Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tudok csinálni? Zavar...

Mit tudok csinálni? Zavar hogy bántják az oviban.

Figyelt kérdés
A kisfiam oviba került végre, de eljutottunk odáig hogy nem akar menni mert vannak olyan gyerekek, akik nem hajlandóak vele játszani mert idézem “bevándorlógyerek.” , majd csúfolják a neve miatt, mert nem magyar neve van. (Zoran Jahwar egyébként a keresztneve ) a Zorant használjuk nem érzem kimondhatatlan névnek, sőt van a magyarban nagyon sok ilyen hangzású név. Beszéltem az ovónőkkel azt mondták beszélnek a szülőkkel de érdemi változás nem történt, így beszèltem èn személyesen a szülőkkel és az asztalra csaptam hogy ugyan miért kell szegény gyereket bántani, csak azért mert félig kurd. A szülők vgy beszéltek a gyerekekkel vagy nem, de semmi változás azóta se és direktbe provokálják és csúfolják a származása miatt.. mit tudok tenni? Másik ovi sajnos nem játszik magánoviba jár és kifizettem előre amúgyis majdnem fèl évet neki.

2018. márc. 23. 11:35
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
88%

Az óvónőknek nem a szülőkkel kellene beszélni, hanem ott, az óvodában a gyerekekkel megértetni az életkorukhoz illő módon, hogy miért nem helyes, amit csinálnak.

Sajnos az országunk még messze áll attól, hogy elfogadóak legyünk más bőrszínű, más nevű, más nemzetiségűekkel. Ez vonatkozik a felnőttekre is. Ráadásul a mostani migránsozás sem segíti az elfogadást.

Ha az óvónők nem képesek megoldani a helyzetet, keress másik óvodát és innen simán kérd vissza a befizetett pénzt, hivatkozva arra, egy magánóvodában elvárható, hogy az óvónők tudjanak megoldani egy ilyen helyzetet.

2018. márc. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem hagyj időt a gyerekeknek is és a fiadnak is.

Az én fiam magyar származású képzeld az ő neve se tetszett a gyerekeknek :Ferenc a neve.De mivel ez mar nem divat név piszkálgatták.Hiába csináltam én is sok mindent.Hagyni kell időt hogy beszokjanak,es hogy befogadják őket.

Az en fiam is kicsit különcke,neki se volt könnyű de mostmár nagyjából jól megvan.Mégnéha most is jón úgy haza hogy azt mondja kiabált vele xy.Én mindig megnyugtatom hogy ő számunkra a legfontosabb, a legszebb, legokosabb.

Sőt volt egy kisfiu aki állandóan a fejét a tányérba nyomta.Hiába cirkuszkodtam semmi nem történt.egy nap azt tanácsoltam a fiamnak,probáljon kedves lenni ezzel a fiúval mert lehet az ő hozzáállása sem helyes.

Megdicsérte hogy ügyesen rajzol és most már nagyon jó barátok lettek.

Persze az óvónőknek is szólni kell,hogy jobban figyeljenek rájuk mert törékenyek.

De én azt tanácsolom kicsit hagyd hagy birkozzon meg ő a feladattal.Kicsit ha te is megnyugszol ő is nyugodtabb lesz és könnnyebben veszi az akadályokat.Tudom nehéz nem idegeskedni dehidd el megéri..

A neve meg aszármazása hidd el egy mai 3 -4-5 évesnek fel sem tűnik.Hisz ahogy írtad magyar nevek is vannak kacifántosak.

2018. márc. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Én a bevándorló résznél vagyok sajnos fennakadva, mert egy gyerek mem fog ilyet mondani csak úgy magától hogy te bevándorlógyerek.

