Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehet betartani a 1000...

Hogy lehet betartani a 1000 kalória max bevitelt 11 éves gyereknél? Kifordult magából a fiam teljesen. Hogy oldjátok meg hogy ne legyen veszekedés abból ki mit ehet?

Figyelt kérdés

Magas testzsír százalék, cukorbetegség miatt diétát írt fel az orvos, mellette szedni kell cukorgyógyszert is. Ha figyelünk az étkezésre akkor elkerülhető a szuri.

Teljes életmódváltás lett, itthonról mindent kidobtunk ami cukros, vagy nem egészséges. Gyerek pszichológust is felkerestünk, hogy tudnánk segíteni a gyereknek. De egyszerűen nem bírunk vele. Folyton éhes, ingerült kibírhatatlan mióta korlátozzuk. Idáig sem csak csokit nasot evett de mióta a gyógyszert szedi csak ezeket enné. Főtt étel sem kell csak a nasi. Az orvos szerint ez természetes, de nekünk ijesztő ahogy kifordult magából. Suliból elkellett hozni mert úgy viselkedett mint egy őrült, egy csokiért képes volt verekedni. Az orvos meg leszidott nehogy ilyet egyen a gyerek. Grammra kell mérni mit eszik, mennyit eszik. Amit iszik azt is mérjük. Súlyát is kell minden étkezés előtt után, wczés után is. A suliban ezt elhagyhatjuk de itthon mérni kell.

A másik ami ront a helyzeten a nagytesó. 16 éves, ő meg folyton szekálja hogy, kismalac, röfike és társai viccekkel. Kollégiumban van így hétvégente jön haza, akkor meg amiatt van a hiszti hogy nincs mit ennie itthon. A héten ő is itthon van betegség miatt de csak duzzog, hogy nincs mit ennie. Mégis hogy értessem meg egy kisgyerekkel a tesó ehet bolognait te meg nem?


2019. márc. 4. 15:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
65%
Az 1000 kalóriát ki találta ki? Én 1400 mellett fogyok.
2019. márc. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Belgyógyász, dietetikus szolnokon 9 napos vizsgálat után :(
2019. márc. 4. 15:55
 3/17 anonim ***** válasza:
88%

1. Nekem az 1000 kcal eleg extremnek tunik, de nyilvan en laikus vagyok. Meg ha tulsulyos is, ez hirtelen tul nagy sokk neki, eleg lenne elso korben a szenhidrat dietat beepiteni, nem egybol a kaloriabevitelt is durvan csokkenteni.

Nem csoda, hogy meg van zakkanva a gyerek, mindenki meg lenne a helyeben.


2. Ez az eves elott/utan/kaki utan, egyaltalan naponta merni a gyerek sulyat baromi nagy marhasagnak tunik.

Az, hogy a kajat grammra merni kell, az rendben van, de a gyereket napjaban tobbszor minek???


3. A fenti ket dolog nekem gyanus, ha igaz a torteneted, akkor en biztosan keresnek egy masik szakembert a helyedben es kernem a azakvelemeny/dieta/eljaras felulvizsgalatat.


4. A 16 evest meg jol nyakon kell vagni, ha ilyet megenged maganak. Most meg nem keso megnevelni, hogy ne legyen erzelmi fogyatekos.

2019. márc. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%

Le kell vele ülni és megbeszélni, hogy inkább ez mint a mindennapos injekció.Újra és újra.Megérti, mert már nem kisgyerek de megszokta, hogy ehet csokit is és esetleg a kedvenc kajái is kiesnek.Nézz körül a neten hátha lehet kalóriacsökkentéssel egészségesebben elkészíteni azokat az ételeket amiket szeret akkor nem az van ,hogy minden azonnal el van véve.

9-13 éves korban 1800 kalóriát ajánlanak fogyasztani egy gyereknek.Felnőtt fogyókúrázóknak sem ajánlott 1200-1300 kalória alá menni, mert megáll a fogyás.A szervezet tartalékolni kezd és ,,éhezik"..

Eredetileg mennyit kalóriát fogyasztott? Próbáljátok mozgásra rábírni.Valami sportra amit esetleg közösen is tudtok csinálni.Az nem csak a testzsírszázalékra jó, hanem a cukorbetegségre is.

Kikérném amúgy egy másik orvos véleményét is.

2019. márc. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
74%

2019 van, kis kikupálódással nagyon finom házi cukormentes édességeket tudsz neki készíteni. ez nagyon drága, a reform konyha nem olcsó, de ha már ráfüggött a csokira és édességre, akkor nem lehet elvárni tőle, azonnal tegye le, ez egy felnőttnek is nehéz.


sajnálom, hogy ez mondom, de engedékeny voltál vele nyilvánvalóan. mi sosem ehettünk össze annyi szart :/

2019. márc. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
38%
sok sok sok pénzből.
2019. márc. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőm lányának is ilyen diétát írtak ki (nagyon nagy túlsúlya volt, határán a cukorbetegségnek, magasvérnyomásnak) de nekik kórházban kellett feküdni ilyen alacsony kalória bevitel mellett !

Ott készítettek el nekik mindent, mérték reggel este stb.

Nem haza lett küldve hogy oldja meg anyuka ahogy gondolja.

Ez nagyon alacsony egy gyereknek, én továbbmennék a helyetekben , mert emellett iskolába járni, tanulni stb kemény lehet.

Én felnőttként 1500 kcal alatt totál hülye vagyok és hosszú távon tarthatatlan.

2019. márc. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Szádí fitt/free csoportokban nézelődj,szuper cukormentes, alacsony ch-s ételeket készítenek a tagok. Szinte minden megoldható azokkal az alapanyagokkal, persze csomó idő és energia de szerintem egy idő után belerázódsz és a gyerkőc is.
2019. márc. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
*Szafi
2019. márc. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is cukorbeteg vagyok gyerekkorom (9évesen derült ki) óta. Inzulint nem kapok.

Szerintem az 1000 kcal nagyon kevés, nem is értem, mennyi a túlsúly? Hány gramm ch ehet? Az hogy van elosztva? Nem csoda ha viselkedési problémája van.

A nagy tesót meg állítsátok le, én tuti felpofoznám, ha a betegsége miatt szekálná az öccsét.

2019. márc. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!