Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért tegeznek minden állatot?

Miért tegeznek minden állatot?

Figyelt kérdés

Megértem, hogy a kisebb állatokat, háziállatokat tegezve szólítják meg, pl. "gyere ide!" stb.

De ha van egy ismerős, akire nagyon felnézünk és magázzuk, akkor is az ő állatát is tegezve szólítanánk meg, pl. egyetemi tanárunkhoz elmegyünk valamiért, és a kutyája ránk mászik, annak sem mondjuk, hogy "menjen innen". Vagy ha életveszélyben van valaki ne adj' Isten, mert egy oroszlán, medve, vagy bármilyen veszélyes állat megtámadja, azt az állatot sem magázzák, pedig a kiszolgáltatott helyzet ezt kívánná meg.

Nem mindig adott ez a közvetlen, baráti viszony, mégis mindig tegezés van.



2018. jan. 8. 14:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
semmi értelme nem lenne, gyerekeket sem magázunk, ez így természetes. De jót nevettem :DD
2018. jan. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Az oroszlán meg a medve azt se érti hogy mit mondunk.
2018. jan. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%
Senki sem tiltja neked, hogy magázd őket. Ha ez egy jó dolog, akkor sokan követni fognak téged. Ha viszont nem, akkor érdemes elgondolkodni, hogy kinek van igaza.
2018. jan. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez aranyos!:)
2018. jan. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
De ha tegezzük őket, azt se értik. Illetve megtanulhatnak engedelmeskedni a "gyere ide" és a "kérem, jöjjön ide" szavakra is. Mert milyen már, azt mondani az egyetemi tanár kutyájának, hogy "menj innen?"
2018. jan. 8. 15:08
 6/13 A kérdező kommentje:

Régen a családon belül is volt magázódás.

De én nem teljesen hivatalos stílusra gondolok, csak bizonyos helyzetekben, amikor valamiért mégis egyfajta tisztelet illetné meg az állatot a szituáció miatt. Akit magázunk, annak a kutyáját is magázzuk, így lenne logikus, nem?

2018. jan. 8. 15:10
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Régebben nem így volt...

Csáth Gézának van egy novellája, amiben egy újgazdag fickó vásárol egy német dognak mondott, de mint utólag kiderül, keverék kutyát.

Ott a gazda (aki amúgy egyáltalán nem tud bánni a kutyával) magázza a Hoppy névre hallgató jószágot, mert előkelő körökben úgy volt szokás :D


Itt el tudod olvasni a novellát, ha érdekel:

[link]

2018. jan. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Bárcsak ember és állat viszonyában ez lehetne az állatok legnagyobb sérelme!
2018. jan. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Egy vígjátékra emlékszem még, ahol egy németjuhászba botlottak váratlanul a betörők, és elköszönésnél nem csak hogy magázták, de még németül is köszöntek el tőle: Auf Wiedersehen! De ezt se értette jobban az állat.


Érdekes, mert a főnök 10 éves gyerekét se magáznánk.

2018. jan. 8. 15:36
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Hú, de jót röhögtem :)

Az állatok (legelábbis a háziállataink) szőrös gyerekek. Szerintem ezért tegezzük őket.

A macskám elég előkelő-vagy legalábbis annak hiszi magát-lehet, hogy sérelmezi a tegező viszonyt, csak nem tudja kikérni magának :)

Mától magázom. Talán úgy javul a kapcsolatunk.

2018. jan. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!