Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mitől változhatott meg?

Mitől változhatott meg?

Figyelt kérdés

2,5 éves a lányom. Kisebb korában nagyon barátkozó volt idegenekkel is, mikor ott voltunk. Viszont jó fél éve kb, nagyon félénk. Csak velem van el, ha játszótéren a maszokan megy mellette egy gyerek,sírva rohan le hozzám. Fél. Nagyon félt engem, mikor festettèk a hajam vigasztalhatatlanul sírt és mondta hogy fáj nekem az. Hiába mondtam hogy nem fáj, mindjárt kész. Apja se tudta megvigasztalni. Szóval nagyon félénk lett. De játszóházba pl rendszeresen járunk heti többször,ott feloldódik, játszik de csak ha lát, és ott vagyok mellette. Régen pedig elmehettem mellőle, (fél éves korától járunk oda), de már wc-re sem mehetek ki nélküle. Most 30 hetes terhes vagyok, nem tudom ez közrejátszik e. Tudja hogy tesó van benne hasamban, beszélünk róla,de nem visszük túlzásba

H segítsek neki hogy bátrabb legyen?


2019. okt. 12. 18:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Sok gyerek "visszafejlődik kisbabának", ha jön a tesó. Téged akar. 100%-osan.


Ha nem változik, gyermekpszichológustól kérnék tanácsot, de először a gyereket nem vinném.

2019. okt. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tényleg nevelési tanácsadó segíthet!


Nem történhetett Vele valami Magzatkorában? Milyen érzéseid voltak, miközben vártátok a Világrajövetelét az Édesapjával?


Az Édesapa hogyan viszonyult a hírhez, mikor megtudta hogy Utód érkezik? Anyós/após érzései az első Várandóságoddal kapcsolatban?


Ui: testvéred/unokatestvéreid? Hogyan viszonyultak? Saját szüleid mit éreztek? Beszélgettetek erről hosszabban? Alvása milyen a kicsinek? Nincsenek rémálmai?

2019. okt. 22. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Terveztük a kistesot. Férjem is örült neki, az én szüleim is. Anyosèk nincsenek kapcsolatba velünk, egyszer sem látta őket, nem tartjuk a kapcsolatot.De az én szüleimmel szeret lenni (ha én is ott vagyok). Mikor terhes voltam vele, voltak veszekedések a férjemmel de nem komoly..meg eddig jó fél évvel ezelőttig más volt a kislányom. Mióta látható a hasamon is azóta nagyon komolyan megváltozott. Félek a kórházi napoktol hogy bírja ki ő is én is..igaz látjuk majd minden nap egymást de akkor is
2019. okt. 22. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!