Biztos hogy a szülőktől hallják ezért probáltam velük beszélni

2018. márc. 23. 12:04
 4/24 anonim ***** válasza:
97%
Bizony egy gyerek nem használja magától a bevándorló szót, érdekes, mert általában a gyerekek sokkal elfogadóbbak, mint a felnőttek, nem is szokott ilyen gond lenni, a magánoviban elvárható, h megoldják a helyzetet.
2018. márc. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
92%

Biztos hogy a szülőtől hallotta konkrétan hogy a te kisfiadra mondja h bevándorló.hiszen ha egy ovis gyerek hall egy szót még nem biztos h tudja milyen szövegkörnyezetben kell használni!nagyon szomorú hogy ilyen szülők vannak a világon,mert ha még ugy is gondolja akkor ne a gyerek előtt mondja hiszen az agyuk olyan mint a szivacs!

Bocsánat megoldást nem tudok írni,de ez felháborító :(

2018. márc. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
68%

Egy óvodás csak a szüleitől hallhatja azt, hogy bevándorló gyerek. És azt, hogy egy név furcsa vagy nem, azt is csak a szüleitől. Neki az a név (vagy bármi más) természetes, ami a szüleinek természetes. Az a furcsa/meghökkentő/megbotránkoztató, ami a szüleinek is az.

Óvodában talán a pedagógus még jobban tud hatni a gyerekekre, mint iskolában. Szóval, egy kissé őket is hibáztatom.

A csúfolódó gyerek szülei bunkók, ez vitán felül áll, de rájuk senki nem tud hatással lenni.


Sajnos elkészülhetsz rá, hogy ez végig fogja kísérni gyereked életét középiskola végéig.


Talán itt még korai tanács, de iskolában, amikor már élesebbek lesznek ezek a bántások, én arra biztatnám, hogy üsse (csípje, rúgja) meg azt, aki csúfolja. Utálni fogják, kezdetben verni fogják, dühösek lesznek rá, rapporta fogsz járni emiatt a tanárokhoz, de előbb-utóbb felhagynak a csúfolással.

2018. márc. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
95%
Inkabb probald a gyerek onbizalmat erositeni. Mindenkit csufolnak akit lehet. Nevet, testsulyat, anyajegyet, orrat, hajat. Nekem egyszer kozoltek kiskoromban hogy " olyan ronda vagy hogy torzszulott gyereked lesz"...pedig meg csak ronda sem voltam. A gyerekek nagyon gonoszak es ha egyszer celtablat talalnak akkor orulnek. Nalunk csomo kisebbsegi volt es senkit nem csufoltak.
2018. márc. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Köszi megpróbálok megint beszélni az ovónökkel.

Nem szeretném a gyereket ilyesmire bíztatni hogy üsse a másikat mert akkor sajnos okot ad az előítéletességre. A kurdokról alapjáraton nincsenek jó véleménnyel az emberek, de ha azt mondom hogy iraki sajnos az sem jobb, szóval nem szeretnék még plusz okot is adni a sértegetésre.

Elgondolkozunk az ovi váltáson, szegény mindig próbál kibújni valahogy az ovi alól. Annyira bánt.

2018. márc. 23. 13:29
 9/24 anonim ***** válasza:
84%
Én az igazgatóhoz mennék, ott kell asztalra csapni, főleg, ha ráadásul fizetsz is az oviért. (Ja és simán mondanám, hogy sajtó, meg egyenlő bánásmód hatóság, ha nem változik a helyzet)
2018. márc. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
79%

Én mondanam neki, hogy akkor kérdezze meg"és akkor mi van?" "Mi a baj a bevándorlókkal?" Egy kisgyerek, aki a szüleitől hallja csak, hogy fújj bevándorlók, az nem fogja tudni, mi a baj velük.. sőt, ebben a gyűlöletkeltő kampányban sokszor a felnőttek sem tudják, miért kell utálni a bevándorlókat.


Kérdezze csak meg és mindig vállalja fel magát. max azon a szinten lesz a válasz, hogy a bevándorlók buták. Ebből már könnyű előnyt szerezni egy "és te honnan jöttél, már nálad butábbat nem ismerek, az xyban is béna vagy"al.


Nem szabad magukrahagyni a gyerekeket sosem. Engem folyton magamrahagytak a konfliktusokkal, egyre rosszabb lett, felnőttként is gyakran újraélem a szituáciokat. Egy ilyen csúfolós helyzet egy felnőttet is összetörne, nemhogy egy gyereket..

2018. márc. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!