Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Aki germán nyelvvel kezdte...

Aki germán nyelvvel kezdte (akár többel is, mármint első két idegen nyelve germán) és utána újlatin nyelvet kezdett el tanulni! Nem volt nehéz átszoknotok? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Idén szeptemberben kezdtem a franciát, kéttannyelvűn (tehát most nyelvi előkészítőn vagyok - néha inkább kikészítő :D)

Nem mondom, hogy nem szeretem, viszont tény, hogy csak nem olyan, mint egy germán nyelv.

Igazából nem is tudom, hogy magyarázzam el.

Különösebb problémám nincs vele: a kiejtés, ami külsősök szerint milyen nehéz, szinte már 3. nap hiba nélkül ment, egyszerűen nem látok benne semmi különöset. Inkább különleges, de semmiképp sem nehéz (persze ez szubjektív, nekem könnyű volt, mint az angol, amire szintén sokan panaszkodnak, pedig azért az - ismétlem, szerintem - tényleg egyszerű :D)


Mégis nem tudom olyan hatalmas erőbedobással tanulni...

Meg lehet hülyeség, de én például angolt és hollandot tanulok még, és úgy érzem, hogy azok sokkal közelebb állnak hozzám, hiába tetszik a francia is. Létezik olyan, hogy valakinek jobban fekszik mondjuk egy "germán logika" egy újlatinnal szemben?

Érteni megértem a franciát is (persze még nagyon kezdő vagyok, de például a lektort egyre jobban értem, ha videót nézek is könnyen kihallom - ami jó, mert múltkor észrevettem, hogy talán kihallani még könnyebb is, mint az angolt, mert nincs - legalábbis én nem vettem észre - benne ez az elnyelés, szóvég leharapás, meg mégha éppen gyorsan is, de szerintem tisztán beszélnek), de nem nagyon megy, hogy azon a nyelven gondolkozzak. Minden angolul vagy hollandul jönne ki, pedig utóbbit is most kezdtem, talán kicsit később is, mint a franciát (ráadásul ezt csak itthon tanulom, magamnak)


Valaki mondja már meg, hogy jó a francia! :D Mert meg akarom szeretni. Jelen esetben ezt viszont csak a lektor óráján teszem, plusz francia törin. A többi óra olyan szinten unalmas... még jobban, mint 8.-ban az angol, pedig ott szerintem előre tudtam a következő két könyvet, annyira le voltunk maradva az osztály rosszabbik fele miatt.


Nem is tudom hirtelen, mi is itt a fő kérdés xd Talán akkor az, ami felül van, plusz, hogy létezik -e akkor olyan, hogy az egyik nyelv logikája jobban fekszik, mégha megértem a másikat is, vagy csak idő kérdése, és franciául is tudok majd gondolkodni?



2015. nov. 27. 20:41
 1/1 anonim ***** válasza:
de nehéz volt, német után spanyol. Szembenéztem azzal, hogy ezt máshogy kell tanulni és nem akartam mindenáron úgy tanulni mint a németet.
2015. nov. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!