Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az anya “hibája”, ha a fiú...

Az anya “hibája”, ha a fiú gyermek apás?

Figyelt kérdés
Elmondása szerint mindkét szülõt egyformán szereti, de apjához jobban ragaszkodik. Általában a kisfiúk anyásak, ebbõl indulok ki.
2019. szept. 10. 11:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésedre a válasz nem.A lányom anyás, pedig elvileg az lányok apasak.
2019. szept. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem erről senki sem tehet.

(Én is rajongtam az apámért, "hozzá akartam feleségül menni", de anyut is szerettem. )

2019. szept. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen!
2019. szept. 10. 11:24
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Főleg, hogy ez életkoronként változik. Kb 3 éves kortól általában (de akkor se kötelező jelleggel) apa az isten a fiúknak, mindent úgy akarnak csinálni, mint apa.
2019. szept. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát képzeld nem az anya hibás. A nagyfiam iszonyat apás, akkor lett anyásabb, mikor megszületett az öccse. A kicsi anyásabb, inkább én vagyok neki a fő személy, és ugyanúgy nevelem mindkettőt, ugyanúgy foglalkozom vele, mint a naggyal ennyi idősen.

Az,hogy a fiúk anyásak, a lányok apásak egy babona. Öcsém apás volt, én meg tulajdonképpen egyik sem. Öcsém fia is apásabb... Ez senkinek sem a hibája.

2019. szept. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%
Te kije vagy a gyereknek vagy az anyának? Csak kiváncsiság.
2019. szept. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 qkker1 ***** válasza:
70%

Logikádat követve:

nálunk ki a hibás, hogy az egyik lányom apás, a másik anyás?

2019. szept. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Sajat gyermek, anya vagyok.

Anyosek ezt kozvetitik, kurtolik vilagga.

Kivancsi vagyok, mas mit gondol.

Koszonom a hozzaszolasokat, nagyon hasznosak.

2019. szept. 10. 11:58
 9/12 anonim ***** válasza:
71%

Nem tudom, hogyan juthat eszedbe ilyen szamárság.

A fiúnak az apja a viszonyulási minta. Olyan erős, okos, ügyes stb. akar lenni, mint az apja. 4-esnek nagyon igaza van. Ha pl. rászólok (mint apa), a hatéves fiamra, hogy vegyen fel pulóvert, akkor megkérdezi, én veszek-e. Ha igen, akkor ellenvetés nélkül ő is. Ha nem, akkor vitatkozni kezd, neki miért kell. De az teljesen közömbös neki, hogy a feleségem hogyan öltözik.


Az, hogy milyen nemű gyereknek melyik szülő a kedvence, az teljesen változó.

Sokszor van pl. egy olyan effektus is, hogy mindkét nemű gyereknek apa a kedvence, mert belőle kevesebbet kapnak, a napi "csatákat" nem vele kell megvívni. Anya küzd azért, hogy öltözzenek föl reggel, egyenek már, mossanak fogat, vegyék a cipőjüket stb. és ő már nem bírja cérnával, így türelmetlen velük. Apa meg reggel korán elmegy, délután meg amint hazaér, ráér játszani, beszélgetni velük és csupa vidámság, csupa derű. Így persze ő a várt és népszerű szülő. :DDD

2019. szept. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Koszonom. Mint feljebb irtam, nem az en fejemben fogalmazodott meg.
2019. szept. 10. 12:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!