Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan értessük meg, hogy nem...

Hogyan értessük meg, hogy nem ehet sok kedvenc ételét? Életmód váltással enyhül a reflux 5 éves gyereknél?

Figyelt kérdés
Párom kisfia refluxos, az orvos diétát javasolt, hogy azzal javulhat, de amit nálunk egyfolytában követel ételt semmit sem ehet. Hogy reagáljuk le ezt, ha magyarázzuk nem érti meg csak követel. Volt akinek enyhülek a tünetek?
2019. jan. 12. 12:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
6%
Alakítsátok át az eteleket. Ugyan mi az, amit nem ehet a gyerek reflux miatt?
2019. jan. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Csoki, chips, üdítő, édes kekszek, gyümölcslé, sült krumpli, rántott dolgok, zsíros ételek.
2019. jan. 12. 13:00
 3/20 anonim ***** válasza:
98%

Ha nincs, akkor nem tud enni.

Még nálam is működik ez a taktika. Nem tartok otthon olyat, amit nem szeretném, hogy megegyek.

2019. jan. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
40%
Kis mennyisegben eheti ezeket is. A zsíros dolgokat kell kerülni. A rántott húst, sült krumplit sütőben vagy airfryerben készítve szinten lehet.
2019. jan. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Azt mondta az orvos fél évig ezeket egyátalán ne egye, hogy enyhülnek e a tünetek vagy gyógyszert kell szednie.
2019. jan. 12. 13:08
 6/20 anonim ***** válasza:
73%
Azért szerintem érdemes lenne mással is konzultálni, mert egy 5 évestől nem tudod megvonni a csokit, ha eddig ehette, mondjanak más alternatívát, pl. milyen gyümölcs-, akár zöldséglét ihat, alternatív chips, desszert is létezik, kekszet ti is süthettek neki. Egyszerűen nem adni neki szerintem kínzás, túl fiatal, nem látja egy diétának az előnyeit, mellesleg egy felnőttnek is nehéz betartani.
2019. jan. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
73%

Valahol azért meg lehet érteni a gyereket is, egy felnőtt embernek is nehéz betartani a diétát. Valamivel könnyebb, ha ti sem esztek ilyen dolgokat. Próbáljatok ki új ízeket.

Nem tudom mennyit evett korábban ezelből a dolgokból, de nagyon drasztikusnak tűnik egy gyerektől még a gyümölcslevet és a kekszet is megvonni. Gyerekorvos vagy gasztroenteorológus javasolta a diétát?

Ételallergiát vizsgáltak?

2019. jan. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
80%

Refluxosoknak ajánlott elhagyni a glutént is. Sült krumpli mehet, de ne olajban, hanem sütőben sütve. Édességek, fűszeres ételek tényleg kerülendők, de lehet helyettesíteni. Pl chips helyett puffasztott búza, puffasztott kölesgolyó, enyhén sós popcorn, stb. Ha adtok neki a tiltott dolgok helyett más alternatívát, akkor ő is jobban viseli a dolgot, és nektek is könnyebb lesz.

5 évesen még kicsi ahhoz,hogy megértse a tiltás okát.

2019. jan. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
69%
Bocs, hülyeséget írtam, puffasztott risz, hiszen a búzában glutén van.
2019. jan. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Vannak alternatívák, mindent elraktam ahol nem látja, azt mondtuk nincs itthon, most már minden nap hányt, kettő tartósítószerre pozitív lett az allergia teszt, de itt 4 nap van egy hónapban és nem eszik zöldséget, csak csokit, tejszeletet, csipszet, most reggel óta ordít, semmit nem eszik, csak nasit követel.
2019. jan. 12. 13:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!