Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiúnak játékkonyha?

Kisfiúnak játékkonyha?

Figyelt kérdés

Láttam a neten, hogy van ilyen. Nem furcsa?

Ti engednétek, hogy a fiatok ilyesmivel játsszon? Vagy plüssökkel vagy kreatívkodjon (nyilván barkácsolás, gyurma oké, de mondjuk őszi levelek gyűjtése?) Rászólnátok, ha mondjuk, virágot rajzol? Kapna babát? Hol ebben a hatàr?



2019. okt. 10. 16:24
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Ugye ez nem komoly kérdés???
2019. okt. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a problémádat! Miért ne játszhatna egy fiú konyhával vagy plüssökkel, vagy miért ne rajzolhatna virágot?!?!?!?

Remélem, nem vagy szülö, mert ha igen, akkor sürgösen szükséged lenne valamiféle terápiára, ha ez komolyan felmerül benned.

2019. okt. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Játékkonyha teljesen okés, hisz rengeteg séf férfi.

Őszi levelek gyűjtése? Ez most komoly?? Minden gyerek gyűjt faleveleket, nemtől függetlenül.

Nem szólnék rá, ha virágot rajzol, oviban is rajzoltatnak vele virágokat.

Ha babát szeretne, valószínűleg kapna, bár jelenleg kamion, rendőr/mentő/tűzoltó autó mánia van.

2019. okt. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
79%
Játékkonyha természetesen fiúnak is jó, mert főzni a férfiak is szoktak! Egy babát, cumisüveggel, meg babakocsival nem szívesen vennék fiúnak, de általában nem is igénylik. A többi, amit írtál hülyeség. Képzeld a férjem egész nap rajzol, ilyenek a grafikusok, vagy az építészek, ebben semmi nőies nincsen.
2019. okt. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a fiúk rendszeresen dekupázsolnak (apa és fia). Szóval bármi belefér.
2019. okt. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Akik nem vesznek babát, babakocsit a fiuknak, remélem a férjüktől se várják el, hogy foglalkozzon a gyerekkel! Ott is baba van meg babakocsi, hát milyen az már...

A gyerek a szerepjátékokban gyakorolja a felnőtt létet. A férfi is főzhet, mosogathat, akkor a kisfiú miért ne játékkonyházhatna? A férfi is cserél pelust és sétál a gyerekével, akkor a kisfiú miért ne babakocsizhatna? Ahogy a lány is természetesen játszhat autóval vagy amivel szeretne.

2019. okt. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Uramisten 😱😱😱
2019. okt. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Nekem lányom van, és még kicsi, de neki engedem, hogy a féltestvére játékautóját megnézze.

Azt, hogy egy kisfiúnak babakocsit meg konyhát vegyek, és az utcán tologassa, az abszurdnak tűnik.

Az őszi levél talán túlzás, ha csak gyűjti, de ha vmi díszt akar belőle?

(Nálunk az apja nem pelenkáz, mert bojkottálja a mosható pelenkát, de ez más kérdés, sétàlni volt már, hogy vitte babakocsival, ha dolgoznom kellett).

2019. okt. 10. 17:15
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lehetne? A lányoknak is lehet kisautó. Nekem is volt gyerekkoromban. Nekem lányom van, de ha nagyobb lesz és játékfegyvert akar vagy autót, akkor megkapja. Nem fogok neki kifejezetten lányos játékokat venni. Kisfiúnak is lehet konyha, mennyi férfi szakács van manapság. És miért ne gyűjthetne leveleket? Abban aztán tényleg semmi lányos nincs. Had szeresse meg a természetet. Nem szeretem, amikor ennyire bekorlátozzák a gyerekeket. Gyerek, érdeklődik, ez teljesen normális.
2019. okt. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem gondolod komolyan.


És hol a határ? Majd nem is sírhat, ha elesik és megüti magát, mert "katonadolog,meg az nem férfias meg egy férfi nem sír"?


Aztán majd felnevelsz egy érzéketlen, bezárkózó tuskót? Aki alkoholizmusba fojtja az érzéseit?


És majd felnőtt korában sem mehet konyha közelébe?

Majd nem tologathatja a saját gyerekét sem?

Hol a határ?


Ne szórakozzunk már,rászólni, ha virágot rajzol?


Hol ebben a határ??? Semmilyen határ nincs, játsszon, amivel kedve van, minden gyerek.


Adok egy tippet, hogyan döntheted el, hogy egy játék fiúnak vagy lánynak való-e: nézd meg, hogy kell-e nemi szerv a működtetéséhez? Ha nem, akkor bárkinek veheted.

2019. okt. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!