Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Minden gyereknél van “mi az?...

Minden gyereknél van “mi az? ” és “miért? ” Korszak? Tapasztalatokra lennek kivancsi

Figyelt kérdés
Van olyan gyerek aki nem kerdezoskodik??
2019. okt. 12. 09:44
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

Minden gyereknél megvan valamilyen formában. Nekem a kedvencem a lanyomtól:

-"Anya, a tehén miért tehén?"

2019. okt. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem minden gyerek kíváncsi és a miért a legjobb kérdés,hogy választ kapjanak olyanokra amiket nem tudnak. Sok gyerekkel találkoztam már,óvónő vagyok. És kivétel nélkül mindegyik kérdezősködik :)
2019. okt. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor tanul, ha kérdez. Ilyenkor a leg türelmesebben kell válaszolni, akármilyen értelmetlennek tűnik is a kérdés. Ezekből sokat tanul, és fejlődik a szókincse is.
2019. okt. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
A 6 éves fiam egy rettentő kíváncsi gyerek. Mindent megkérdez, de tényleg mindent. Pl hogy került a hasamba az öccse, hol jött ki, ha nem vágták fel a hasam, miért kell fizetni a boltban, hogy készül x tárgy, miért van kamera a boltban... Szóval tényleg egy ideje tart, és lassan úgy érzem, kifogyok a válaszokból. A terhesség meg mindig érdekli, hiába 9 hos az öccse, lát egy terhes nőt, már jön is a kérdés. Szerintem szülész lesz😂
2019. okt. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kellene, a normál fejlődés része, de nem mindegy, hogy mekkora gyerektől várod. ;) Miért? Látod, még ki sem nőhető... 35 évesen is érdekel.
2019. okt. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A 2 éves státuszban benne van a ez mi? Mi ez? kérdés. A miért korszak majd ezután jön. Nem mondom, hogy minden gyereknél van, de azért 99,9% nál biztos.
2019. okt. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

3 éves lesz most, egyik sincs meg nala!!

Koszi a valaszokat!

2019. okt. 12. 14:53
 8/10 anonim ***** válasza:

Beszédfejlődése hogy alakult?

Bármilyen tetületen való megkésettség esetén előfordul, hogy ez is csúszik.

Egyébként nem a "mi" és "miért" szavakon van a hangsúly, hanem azon, hogy tárgyak neveire és összefüggésekre rákérdez-e.

(Amúgy tudod, hogy az írásjelek halmozása kiabálást jelent online?)

2019. okt. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem 4 éves és most kezdte 3gy fél éve ezt a miértezést. Azelőtt is kérdezett csak nem ennyit.

Most mar olyanokat kerdez hogy miért esik az eso?Mondom neki hogy ősz van erre megkérdezi de miert van osz?

Szóval igy állandóan.Bar ezt valamikor mar csak szorakozasbol csinalja.

2019. okt. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az én 3 éves gyerekem kb 1 éve folyamatosan kérdez.

Miért kék az ég?

Mi van az ég fölött?

Kb mindent is megkérdez... Néha már sok, de csak így tanulnak.

2023. márc. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!