatkoztam tegnap az osztálytársammal. Hogy tuti káros a hallásnak ennyire erős zene órákon át, és 3-4x minimum! Azt mondja Jó hülye vagyok, akkor az összes zenésznek már süketnek kellene lennie. Mire mondom, hogy a füldugóról/ a hangfalak MÖGÖTT játszásáról hallott-e már.


Én voltam ilyen koncerten, ami rendes nagy volt, több ezer embernek játszottak az első pár sorban álltam, és miután 3-4 órát végig zúzták, zúgott a fülem órákon át!

Erre azt mondja a gyerek, hogy mert "sz** a füled!"...


Ugye, hogy káros a fülnek, egy 3-4 ilyen nagy több ezres több tízezres koncert az első pár sorban állva a hangfalak előtt órákon át?

Akkor miért zúgna az ember füle, ha nem káros?



2014. febr. 20. 14:22
 1/7 anonim válasza:
82%
Persze Hogy Lehet.
2014. febr. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen káros, s okozhattartós halláskárosodást. A hangnyomás nem csak a fület károsíthatja. Én egyszer fotósként dolgoztam túl közel a hangfalakhoz, s ájultan estem össze. Új kellett éleszteni, mert szívmegállást okozott.
2014. febr. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Tojasleves ***** válasza:
100%

naná, hogy káros. Nagy koncertrejárós voltam, de az én hallásomat nem az tette tönkre.

Én zenélek is, és a nagy baj, hogy kis próbatermekben nagy hangerővel heti rendszerességgel órákon át zenéltünk, éveken át. Mára a magas hangokat elég tompán hallom a mélyeket meg inkább nem.

2014. febr. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha ő csak közönségként van ott, magyarán közelsincs minden nap, de még minden héten sem koncert, az hosszútávon nem hiszem, hogy problémát okozhat. Lehet, hogy még másnap súgni fog a füle, nekem is volt olyan, de amúgy tökéletes a hallásom (évente vizsgálják nekem, mert kell az EÜ könyvemhez).

De ha valaki zenész, hangosító, világosító, lényeg, hogy szinte nap mint nap ott van a hangszóró mellett, akkor már bőven lehet káros. Szerintem.

2014. febr. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet káros. Persze, csak nagyon extrém és ritka esetben érezhető ez azonnal, de bizony lassan, fokozatosan károsítja az ember hallását.
2014. febr. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen,lehet káros,főleg a hirtelen robbanásszerű hangok ártanak,így pl.a dob.És igen,aki nem használ füldugót az így járhat:

http://www.youtube.com/watch?v=gnKwqeAwspI

2014. febr. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sok nagy koncerten voltam az első sorokban füldugó nélkül és még most is tökéletes a hallásom.47/f
2014. jún. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!