Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy 13 hónapos és egy 2,5...

Egy 13 hónapos és egy 2,5 éves számára mi a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés
Hamarosan vissza kell mennem dolgozni, ilyen korú gyerekeknek mi lenne a jobb? Bolcsi vagy valaki,aki itthon,a saját környezetükben vigyáz rájuk? Ez a valaki nem csaladtag lenne,hanem egy (egyelőre ) számukra ismeretlen nő. A nagyobb gyerek nagyon anyas, nem is tudom elkepzelni,h ellesz bárkivel is. Kinek mi a tapasztalata?
2019. nov. 2. 00:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%
Én bölcsi párti vagyok, szerintem a gyereknek kortárs társaság és rendszer kell.
2019. nov. 2. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 piroska és a farkas ***** válasza:
80%
Én, azt hiszem, összehúznàm a nadràgszíjat és otthon maradnék a kisebbik 2 éves koràig. A fizetésed javarészt a fizetett babysitterre menne el.. annak még mi értelme?
2019. nov. 2. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

1. Anya/ Apa

2. Bébiszitter

3. Bölcsi.

Nálam ez lenne a sorrend, illetve ez volt.

Mostmár ovis a kislányom, de pl ha szúnet van az oviban és csak ügyelet vam, akkor ugyanez a sorrend érvényesül

2019. nov. 2. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
Ha megtudod fizetni napi 8-10 órában, akkor babysitter
2019. nov. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
26%

Bölcsi.

A fiam 2 éves kora előtt lett bölcsis és nem bántam meg.

Az ovival ellentétben a bölcsődében nincsenek nagy létszámú csoportok, jobban oda tudnak figyelni a gyerekekre. Nem utolsó sorban követik a fejlődésüket, szaktanácsokat is tudnak adni illetve rendszerre nevelik őket: pl asztalnál közös evés, öltözködés, alvás idő, stb. Nem mellesleg ha eljön az idő, és a gyerek igényli, segítik a szobatisztaságot. Minden Bölcsi más, de ahova a fiam jár, ott mindenki elégedett.

2019. nov. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A komplett fizetésed odaadhatod a bébiszitternek. Akkor meg mi értelme dolgozni, ha még anyagilag se éri meg?

A bölcsik tulzsufoltak, ovonöhiány van, a gyerekeidre nulla figyelem jutna ott...lányom 2 éves, 12-en vannak a bölcsis csoportban 1 (!) gondozonövel. Nagyobb lányom oviban 27-en vannak 1 (!) ovonövel...

Inkább maradj otthon.

2019. nov. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek az utolsóval. A bölcsi egy gyerekmegőrző, alig törődnek velük, a gondozónők nálunk kb 2 havonta cserélődtek egész évben, olyan nagy volt a fluktuáció (Pest megye!)!!!! Mondanom se kell ez mennyire jó egy egy évesnek... Aki 1 évesen adta be a gyerekét az egész nap szinte a kiságyban volt! Erről ennyit.

Ha meg tudnátok fizetni a bébiszittert, ami nem kevés pénz, akkor egyértelmű hogy nem égető visszamenned dolgozni. Ezt gondold át, a gyerekek érdekében.

2019. nov. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én egy faluban élek, ahol máshogy mennek a dolgok,itt a bölcsi is annyiba kerül, mint amennyi egy baby sitter lenne. Sajnos azt nem tehetem meg,hogy itthon maradok, mert még az is,ami megmarad nagyon jól jön, pedig jó lenne addig maradni, amíg a kicsi is betölti a 3 évet legalább.
2019. nov. 9. 14:40
 9/11 A kérdező kommentje:
A bölcsiben itt is az van,hogy 10-12 gyerekre van egy nevelő, sajnos ez nagyon kevés én is azt gondolom.
2019. nov. 9. 14:42
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez érdekes... ilyet még nem hallottam h falun csak és kizárólag drága fizetős magánbölcsi lenne...
2019. nov. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!