Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! (tisztelet annak a...

Anyukák! (tisztelet annak a kevés kivételnek! ) Miért érzitek azt, hogy csak mert kisgyereketek van, az fel jogosít titeket arra, hogy bárhol előre engedjenek titetek, és ha valaki nem teszi, akkor az egy bunkó tapló állat?

Figyelt kérdés

Kisgyerekes anyuka vagyok. Sose éreztem azt, hogy ezért kivételeznie kelljen bárhol is bárkinek velem, csak mert van egy gyerekem. Ügyintézés során mindig kívártam a soromat, gyerekkel együtt, mert nagyszülők távol laknak, nem tudtam soha kire hagyni. A hivatalban, postán, bevásárláskor, bankban, soha nem vergődtem, miért nem engednek előre. Amikor boltban előre akartak, megköszöntem és elutasítottam, hisz mindenki kivárja szépen a sorát, és a gyerekemnek is ezt a példát szeretném mutatni, türelmet tanítani, nem pedig azt, hogy panaszkodni kell mindenre, beszólogatni a másiknak és akkor előre engedik.


De egyszerűen elszörnyedve látom, tapasztalom, hogy sok anyuka, megjegyzést tesz, megvetően néz a másikra, akár durvábban beszólogat, ha őt bizony nem részesítik előnyben csak mert ott van vele egy kisgyerek. És persze emiatt van a sztereotípia is, az anyatigris elnevezés, az ilyenek miatt. Az ilyenek miért hiszik azt, csak mert szültek, kiváltságosabbak a másiknál? Ismét írom: tisztelet a kivételnek. De sajnos lássuk be, ez a túlnyomó többség....


2019. okt. 16. 17:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%
Én még nem találkoztam olyannal, aki megjegyzést tesz. Olyan anyukákat persze láttam, akik a síró vagy türelmetlen gyerekkel áltak sorban és ha valaki előreengdte őket, hálásan elfogadták. ezzel nincs is gond.
2019. okt. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%
Két gyerekem van, rengeteg helyen megfordulok, DE sose találkoztam ezzel a jelenséggel, amit olyan gyakorinak állítasz be
2019. okt. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
68%

Én se találkoztam azzal, amit írsz. Buszra várva, babám rajtam, az idős nénik úgy akarnak előre lökdösni. Okmányirodaban ki is van téve, hogy kisbabások, gyerekkel lévők elsőbbséget kapnak, akkor is, ha más van előttem. Ami jó, mert senkinek nem kell megvárni, amíg a gyerek türelmetlen lesz és elkezd sivítani.

De ezen sose problémázok, mert nyilván nem jár elsőbbség nekem sem. Ott, ahol van jelzés, plakát, kiírás, ott élek a lehetőséggel (ha tetszik valakinek, ha nem. Mert így a gyerek is nyugodt, én is gyorsan végzek, és a többi ember se őrül meg a gyerek sírás miatt.).

2019. okt. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
57%
Kisgyerekes anyuka vagyok. Én sem találkoztam még ilyennel.
2019. okt. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
72%
Legyél büszke a gyerekeidre,hogy ennyire türelmesek de ez a szöveg csak színtiszta mártírkodás.
2019. okt. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nem martirkodas végett írtam. Az nem itt kezdődik hogy leirom a saját tapasztalatomat, mert ha meg nem teszem akkor az baj, hogy én biztos irigy vagyok mert másokat előre engednek engem meg biztos nem :) csak ezért fogalmaztam veel, de úgy látszik azért a gyakori hozzá a formáját, nem lehet mindent kivédeni, aki támadni akar úgyis talál fogást :) Hanem én elég sokszor futottam bele ilyen anyukakkal. Volt aki majdnem fellököt a boltban hogy elvegyen valamit a polcról, semmi bocsánat vagy valami, és mikor szólni mertem mi ez a viselkedés, annyit böfögött oda, hogy jaj az ő gyereke otthon várja, én csak maradjak csendben! Plusz a mai nap is volt ilyen, pont sorban álló dolog, egyik üzletben egy kassza volt nyitva, ahol hosszú sor állt, aztán megnyílt egy másik, ahova beállt ég, valószínűleg apuka, mert egy csomag pelenka volt a kezében. Erre a mi sorunkban álló "anyuka" kisgyerekkel és jól megpakolt szekerrel elkezdte ócsárolni az apukat hog, mekkora bunkó paraszt hogy nem engedte őt előre. Apuka hamarabb volt ott, egy darab cuccal. Az anyuka szekere pedig tele volt. Még én szégyeltem magamat a nő helyett. És egyébként aranyosak vagytok hogy írjátok, ilyen jelenséggel nem találkoztatok még, pedig itt gyakorin is rengeteg ehhez hasonló kérdés volt már. De ez a mai vitte nálam a pálmát.
2019. okt. 16. 17:54
 7/16 A kérdező kommentje:
Istenem, de utálok telefonról írni, mindent kijavít, elnézést a hibákért, nem olvastam át mielőtt elküldtedm volna.
2019. okt. 16. 17:56
 8/16 anonim ***** válasza:
69%

Ez a Hogyan neveljünk mártír gyerekeket? első fejezete. Ha adnak,fogadd el, ha ütnek szaladj el. Tartja a mondás.

