Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Érezte valaki úgy, hogy...

Érezte valaki úgy, hogy megbánta a gyerekvállalást?

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves gyerekem. Most jöttem rá, hogy nem akarom ezt elég ebből szingli akarok lenni. Állandóan a hiszti, dührohamok, visítás.. egész nap segítség nélkül. Nincs énidőm már. Beleőrülök. Nem akarom tovább csinálni. Belefáradtam. 1 éve még nem éreztem ezt.
2019. nov. 4. 20:09
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
59%

Egyik gyerek sem marad meg rögtön bárki mellett, hozzá kell szoknia..

Ne is várd tőle.

Először hívd át 2-3 alkalommal azt aki vigyázna rá, és te csináld a dolgod ok meg játszanak, ismerkednek. Szokja.

Aztan először menj el 10percre, akár csak ki az udvarra.

Legközelebb menj csak el boltba, ha sír, sír. Majd abba hagyja, meg szokja. Bele nem fog halni, sőt. Nem árt, ha szokja más emberek társaságát anya nélkül. :)


Merj változtatni..másképp tényleg gallyra megy 3 ember élete. 🤷‍♀️


Ezt nem hiszem, h te szeretnéd.

2019. nov. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
36%

Utolsó vagyok, hatos voltam.

Azért írtam ezeket, mert én is így csináltam. 2 hét fáradtságba telt és máris mehettem hétfőn pletykalni és vásárolni. :D

2019. nov. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
27%

Segítség nélkül baromi nehéz. Az én fiam is 2 és fél éves, mi felváltva dolgozunk a párommal, tehát vagy meló /12 óra fizikai munka/ vagy a gyerek+háztartás. Néha mi is világgá mennénk. Párom is. De megbeszéljuk, kimondjuk.

Mondjuk a férjed egy tuskó. Ahelyett, hogy segítene még beszól.

Viszont az nem normális, hogy kéthetente beteg a gyerek. Hogy emiatt nem tudod bölcsibe adni. Ezzel kezdeni kell valamit.

Keress valakit aki néha vigyáz rá, legyen énidőd és a férjeddel sem ártana kettesben lenni.

2019. nov. 5. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
59%

Ezzel a férjjel ki a csuda akarna kettesben lenni?


Nem csak a gyereked a gond, a párkapcsolatod is. Egy támogató, gyermekével időt tölteni akaró, feleségét nem szidó, segítőkész hapsi mellett semmi bajod nem lenne, mert ő babázna, amíg te mászkálsz.


Màr csak másfél év, 3,5 évesen hatalmasat változnak!


Nyugodtan lépj le kicsit, nem lesz nagyobb. baja a gyereknek, mint neked attól, hogy folyton vele vagy!

2019. nov. 5. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Utolsó. Nagyon remŕlem igazad lesz hogy hamarosan vége a dackorszaknak:) Alig várom. Az a baj még beszélni se tud sajnos. A férjem igen nagyon csúnyán bánik velem. Mindenért engem okol mivel én vagyok egész nap itthon az én feladatom játstani vele egész nap és ezért nem tud beszélni mert nem foglalkoztam vele többet.
2019. nov. 5. 11:02
 16/18 anonim ***** válasza:
27%
Szia! Tökéletesen értem, amit írsz. Külföldön élünk, férjem vendéglátós. Szerinted mennyi segítségem van? 😁 Az első évben éreztem, azt amit te. Aztán egyre könnyebb lett. Kb 2,5- 3 éves kora utàn lett sokkal könnyebb. Sokat számított, hogy tudott már szóban is kommunikálni velem, meg el is tudott már kicsit játszani egyedül. Meg evett egyedül és hasonlók. Most már 6 éves. Most már egész jó. Persze vannak harcok, de lehet már menni vele erre-arra, hosszabb meséket nézni, ami nem kisgyerekes, egyszerűbb ismeretterjesztő filmek, komolyabb mesés könyvek, társasok. Sőt van már kistesó is, 2 éves lesz februárban. A két gyerekkel könnyebb, mint az elsővel az első évben. Bele jön az ember. Én idő esténként van. Ez sajnos az alvás rovására megy..... A lehfontosabb, hogy elfogadd, hogy ez van, majd egyre könnyebb lesz, de olyan soha nem lesz, mint gyerek elött. Illetve segít ha bele gondolsz, hogy a gyereknek te vagy a világ, főleg ha tényleg csak te vagy körülötte. Tehát tőled függ milyen emlékei és gyerekkora lesz. Próbáld meg neki széppé tenni. Bele szoktam gondolni az én régi emlékeimbe. Azt akarom, hogy neki is normálisak legyenek, de az, hogy csak voltunk és depiztünk. Nem anyagi dolgokra gondoltam az emlékgyűjtéssel kapcsolatban. Akár közös mesenézés, valami karácsonyi szokás, amit bevezetsz, ilyesmi. Bocs, hogy hosszú lett. Kitartás!
2019. nov. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
72%
Nem csak a te férjed ilyen az enyém is.Egyszerűen nem érti meg,hogy sok ez a 0-24/7 csak én.Engem hibáztat.Ő megkeresi a pénzt és le van tudva minden,annyi a dolgom,hogy itthon gyereket nevelek és kész.Már majd be kattanok.Sokszor álmodozok ,hogy most milyen jó lenne, ha egy megérte segítő férjem lenne.De ebből válás lesz hamarosan,mert már nem bírom..
2019. nov. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Utolsó. Ne tudd meg én is ezen gondolkozok. Semmi szeretgetés évek óta csak vagyunk mint két albérlötárs
2019. nov. 5. 14:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!