Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Teljesen szétcsúsztam, elbukta...

Teljesen szétcsúsztam, elbuktam mint anya. Hogy tudok megjavulni? Segítség!

Figyelt kérdés

3 éves lesz a kislányom. Mielőtt megszületett, megfogadtam, hogy sosem fogom bántani, lehetőleg még a hangomat sem emelem fel. Utóbbiról hamar kiderült, hogy irreális, de mostanra teljesen kezdem elveszíteni a kontrollt.

Az alvása katasztrófa már a kezdetektől, ma éjjel is vagy 2 órát fent volt, hulla vagyok, a délutáni altatásnál másfél órája kínlódtam vele, ő meg dacolt, ellenkezett, rugdosott, szó szerint provokált, nekem meg eldurrant az agyam. Elfenekeltem... életemben először. Borzalmasan érzem magam, iszonyúan.

Az idő túlnyomó részében talán gondos, szerető anya vagyok. De egyre könnyebben kijövök a sodromból, egyre hamarabb jön el az a pont, amikor robbanok, és egyre nagyobbak a robbanások. Ez a mai... el sem akarom hinni, hogyan viselkedtem. Mi lesz legközelebb, vagy egy év múlva?!

Voltam már pszichológusnál is, hogy adjon valami tanácsot a dühöm/frusztrációm kezelésére, egy vagyont hagytam nála, de nem ért semmit.

Segítsetek, kérlek, ne rajtam, hanem szerencsétlen gyerekemen!


2019. szept. 25. 14:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%

Jól fáraszd le nappal. Hogy tudjon aludni.


Én megmondom őszintén, nem buktal el mint anya. Mi baja lesz,ha rácsapsz a fenekére.

Inkább sirjon most ő ennyitol mint később te.


Néha passzolt le a nagyszülőkhőz,és menj kikapcsolódni.

Ne azért passzolt le hogy tudj takarítani meg ilyesmi.

2019. szept. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%
Ne altasd napközben. Máris egy vitával kevesebb, plusz legalább alszik majd éjszaka rendesen.
2019. szept. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%
Ettől egyáltalán nem vagy rossz anya.Csak mostanában divat ez a hozzáállás, hogy a gyerekek mini felnőttek, még erőteljesen sem lehet rájuk szólni stb. stb.Megtörtént a dolog ne kínozd magad, semmi baja nem lesz a gyereknek csak azt mindenképpen beszéld meg vele, hogy mi miért történt.Én is kaptam annak idején néha egy két pofont, vagy fenékre/kézre csapást semmi bajom nem lett tőle.Próbálj meg egy kicsit többet foglalkozni magaddal, legyen "énidőd", kapcsolódj ki esetleg ha tudsz kér segítséget szülöktől, barátnőktől.Ilyen kiborulás bárkivel előfordul, mi anyák is emberből vagyunk, egy idő után elszakad a cérna. Ha eddig volt egy büntetési mód találj ki, pl bünti szék, vagy sarokba állás.Nálunk pl. ha már nagyon nagy rosszaságot csinál és ideges is vagyok beáll a gyerek a sarokba, elszámolok 10-ig addig én is és ö is megnyugszunk.Utána pedig megbeszéljük, hogy mi miért történt.Kitartás!!
2019. szept. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
63%
Azt akartam írni, ha eddig nem volt büntetési forma akkor találj ki egyet.
2019. szept. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%
Dehogy buktál el. Sok anyának eldurran az agya a dackorszakban, ne bántsd magad! A gyerekek a végtelenségig provokálnak ilyenkor, neked kell a határt meghúzni. Miért nem viszed közösségbe már? Ennyi idősen gyerekek között tanul a legtöbbet, te már egyedül otthon a négy fal között kevés vagy, nem hatsz úgy rá, mint amikor egy oviban kell követni a szabályokat, odafigyelni egymásra. Minden szülő ordibál, ki ritkábban, ki gyakrabban, mert bizony egy idő után elfogy a türelem. Aki a szívéhez kap egy fenékre csapástól, vagy egy nyaklevestől, az az ő dolga, nem leszel attól terrorista rossz anya, ez csak a mai agyrém, hogy a gyerek szent és sérthetetlen. Emberek vagyunk, hibázhatunk, de a világ nem fog összedőlni. Fel a fejjel, egyes kutatások szerint 500 alkalommal kell egy-egy szabályt elmondani, hogy rögzüljön egy gyerek fejében 😁 kitartást.
2019. szept. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
30%
Minek kell erőltetni az alvást, ha nem álmos? Neki nem lesz baja, csak max te nem tudsz pihenni vagy a dolgodat végezni. Magyar anyák mániája, hogy 6 évesen is aludjon a gyerek, ha nem igényli akkor is. Mert legalább csönd van, mi?
2019. szept. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
78%
Az alvás az idegrendszer egészséges fejlődéséhez elengedhetetlen, nem a magyar anyák mániája... Persze vannak kivételek, mint mindenhol, de az ritka. A gyerekek dacból nem alszanak, mert az unalmas, játszani jobb, onnan jön, hogy este 7-kor már elviselhetetlenül hisztisek, ok-okozat. Nálunk hétközben alszanak az oviban, még a 6 éves is! Itthon persze nem akar, jön is a cirkusz minden fürdésnél, fogmosásnál.
2019. szept. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
41%

Nagyon jó, hogy észreveszed, hogy átléptél egy súlyos határt, mégjobb, hogy változtatni akarsz, nem mentegeted magad és odázod el a problémàt.


Mit tudsz tenni?


Felismered, hogy a gyereknek mire van igénye.


Alváshoz elengedhetetlen a fizikai és szellemi fárasztás.


Ha nem ment, nincs alvás, akkor majd korábban fekszik este.


Továbbá a feszültség levezetéséhez fel kell ismerni és ki kell mondani a problémát, különben felgyűlik.


Nem azt, hogy rossz gyerek vagy és az agyamra mész, ez nem probléma, hanem annak a következménye.


Szomorú és dühös leszek attól, hogy megrugsz. Nagyon fáj nekem, rosszul esik, ilyenkor mérges vagyok rád. Tudod, hogy fáj nekem? Miért csinálod? Akarod, hogy nekem rossz legyen? Miért? Haragszol rám? Azt hiszed vicces? Én nem nevetek! Miért haragszol rám? Azt azért csináltam, mert..


Még egy nehéz én van, aztán minden könnyebb lesz.


Ha nem bírod, és úgy érzed megütnéd(mind érezzük ezt) vonulj el!


Ez a legkisebb rossz, amit tehetsz. Anya lehiggad, utána megbeszéljük.

2019. szept. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
40%
Hat, az én gyerekem már 16 éves. Egy éves kora ota nem alszik napközben, éjjel 23kor aludt el kocsinék is es 6kor már fent volt. Semmi baja az idegrendszerenek, egyszerűen ennyi az alvasigenye
2019. szept. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
34%

Nálam az hozott áttörést, amikor elengedtem a dolgot. Semmi miatt nem szólok rá, amivel nem veszélyezteti a saját vagy mások testi épségét. Emellett nem erőltetem az alvást egy picit sem. Se nappal, se este.


A nappaliról le is szokott. Az estinél meg kitapasztaltam, hogy mikor fárad el, és akkor lett az alvásidő


És mindenki boldog.

2019. szept. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!