Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van, aki megbánta, hogy...

Van, aki megbánta, hogy kettőnél több gyereket vállalt? Ha igen, ha nem, miért?

Figyelt kérdés
2017. máj. 9. 20:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Az ilyet nem lehet válallni,maximum azt ha nem vállalt valaki,vagy kevesebbet mint amit eredetileg elképzelt.
2017. máj. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Itt úgyse fogja írni senki se, hogy megbánta. Valamilyen szinten nem is lehet megbánni.

Egyszer hallottam hasonlót egy anyukától. Azt mondta, van egy fogyatékos gyereke-szellemileg. Már felnőtt a gyerek, de még mindig ápolnia kell, és kell is élete végéig. Azt mondta, ha tudta volna, hogy mivel jár, nem vállalta volna.

Megbánni esetleg olyankor lehet, ha gondolkodott rajta nagyon előtte, hogy most legyen, vagy ne legyen. De akármilyen nehéz is 3 vagy több gyerekkel, nagyon sok szeretetet kap az ember, amit nem lehet csak úgy megbánni.

Nekem kettő van, és érzem, hogy idegileg nekem nem is menne több. Valamilyen szinten jó lenne még egy de tudom, hogy nagyon nehéz lenne. Nem kockáztatnék.

Ha valaki megbánja a többedik gyereket, de előtte eszébe se jutott azon gondolkodni, hogy legyen e vagy se- tehát eleve több gyereket akart- az nem mondhatja azt, hogy megbánta, mert akkor nem csak azt a 3. gyereket bánta meg, hanem a tényt, hogy egyáltalán van gyereke. Nem a 3. a hibás, ha nem működik valami.

2017. máj. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
86%

Nekem 9 es 7 evesek voltak a nagyok mikor a pici szuletett.nem megbantam,de neha visszasirom a 2 gyerekes idoket.foleg egy-egy nehez ejszaka utan.szoktam is mondani,hogy nesze neked,kellett megegy.....

De ez nem megbanas,tudom,hogy a pici is nemsokara onallobb lesz,es oviba megy,es ujra tobb idom lesz,jarhatok napi szinten kozossegbe.

Ettol fuggetlenul nem adnam semmi penzert,imadom ot is.

Csak nehez visszarazodni a babazasba ennyi ido utan.

2017. máj. 10. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem a gyerek létét bánják, hanem néha értelemszerűen kizsigereltnek érzik magukat. Aztán van, aki ezt szerencsétlenül fogalmazza meg.


A szomszédban lakó családnál két gyerek van, a nagyobb a múltkor egy elég durva hisztit levágott. Az anyukáról tudom, hogy imádja őket, de a helyzetet látva érthető volt az idegessége. A gyereket kiküldte a tornácra egy székre. Nekem mondta remegő hangon, hogy kész, kivan, megy a gyerek a lelencházba - de itt már volt egy kis kikacsintás a gyerek felé is. Akkor a viselkedésére volt mérges, nem a gyereket akarta eltávolítani.

Ő ezt mondta, más káromkodik, megint más meg kimegy az udvarra üvölteni egyet, vagy rágyújt.

2017. máj. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!