Én el szoktam fogadni, ha előre engednek gyerekkel, pedig tudja, hogy ki kell várni a sort, de ha valaki udvarias, hálásan megköszönöm, és elfogadom a gesztust. Nem várom el, hogy előzékeny legyrn bárki is, de pl a buszon nem egy hátrány, haa banyatankosok elteszik a járgányt a babakocsinak fenntartott helyről. Nem talapsztaltam még olyat, ahol egy anyuka elvárná az elsőbbséget, pedig nemegy helyen megfordulok,sőt még nekem kellene a vénasszonyoktól elnézést kérnem,hogy igénybeveszem a tömegközlekedést.

Ma is két idősnéni felszáll a buszra,az egyik jó hangosan odaveti

Itt egy babakocsi,most hova fogunk állni?

Mondtam nekik, hogyvan ülőhely is, tessék csak leülni😊

2019. okt. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
79%
Nem várom el soha, hogy előre engedjenek. 3.5 éves a kislányom. Ha elkezd nyűgösködni, általában maguktól előreengednek. Senki sem szereti a sírást hallgatni. Ha nem fáradt, nem nyűgös, akkor mindig kivárjuk a sort.
2019. okt. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
60%

Sajnos én is sokszor tapasztaltam hasonlót. A boltban sorban állásos tipikus. Pont a múlt héten is volt egy ilyen sztori a Lidl-ben, amikor is két egymás melletti kasszánál az egyik zárva volt, majd hirtelen megnyitották. Nyilván sokan átálltak oda, mire egy nő, kb 5 éves gyerekével maga mellett el kezdett rikácsolni, hogy milyen tahó itt mindenki, a minimum lenne hogy előre engedik, mert a fia nyűgös... Aztán vérig sértődött, mikor többen közölték, hogy tessék szépen kivárni a sorát, más is siet és van jobb dolga is, ez van.

De több ilyen is volt, pl mikor szintén a Lidlben a nő szó nélkül fogta és elém vágott. Úgy, hogy bazi nagy sor volt már, egy ideje én is ott ácsorogtam és volt egy kis hely kihagyva, hogy a "folyosó" ne legyen elzárva és lehessen közlekedni, de látszott hogy a sor vége nem ott van, mert mögöttem is többen álltak és minden kasszánál ki volt hagyva az a kis hely. Erre az említett hölgy erre a kis helyre szépen bevágott elém. Hát felment bennem is a pumpa, sietnem is kellett, mert jöttek hozzánk, szóval szóltam hogy ne haragudjon de a sor vége nem itt van, szóval legyen szíves a végére menni. Na hát még nekiállt feljebb, hogy de hát ő terhes és igen is engedjem előre. Mondtam, hogy attól még terhes, igen is ki tudja várni a sorát, majd előrebb mentem, hogy ne tudjon beállni elém. Hihetetlen mit meg nem engednek egyesek maguknak.

Én sem vártam el, hogy előre engedjenek bárhol is csak mert terhes voltam vagy mert a kislányommal voltan. Ha felajánlották, akkor megköszöntem és elfogadtam, de olyan is volt, hogy mondtam hogy köszönöm nem szükséges, megvagyok. A lényeg, hogy soha nem vártam el! Mert mire fel?


#5 Te meg inkább kezeltesd magad, nehogy még a végén idegösszeomlást kapj. Miféle ember mond olyat a másiknak, ráadásul egy tök ismeretlennek, hogy pukkadj meg amiért nem úgy gondolkodik, ahogy ő??! Büszke lehetsz magadra és a primitív stílusodra.

És nem, egyáltalán nem élveznek elsőbbséget alanyi jogon sem az idősek, sem a terhesek, sem a kisgyerekesek! Talán még az időseket megértem, gondolok itt pl a buszon az ülőhely átadásra, de egyáltalán nem kell a terhes és/vagy kisgyerekes nőket mindenhol előre engedni csak mert ők gyerekkel vannak! Ennyi erővel más is elvárhatná, hogy engedjék előre, mert ő beteg, fáj a lába, fáj a dereka, siet, késésben van stb. Mai napig kivagyok az olyan nőktől, akik a gyereküket felhasználva akarnak előnyhöz jutni, legyen szó bármiről.

2019. okt. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!