Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Éreztétek már úgy, hogy nem...

Éreztétek már úgy, hogy nem tettetek jót nagyobb gyereketeknek a tesó érkezésével?

Figyelt kérdés

Én magamból indultam ki,nem volt testvérem,állandóan magányos voltam:( ,ezért szerettem volna kisfiamnak tesót,de azóta teljesen megváltozott.

Nem bántja a tesót,őt imádja,de teljesen megváltozott a viselkedése,mintha visszafejlődne...


2010. júl. 14. 13:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez gyakran előfordul. Látja, hogy a kicsivel többet foglalkozik mindenki. Etetni kell, öltöztetik, fürdetik, ha sír felveszik. A nagyobbtól elvárják, hogy tudjon várni. Ezért "visszafejlődik". Eljátssza, hogy ő is kicsi. A figyelemért. Mennyi idősek a gyerekek?
2010. júl. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak átmeneti állapot, és teljesen természetes. Ne aggódj, ahogy nő a pici, újra önmaga lesz, csak fontos, hogy ővele is ugyanúgy törődj, mint azelőtt, legyenek közös programjaitok kettesben, amíg a picire apa vagy a nagyi vigyáz.
2010. júl. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk hál istennek nem volt ilyen látványos féltékenység.Inkább mióta nagyobbak, a szokásos testvérdolgok,viták.De alapjában szeretik egymást,és nagyon jól elvannak együtt.
2010. júl. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok szuper anya, nem akarom magamat fényezni, csak nekem ez a módszer bejött. Igaz kicsi a korkülönbség a gyerekek között (14 hónap), de sosem volt féltékenység közöttük, és nem fejlődött semmiben vissza a nagy, csak a kicsi fejlődik rohamosan naggyá.

Ahogy hazajöttünk a kórházból, be kellett alkalmazkodnia a kicsinek és a nagynak egy új közös napirendbe. Mindig ugyan annyi idő jár a kicsinek is, mint a nagynak, apától és anyától is egyaránt. Ha hisztirohamot kap(na) bármelyik is, akkor is. Nincs olyan, hogy ez az egyik gyereké, ez pedig a másiké, ha ép azt szeretné ami a másiknál van, elveheti, ha cserébe ad neki valami mást. Biztos vagyok benne, hogy szerencsés vagyok a gyerekeim természete miatt, de tényleg nagyon jól vette a nagyobbik gyerek a tesó érkezését. Néha azért szokott lelkiismeret furdalásom lenni, hogy olyan kevés időt tudok csak úgy leülni melléjük játszani. Ezt amíg csak egy volt simán megtehettem. Igaz cserébe már ketten együtt játszhatnak.

2010. júl. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat



a bátyus 6 éves,a kicsi 20 hónapos

lehet az a baj,hogy nagyobb a korkülönbség,sokáig csak ő volt nekünk,és nagyszülők távol léte miatt elkényeztettem.

Mi elég szegények voltunk kiskoromban,és jobb életet akartam a gyerekeimnek,talán ezzel rontottam el.

Amíg csak 1 kisfiam volt,akkor is sokszor mentünk valahova,állatkert,cirkusz,mozi,és a pici 1 éves korától megint járunk.

Sokat hívják ovis szülinapokra is,így az csak az övé!

Mivel a pici nem igazán játszott babás játékokkal,mindenből kettőt vettünk,hogy ne legyen súrlódás.

Sokat foglalkozok vele,társasozunk,kártyázunk,kirakózunk.

Mégis furcsán viselkedik...


Esetleg vigyem el pszichológushoz?

Mit tanácsoltok?

Nem szeretném,ha az iskolába lennének problémái(még egy évig oviba jár)

2010. júl. 15. 07:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!